poczatek

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
ODPOWIEDZ
dominik.cydzik
pisklę
Posty: 7
Rejestracja: pn kwie 09, 2012 7:13 pm
Lokalizacja: Warszawa

poczatek

Post autor: dominik.cydzik »

Witam, mam na imie Dominik. Mam 15 lat i ostatnio zainteresowalem sie sokolnictwem. Czy w Warszawie jet jakis klub sokolniczy do ktorego moglbym chodzic sie szkolic, albo sokolnik ktory bylby chetny mnie uczyc. Jednak problem jest w tym ze w domu nie mam warunkow do posiadania ptaka. Czy sa na to jakies rozwiazania? Dziekuje
fe91
żółtodziób
Posty: 41
Rejestracja: śr lut 09, 2011 5:58 pm
Lokalizacja: Waw

Post autor: fe91 »

Jak przyjdzie czas wyboru studiów to przy wyborze uczelni uwzględnij fakt, że na SGGW jest sekcja sokolnicza. Sam bym tam chętnie pochodził, ale uczę się po drugiej stronie Warszawy i mam dosyć napięty plan w tym semestrze.
A osób z Warszawy jest sporo, poszukaj na mapie i na liście użytkowników.
dominik.cydzik
pisklę
Posty: 7
Rejestracja: pn kwie 09, 2012 7:13 pm
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dominik.cydzik »

Tylko że do wyboru studiów mam jeszcze trzy lata, a chciałbym jak najwcześniej zaczac. A na mapie jest tylko dwoch sokolnikow i to strasznie daleko.
fe91
żółtodziób
Posty: 41
Rejestracja: śr lut 09, 2011 5:58 pm
Lokalizacja: Waw

Post autor: fe91 »

Akurat te dwa punkty to dosyć dobre punkty zaczepienia. Poszukaj jeszcze na liście użytkowników, jest sporo osób które wpisały Warszawę, jednak to już ty musisz ocenić, czy warto do którejś napisać.
I nie patrz na odległość, to jest najmniejszy problem podczas szukania doświadczeń.
dominik.cydzik
pisklę
Posty: 7
Rejestracja: pn kwie 09, 2012 7:13 pm
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dominik.cydzik »

Tylko problem w tym ze w użytkownikach nie ma informacji. Czy ta osoba byłaby chetna do nauczania, a pisanie do każdego w warszawie to by trochę zajęło.
fe91
żółtodziób
Posty: 41
Rejestracja: śr lut 09, 2011 5:58 pm
Lokalizacja: Waw

Post autor: fe91 »

Zrób tak jak ja robiłem: popatrz na ilość postów, później na ich jakość, później na datę ostatniej aktywności na forum. Dojdziesz do kilku osób, które podejrzewasz, że mają ptaki i piszesz do nich. Dobra rada: pisz na e-mail nie na prywatną wiadomość, szczególnie w przypadku osób, które dosyć dawno odwiedzały forum. Jak złapiesz kontakt choćby z jedną osobą już dalej pójdzie z górki.
Aha, nie wszystkie osoby sokolniczące w okolicach stolicy mają konto na forum, bądź wcale się tu nie udzielają.

I na koniec: jeśli nie czytałeś to przeczytaj przed spotkaniem jakieś książki związane z tematem, dobre są ze sklepiku Pana Adama :).
dominik.cydzik
pisklę
Posty: 7
Rejestracja: pn kwie 09, 2012 7:13 pm
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dominik.cydzik »

Zrobiłem tak jak doradziłes, najwięcej postów i ich jakość. Wysłałem do paru użytkowników maila, jednak dostałem tylko jedną odpowiedź niestety negatywną. Czy ktoś może mi polecić sokolnika który byłby chętny mnie nauczać, albo jak sam takowym jest skontaktować się ze mną?
Z góry dziękuje.
:)
Awatar użytkownika
Czegiet
pisklę
Posty: 9
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 11:03 am
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Czegiet »

To że masz jeszcze 3 lata do studiów nie znaczy że nie możesz pokręcić się na SGGW . Ja tam nie widzę problemów żebyś wpadł (a jak taka miła blondynka będzie miał to biorę ją na siebie) ... no , ale co ja tam mogę widzieć . Napisz do Renaty (napisałeś już w jej poście , pisz PW) ... ewentualnie kontakt z Bartkiem (gdzieś ma tu konto ale nie mam pojęcia jakie , jest przewodniczącym sekcji) .
dominik.cydzik
pisklę
Posty: 7
Rejestracja: pn kwie 09, 2012 7:13 pm
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dominik.cydzik »

Dzieki za odpowiedź. :)
Nie do końca rozumiem o co chodzi z ta blondynka ale mniejsza o to :P
Mógłbyś mi dokładniej objaśnić z ta sekcją SGGW, bo mieszkam doslownie na przeciwko i byłoby wygodnie :)
Renata
pisklę
Posty: 10
Rejestracja: wt paź 23, 2007 5:34 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Renata »

Nasza sekcja sokolnicza zajmuje się uczeniem podstawowych informacji o sokolnictwie jak również przeprowadzaniem badań naukowych (jesteśmy dopiero w trakcie ich planowania). Przy uczelni mamy sokolarnię, gdzie mogą się studenci nauczyc rzeczy praktycznych, jak trzymac ptaka, jak go przywiązywac, ważyc, karmic, trenowac, jak rpzygotowac mieso, jakie mieso.... Itd... Nie trzeba byc studentem, żeby należec do sekcji, czego jestem żywym przykładem (choc nie długo i ja mam nadzieję dołącze go tego zaszczytnego grona;)).

Spotkania naszej sekcji odbywają się co drugi czwartek o godz. 18.

WSZYSTKICH ZAPRASZAMY!
szysza
pisklę
Posty: 7
Rejestracja: ndz lut 19, 2012 11:58 pm
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: szysza »

Skoro masz 15 lat to jesteś w 3 gimnazjum, tak??
Więc obierz kierunek SZKOŁA ŚREDNIA- Technikum Leśne... Tam są sokolarnie(nie wszędzie) wiem, że w Tucholi jest dobrze rozwinięta... :)

Pozdrowienia ;)
ODPOWIEDZ