sprawdzone przez sokolnikow :P :? :/

Tematy ogólne związane z sokolnictwem.
ODPOWIEDZ
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

sprawdzone przez sokolnikow :P :? :/

Post autor: garbus2 »

jedna z osob podeslala mi taki link z zapytaniem czy sie tego uzywa w sokolnictwie. Szczerze to nie slyszalem a jaesze bardziej smiem watpic w skutecznosc takiego "urzadzenia do inwentaryzacji" zapewne śrutem w domyśle... Czyżby cos na zasadzie odstraszacza do golebi ktory emituje dzwiek wrzeszczacego myszolowa ? Widac znow do roboty wział się inzynier bez znajomości zasad panujących w przyrodzie - wogole to myslałem ze do działu humor to dac:)

http://www.wabiki.pl/include/wabiki_item.php?art_id=33
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Chyba ktoś chce się na naiwnych dorobić :lol:
Awatar użytkownika
Mbartnik
młodszy sokolnik
Posty: 280
Rejestracja: śr sie 27, 2008 9:32 pm
Lokalizacja: Wzgórza Strzelińskie
Kontakt:

Post autor: Mbartnik »

Ja tego używam do wabienia myszaków i prowokowania gołębiarzy do odzywania się podczas inwentaryzacji w lesie.
Na myszaki w 100% skuteczne (nawet w zabudowaniach) na AG sporo trzeba cierpliwości i umiejętności.

Człowiek, który to sprowadza do polski jest jednocześnie świetnym wabiarzem i wie co poleca:
wabiki.pl
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

no tos mnie zaskoczyl bo nie chce mi sie za bardzo wierzyc w skutecznosc tego urządzenia, wiem ze to twoj krajaniec bo strone przejrzalem i nie neguje ze nie jest swietnym wabicielem ale nadal mam spore watpliwosci. Nie slyszalem nigdy by w jakikolwiek sposob mozna bylo "wabić" ptaki drapieżne ale czlowiek sie uczy cale zycie. Jedyny pewny sposob na przywabienie jastrzebia jaki do tej pory znalem to samica w wolierze w okresie godowym:)
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Mbartnik pisze:Ja tego używam do wabienia myszaków i prowokowania gołębiarzy do odzywania się podczas inwentaryzacji w lesie.
Na myszaki w 100% skuteczne (nawet w zabudowaniach) na AG sporo trzeba cierpliwości i umiejętności.

Człowiek, który to sprowadza do polski jest jednocześnie świetnym wabiarzem i wie co poleca:
wabiki.pl
No takiej rekomendacji nie można się oprzeć ....myślałem ,że to ,,ściema'' ,a tak jak ktoś chce się pobawić w oglądanie z bliska drapieżników to wnioskuje ,że to dobry sposób ...... :roll:
masz
początkujący
Posty: 60
Rejestracja: pt sie 29, 2008 8:46 am
Lokalizacja: Wielkopolska Mosina

Post autor: masz »

Adam można wabić i prowokować do odzywania się w terenie gdzie ptak ma swoje terytorium lęgowe nie tylko tym urządzenie ale i naśladując głos bez urzeczenie ( własne gardło ) tylko trzeba być w tym naprawdę w dobrym i dużo trenować znam kilku ornitologów którzy tak robią i działa to na Myszaki jastrzębia krogulca
Awatar użytkownika
Mbartnik
młodszy sokolnik
Posty: 280
Rejestracja: śr sie 27, 2008 9:32 pm
Lokalizacja: Wzgórza Strzelińskie
Kontakt:

Post autor: Mbartnik »

chętnie zobaczył bym kogoś, kto potrafi wabić "gębowo". Cenna umiejętność, a ja mam chyba niewprawny aparat gębowy.
A do wabików wracając - dużo przydatniejszy jest wabik "hubertus" - też od P.Bilińskiego - doskonale imituje puszczyki i liczenia podczas pełni stają sie przyjemnością, a nie bieganiem z magnetofonem. Poza tym można sie fajnie"pokłócić" z drapolami.
Na początku też byłem sceptyczny, ale po spotkaniu i demonstracji szczęka mi opadła.
mini sowiarz
początkujący
Posty: 66
Rejestracja: śr sty 04, 2012 8:17 pm
Lokalizacja: wieś

Post autor: mini sowiarz »

Mbartnik, czy ma Pan na myśli ten wabik (http://wabiki.pl/index.php?id=20)? Od nie dawna również biegam po lesie i po polach z aparatem za zwierzyną płową, ale chciałbym spróbować z ptakami.
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

MS skontaktuj sie z uzytkownikiem TB, on na ten temat wie WSZYSTKO
Vega
młodszy sokolnik
Posty: 249
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:24 pm
Lokalizacja: Płock

telefon

Post autor: Vega »

Z dwa lata temu sam zrobiłem taki "test" nie słysząc o takich metodach.
Interesując się sokolnictwem nagrałem sobie odgłos myszołowa na telefon i ustawiłem jako dzwonek sms i dziwnym trafem zbiegło się to z obecnością myszaka.
Od tamtej pory niejedno krotnie udało mi się "skomunikować" z ptakiem.
Po pewnym czasie jednak zaprzestałem zacząłem się zastanawiać czy nie za bardzo ingeruję w przyrodę.
I czy nie zmieniam w ten sposób ich nastawienia nie wtrącam się w gody czy terytlorialność.
Jastrzębia usłyszeć nie miałem okazji ciężko u mnie z AG no ale za to hodowców gołębi dużo...
Ale tu już wybiegam poza temat.
ODPOWIEDZ