Suplementy,wspomagacze pierzenia

Tematy ogólne związane z sokolnictwem.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Berik
początkujący
Posty: 85
Rejestracja: pn gru 21, 2009 5:38 pm
Lokalizacja: Dębki

Suplementy,wspomagacze pierzenia

Post autor: Berik »

w tym roku mój hh z nieznanych mi przyczyn dość późno zaczął sie pierzyć to samo tyczy sie mojego samczyka ag i nie wspomnę o Wędrownym.
na w jednym ze sklepów znalazłem w ofercie preparat o nazwie "falcon M" który przyspiesza pierzenie.
co powiecie na temat tego produktu?
praga
stażysta
Posty: 147
Rejestracja: czw sty 28, 2010 8:43 pm
Lokalizacja: wa-wa

Post autor: praga »

dobrego karmienia niezastapia witaminy i inne wspomagacze. dobra karma i bedzie dobrze
jerzy226
początkujący
Posty: 99
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 7:02 pm

suplementy

Post autor: jerzy226 »

popieram /ptak karmiony do pelna i urozmaiconym jedzeniem ,po wypierzeniu mocne i twarde piora ,,a suplementy to czysta chemia a efekt mierny .
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

wiem o kilku osobach które używały Falcon M i opinie były naprawde dobre więc nie wiem na czym Jerzy opierasz swoja opinie o "miernym efekcie". Z tego co wiem to ptaki Berika na kiepską karmę nie mogą narzekać. Tak na marginesie to żadna fermowa przepiórka karmiona paszami nie zastąpi w stu procentach dzikiej zdobyczy i nie jest równie wartościowa. Nie jesteśmy w stanie zapewnic ptakowi diety takiej na wolnosci więc ja bym sie na witaminy nie obrażał. Fakt, wiele razy pierzyłem ptaki bez suplementów i to z świetnym efektem ale opierałem ich dietę w tym okresie na gołębiach z dobrego źródła. Jeśli ktoś sądzi że gołąb jest zbyt ryzykowny i karmi przepiórkami to wariant dobrego suplementu warto rozważyć
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

wiem o kilku osobach które używały Falcon M i opinie były naprawde dobre więc nie wiem na czym Jerzy opierasz swoja opinie o "miernym efekcie". Z tego co wiem to ptaki Berika na kiepską karmę nie mogą narzekać. Tak na marginesie to żadna fermowa przepiórka karmiona paszami nie zastąpi w stu procentach dzikiej zdobyczy i nie jest równie wartościowa. Nie jesteśmy w stanie zapewnic ptakowi diety takiej na wolnosci więc ja bym sie na witaminy nie obrażał. Fakt, wiele razy pierzyłem ptaki bez suplementów i to z świetnym efektem ale opierałem ich dietę w tym okresie na gołębiach z dobrego źródła. Jeśli ktoś sądzi że gołąb jest zbyt ryzykowny i karmi przepiórkami to wariant dobrego suplementu warto rozważyć
jerzy226
początkujący
Posty: 99
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 7:02 pm

wspomagacze pierzenia

Post autor: jerzy226 »

nikt nie zaprzeczy ze ,dobre jedzenie jest najlepsze mam na mysli bazanty, golebie ,serca wolowe ,moga byc i wieprzowe lub indycze, kurze glowy i te przepiorki bez jednodniowek sie nie obejdzie .piora po takiej wyzerce jak marzenie .oczywiscie mozna dac jakies witaminy ,jak ktos chce, od czasu do czasu.wszystkie te suplementy oparte sa na chemi ,sterydach .to jest moje zdanie ,kazdy z was zrobi jak uwaza .
ODPOWIEDZ