Raróg górski czy Harris

Czyli miejsce gdzie latanie nie jest grzechem a polowanie niczym niezbędnym

Moderator: kuba08111994

haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

porównywanie jak najczęstszego polowania z ptakiem do miesiarstwa z bronią to chyba gruba przesada. Ptakowi i tak uda sie raz na pięc ataków więc gdzie tu miesiarstwo? upolowanie dwóch kogutów na polowaniu z ptakiem uwazam za duży sukces za to upolowanie 20 kogutów z bronią na jednym polowaniu to norma i zaden wyczyn. W jak najczęstszym polowaniu i lataniu z ptakiem nie chodzi o napełnienie lodówki ale o zmienienia ptaka w wylatanego i skutecznego łowcę. Zaraz sie okaże że to wiocha mieć wylatanego polującego ptaka bo nazwą Cię miesiarzem...
Awatar użytkownika
mirek
młodszy sokolnik
Posty: 359
Rejestracja: sob lut 14, 2009 9:28 pm
Lokalizacja: Szydłowiec

Post autor: mirek »

kris
zrozumiałem i czytam od początku wiem co chciałem napisać
nie doczepiam się do wszystkich postów tylko do tego z tych postów co mnie np denerwuje
a co do czułego punktu to ja akurat mam dosyć sporo czasu i latam dosyć często
więc tu nie trafiłeś :)
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

mirek pisze:bo z wielu postów normalna inteligentna osoba wyciągnie same pozytywy i na pewno zrozumie że z ptakiem trzeba latać jak najczęściej i zajmować się nim jak najlepiej a tylko trzeba by tej osobie pomóc w doborze ptaka pod jej styl życia aby nie męczył się właściciel i podopieczny
popieram w 100% i przypominam ze temat jest o wyborze ptaka. Powyższe w zasadzie wyczerpuje w dużym stopniu temat ponieważ ptaka trzeba dobrać do terenu, preferencji właściciela a więc jego stylu życia
drapieznik11
sympatyk
Posty: 27
Rejestracja: pn paź 07, 2013 10:58 am
Lokalizacja: Dolnośląskie

Post autor: drapieznik11 »

Witam kolegów.
chciałem zapytać o pewną sprawę. gdybym mial u siebie ptaka drapieżnego po wypadku i on by sie do mnie przyzwyczaił, tzn. niechciał juz odlecieć mimo że ja bym chciał zwrócic mu wolność to co mogę takiego zgłosić do starostwa i zatrzymać go czy nie?
drapieznik11
sympatyk
Posty: 27
Rejestracja: pn paź 07, 2013 10:58 am
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: rarog/haris

Post autor: drapieznik11 »

siemka
ja bym chcetnie zprobowal z jastrzębiem polatac bez polowania.
a chciałem sie dowiedzieć jakiego rzędu są ceny ptaków drapieżnych w chodowlach?
Kuku1985
stażysta
Posty: 168
Rejestracja: pn cze 25, 2012 12:06 pm
Lokalizacja: Bytom

Re: rarog/haris

Post autor: Kuku1985 »

drapieznik11 pisze:siemka
ja bym chcetnie zprobowal z jastrzębiem polatac bez polowania.
a chciałem sie dowiedzieć jakiego rzędu są ceny ptaków drapieżnych w chodowlach?
Ten temat już był niejednokrotnie poruszany, poszukaj ale jak policzysz wszystkie koszty przed, włożony wysiłek i pracę to niewiele
drapieznik11 pisze:Witam kolegów.
chciałem zapytać o pewną sprawę. gdybym mial u siebie ptaka drapieżnego po wypadku i on by sie do mnie przyzwyczaił, tzn. niechciał juz odlecieć mimo że ja bym chciał zwrócic mu wolność to co mogę takiego zgłosić do starostwa i zatrzymać go czy nie?
Nie można przetrzymywać ptaka pozyskanego ze środowiska naturalnego, trzeba go oddać do ośrodka rehabilitacji- taki post też jest wpisz ważne adresy i numery telefonów
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

drapieznik11 pisze:chciałem zapytać o pewną sprawę. gdybym mial u siebie ptaka drapieżnego po wypadku i on by sie do mnie przyzwyczaił, tzn. niechciał juz odlecieć mimo że ja bym chciał zwrócic mu wolność to co mogę takiego zgłosić do starostwa i zatrzymać go czy nie?
Przetrzymywanie ptaków drapieżnych pochodzących z natury jest nielegalne. Obowiązkowo musisz z takim ptakiem zgłosić się do jakiejś kompetentnej instytucji. Coś mi się wydaje, że masz coś za uszami i zastanawiasz się, co z tym fantem zrobić. I jak to się stało, że dziki ptak się do Ciebie przyzwyczaił?


drapieznik11 pisze:ja bym chcetnie zprobowal z jastrzębiem polatac bez polowania.
a chciałem sie dowiedzieć jakiego rzędu są ceny ptaków drapieżnych w chodowlach?
Temat wałkowany do upadłego przez każdego "świeżaka". Odpowiedź jest jedna: rzędu ceny psa rodowodowego.
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Ja to nawet na ,,kolegę '' awansowałem dla ,,drapieznik11'' .....chyba 11 -sto latka :mrgreen:
Końcówka lat 90- tych i początek 2000 w natarciu ! :mrgreen: :mrgreen:
drapieznik11
sympatyk
Posty: 27
Rejestracja: pn paź 07, 2013 10:58 am
Lokalizacja: Dolnośląskie

