Dawno nie bylem i ptaka nie mam...

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
ODPOWIEDZ
mmx01
żółtodziób
Posty: 30
Rejestracja: pn sie 22, 2011 2:22 pm
Lokalizacja: Wwa
Kontakt:

Dawno nie bylem i ptaka nie mam...

Post autor: mmx01 »

Witam wszystkich,

Tak sobie postanowilem zajrzec co tu slychac po sporej przerwie.
To mnie krytykowaliscie za probe upchniecia woliery na balkonie ;-) chociaz nie wszyscy i dalej nie uwazam tego za totalnie poroniony pomysl.
Przeszedl on do lamusa na skutek zony i jej wizji ogrodu zimowego hehe

Ciagle sobie czytuje tu i tam ksiazke czy artykul, chociaz moja beznadziejna sytuacja sie nie zmienila zbytnio. Dzialke mam, jednak odleglosc (100KM) wyklucza jej uzycie bo jak tu z ptakiem byc codziennie no a balkon odpadl.

Pojawil sie moze ktos z Wawy/okolic z hotelem dla ptakow? co by go mozna bylo "zaparkowac po lataniu?" :)


M.
fe91
żółtodziób
Posty: 41
Rejestracja: śr lut 09, 2011 5:58 pm
Lokalizacja: Waw

Post autor: fe91 »

Właściwie to dobry sposób na biznes. Układać i utrzymywać ptaki "nowobogackich" ;). Praktycznie powrót do korzeni sokolnictwa :).
mmx01
żółtodziób
Posty: 30
Rejestracja: pn sie 22, 2011 2:22 pm
Lokalizacja: Wwa
Kontakt:

Post autor: mmx01 »

Kolego, nie nowobogackich i nie utrzymywac bo jesc czy pic to dac mu umiem ale do lozka sie ze mna nie polozy :)

Problem rozchodzi sie bardziej w dostepie do przestrzeni dla kogos mieszkajacego w miescie co mysle nie jest odosobnionym problemem?
Polatac mozesz pare kilometrow za miastem ale czy ptaka tam zostawisz posrodku niczego?

Ukradna i woliere i ptaka, woliere zlomiarze a ptaka inne drapiezniki (wliczajac czlowieka)...
fe91
żółtodziób
Posty: 41
Rejestracja: śr lut 09, 2011 5:58 pm
Lokalizacja: Waw

Post autor: fe91 »

Nie wiem, czy zauważyłeś takie coś: ;). A to o co pytasz to byłoby fajne (na przykład ktoś musi pilnie wyjechać i nie ma komu z najbliższego otoczenia zostawić podopiecznych), jednak nie wiem, czy istnieją (i czy ktoś planuje zbudować) "garaże" dla ptaków. Na pewno jest ktoś w okolicy, kto ma pustą wolierę, musiałby tylko się do tego przyznać i zechcieć pójść na taki układ.
mmx01
żółtodziób
Posty: 30
Rejestracja: pn sie 22, 2011 2:22 pm
Lokalizacja: Wwa
Kontakt:

Post autor: mmx01 »

Widzialem taki serwis w UK, wlasnie cos niby hotel i mozesz sobie wybrac co ma wchodzic w sklad pakietu. Tylko nocowanie, nocowanie i karmienie, nocowanie kramienie i czyszczenie woliery itd. Ptak dostaje cos na ksztalt boksu wlasnie w niby wiacie/sporej wolierze.

Uwazam ze jak ma sie klopot taki jak ja pasuje idealnie. U nas jak zwykle dostepu nie ma do takich rzeczy...

Mogla by to byc elegancka komercyjna usluga a nie kolezenska przysluga. Chociaz z tym masz racje ze niegdys pan idac na polowanie mowil Janie... i ptak, pies i kon byly zawsze pod reka :)
mirek1
stażysta
Posty: 110
Rejestracja: wt gru 28, 2010 11:05 am
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Post autor: mirek1 »

Witam
Ludzie z miasta mają konie które utrzymują poza miastem a koszt miesięczny to ok 350 zł.Koń ma zapewnioną opiekę weterynaryjną,czysty boks,jedzonko ale o ptakach nie słyszałem czy można przechowywać w takich hotelach ale ciekawy pomysł i warto się na tym zastanowić jak by codziennie tam być wiadomo w celu nakarmienia i latania ale co ja się tam znam .
pozdrawiam
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

Mowicie tak jakby w polsce bylo co najmniej tysiac sokolnikow, poki co na takie cos nie ma ani zbytu ani potrzeby. :cool:
mmx01
żółtodziób
Posty: 30
Rejestracja: pn sie 22, 2011 2:22 pm
Lokalizacja: Wwa
Kontakt:

Post autor: mmx01 »

Kiedy ja wlasnie zglaszam potrzebe, moge napisac biznes plan :)
Awatar użytkownika
Alexandra
stażysta
Posty: 101
Rejestracja: sob maja 15, 2010 7:48 pm
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Alexandra »

Hmm... są hotele dla kotów i psów, ale jak zauważono kotów i psów są miliony w Polsce to jest popyt na takie hotele. Hmm... a nie byłoby lepiej gdyby ptaka wydzierżawić? Jeśli to w ogóle możliwe.
Jestem ciekawa czy tam gdzie jest znacznie więcej sokolników to czy takie hotele dla drapoli istnieją :P
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Jak do tej pory -w razie wyjazdu -ktoś z rodziny karmi ptaka ,ale zdarza się ,,podrzucanie '' do innego sokolnika na parę dni i jest to kwestia dogadania ......na stałe trzymać ptaka u kogoś jest o tyle trudno iż jest potrzebna dodatkowa i co najważniejsze wolna woliera .Ale szukaj kolego sokolników w okolicach Warszawy może ktoś ma ,,wolne lokum ''
ODPOWIEDZ