Prawo

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
ODPOWIEDZ
kamiljas
pisklę
Posty: 3
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 4:56 pm
Lokalizacja: Kobiór

Prawo

Post autor: kamiljas »

Czy osoba niepełnoletnia może być sokolnikiem? (tj. polować i hodować ptaki drapieżne)
Z tego co wiem to największy problem jest z bronią i wymagane jest 18 lat, ale jak to się ma do sokołów?

Z góry dziękuję za odpowiedz
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Re: Prawo

Post autor: garbus2 »

kamiljas pisze: polować
jakakolwiek forma polowania niezaleznie od tego czy to z bronia, czy z sokołem czy z łukiem czy kamieniem wymaga odpowiednich uprawnień (w Polsce dozwolone jest polowanie z bronia palna albo ptakiem łowczym)
kamiljas pisze: hodować ptaki drapieżne
tu poza zdrowym rozsadkiem i odpowiedzialnoscia nie ma ograniczen
kamiljas
pisklę
Posty: 3
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 4:56 pm
Lokalizacja: Kobiór

Post autor: kamiljas »

Dzięki za odpowiedz.
A wiec jak chciałbym tylko hodować ptaki drapieżne to wystarczy tylko coś w rodzaju "szkolenia" u kogoś kto się zna? Z tego co mi wiadomo do PZŁ można się zapisać będąc osobą niepełnoletnią, ale żeby posiadać własną broń trzeba mieć ukończone 18 lat, a skoro można posiadać ptaka drapieżnego będąc osobą niepełnoletnią i również będąc niepełnoletnim można być członkiem PZŁ to można polować z ptakami drapieżnymi?

Mam nadzieję że mnie zrozumiecie tj. moja wypowiedz jest składna i zrozumiała :grin:
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

Członkiem PZŁ może zostać osoba fizyczna, która spełnia następujące warunki:

1/ jest pełnoletnia

2/ posiada obywatelstwo polskie oraz korzysta w pełni z praw obywatelskich

3/ ma walory moralne dające rękojmię etycznego wykonywania łowiectwa

4/ nie była karana za przestępstwa wymienione w prawie łowieckim

5/ odbyła roczny staż kandydacki oraz szkolenie przeprowadzone w PZŁ

6/ zdała egzamin z zakresu łowiectwa

7/ złożyła deklarację i uiściła wpisowe

[/quote]
kamiljas
pisklę
Posty: 3
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 4:56 pm
Lokalizacja: Kobiór

Post autor: kamiljas »

Dobra, dzięki za odpowiedzi będę zbierał znaczki albo cuś...
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

kamiljas pisze:Dzięki za odpowiedz.
A wiec jak chciałbym tylko hodować ptaki drapieżne to wystarczy tylko coś w rodzaju "szkolenia" u kogoś kto się zna?
chyba nie przeczytales co napisalem. Nie nie wystarczy szkolenie u kogos kto sie zna - przede wszystkim trzeba miec swiadomosc tego co sie chce zrobic i miec warunki na robienie tego
Miki12065
pisklę
Posty: 8
Rejestracja: ndz gru 18, 2011 3:14 pm
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Prawo

Post autor: Miki12065 »

Witam dopisuje się tu aby nie zakładac nie potrzebnie nowego wątku...
Jestem tutaj nowy wiec proszę o wyrozumiałosc...
mam kilka pytań a mianowicie :
1.Czy w świetle naszego prawa osoba niepełnoletnia może zostac sokolnikiem lecz ptaka wykorzystywac ptaka tylko do latania ...nie do łowów?
jeżeli tak nasuwa się pytanie drugie.
2.Jakie dokumenty musi miec właściciel ptaka ? wiem że napewno potrzebny jest CITES ale czy to wszystko?
Z góry dziękuję za odpowiedź :wink:
Grzegorz
stażysta
Posty: 188
Rejestracja: śr lis 18, 2009 8:54 pm
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Grzegorz »

Kolego było to juz opisywane na forum
1. raczej lepiej żebyś miał 18 :mrgreen:
2. dokumenty to CITES lub świadectwo hodowlane dla np. harris hawk i dokument o zarejestrowaniu
Miki12065
pisklę
Posty: 8
Rejestracja: ndz gru 18, 2011 3:14 pm
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Post autor: Miki12065 »

Rozumiem.
Żadne zwierze nie jest zabawką a przy sokołach trzeba poświęcic 50% swojego czasu.. na dokarmianie ,sprzątanie woliery oraz na układanie ptaka.. ja rozważam kupno sokoła od jakiegoś czasu gdyż mój wujek był sokolnikiem i ciągnęło mnie do tego od małego i kiedy natknąłem się na tą str i forum nagle wszystko stało się realne ... ale narazie wstrzymam się pośledzę bacznie forum i w przyszłości może zakupie sokoła...szczególnie ulubiłem sobie raroga górskiego zawsze mi sie podobały z tego co wyczytałem są to właśnie najlepsze ptaki na początek gdyż nie mają tak rozwiniętego instynktu do polowań więc świetnie nadają się do latania :wink:
kj111po
sympatyk
Posty: 23
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 7:16 pm

Post autor: kj111po »

może troche z innej beczki i po terminie ale dla zainteresowanych ubiegać o broń można się po 21 roku życia jeżeli jesteś członkiem PZŁ to możesz staracz się o broń po zdobyciu uprawnień myśliwskich ,,nie mającym ukończonych 21 lat , przy czym na wniosek Polskiego Związku Łowieckiego pozwolenie na broń do celów łowieckich może być wydane osobie, która ukończyła lat 18''
ODPOWIEDZ