Post autor: drapieznik11 »

Witam
Chciałbym dodać że jesteście bardzo dziwnymi ludźmi jak na miłośników przyrody. Przede wszystkim nieuprzejmi. Po to się tutaj człowiek loguje aby uzyskać informacje a słuchać wymądrzania się.
a mój nick nie ma nic wspólnego z moim wiekiem Pudlak.
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

drapieznik11 pisze:
a mój nick nie ma nic wspólnego z moim wiekiem Pudlak.
A to przepraszam :lol:
Poczytaj trochę i sam oceń co Ci pasuje .....jest to zależne od wielu czynników ...
A pisząc np do mnie ; to przedstaw się ,napisz coś o sobie ,to może Ci pokażę na żywo jaka jest różnica między sokołem a harrisem .By zacząć się w ,,to bawić '' to jednak trzeba być ,,dorosłym '' ,pracować / by mieć fundusze na to hobby / ....no cóż jak prawie każde hobby jest to dość droga zabawa .....
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

drapieznik11 pisze: jesteście bardzo dziwnymi ludźmi jak na miłośników przyrody. Przede wszystkim nieuprzejmi. Po to się tutaj człowiek loguje aby uzyskać informacje a słuchać wymądrzania się.
Misiu kolorowy, zadałeś pytanie i otrzymałeś na nie jasną odpowiedź, wystarczy tyko przeczytać. Czy może mam powtórzyć odpowiedzi na Twoje pytania?
CRASH00
żółtodziób
Posty: 56
Rejestracja: śr paź 02, 2013 12:43 pm
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice
Kontakt:

Post autor: CRASH00 »

drapieznik11,
no z takim nastawieniem to ja nie wiem czy coś z tego będzie, chodzi mi o wsparcie starszych na forum.
poza tym pojawiły się u ciebie powtarzające się pytania
drapieznik11 pisze: chciałem sie dowiedzieć jakiego rzędu są ceny ptaków drapieżnych w chodowlach?
no i też głupie pytania.
drapieznik11 pisze: gdybym mial u siebie ptaka drapieżnego po wypadku i on by sie do mnie przyzwyczaił, tzn. niechciał juz odlecieć mimo że ja bym chciał zwrócic mu wolność to co mogę takiego zgłosić do starostwa i zatrzymać go czy nie?
nie licząc już błędów ortograficznych typu:
CHODOWLA
drapieznik11
sympatyk
Posty: 27
Rejestracja: pn paź 07, 2013 10:58 am
Lokalizacja: Dolnośląskie

Post autor: drapieznik11 »

witam
powiem szczerze że zajmowałem się już wieloma ptakami, wiele wyleczyłem i pomogłem wrócić do natury. nie miałem jednak doczynienia z drapieżnikami więc dlatego pytam.
Stachu zwracaj się do starszych od siebie z szacunkiem bo nawet nie wiesz z kim rozmawiasz.
Panie Waldku bardzo bym prosił o jakieś konkretne pozycje do poczytania na temat drapieżników i sposobów ich układania. pozdrawiam
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

drapieznik11 pisze:Stachu zwracaj się do starszych od siebie z szacunkiem bo nawet nie wiesz z kim rozmawiasz.
Przynajmniej mówię prawdę.

drapieznik11 pisze:bardzo bym prosił o jakieś konkretne pozycje do poczytania na temat drapieżników i sposobów ich układania. pozdrawiam
Nie dam rady... :neutral: http://sokolnictwo.pl/forum/viewtopic.php?t=1410
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

drapieznik11 pisze:Witam
Chciałbym dodać że jesteście bardzo dziwnymi ludźmi jak na miłośników przyrody. Przede wszystkim nieuprzejmi. Po to się tutaj człowiek loguje aby uzyskać informacje a słuchać wymądrzania się.
uprzejmośc przejawia się na wiele sposobów choćby np w taki sposób, że wykazuję się choćby odrobinę chęci by poczytać co już było a tak się składa że wszystko o co do tej pory pytałeś było już wielokrotnie. Oczywiście prościej jest narzekać że nie podają na talerzu. Zgodzę się z tym że loguje się tu po to by uzyskać informacje ale zaznaczyć trzeba że udzielenie tych informacji jest dobrą wolą użytkowników a nie obowiązkiem. Dlatego też wykazanie choćby odrobiny inicjatywy na pewno pomaga a nastawienie typu jesteście chamy bo mi nie chcecie powiedzieć niestety przeszkadza. Nikt z tu piszących nie dostał gotowej recepty ale pytał, czytał i szukał a nie strzelał focha obrażając innych. Takich jak ty bywa tu regularnie wielu i naprawde jeśli jeden na 50 pociągnie dalej temat zaczynając od ZROZUMIENIA tego co się do niego pisze to jest już nieźle.
ODPOWIEDZ