Nowa pozycja sokolnicza

Tutaj można umieszczać uwagi na temat tłumaczeń oraz sprzętu dostępnego w sklepiku na stronie oraz ogłoszenia dotyczące kupna / sprzedaży akcesorii sokolniczych
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Nowa pozycja sokolnicza

Post autor: Pudlak Waldemar »

jeżeli was to zainteresuje to podaje link ; http://allegro.pl/ptaki-drapiezne-sokol ... 90490.html
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

No i książki wykupione ......sam nie zdążyłem kupić :cry:
Awatar użytkownika
vertragus
pisklę
Posty: 14
Rejestracja: pt lip 22, 2011 11:54 am
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: vertragus »

witam, spędziłem troche czasu w bibliotekach znalazlem kilka starych pozycji o sokolnictwie. pewnie niektóre z nich znane ale nie które tytuły widziałem pierwszy raz. sa to ksiązki których prawa autorskie wygasły dletego jesli ktoś chciałby przejrzec to proszę o maila wyśle w formie elektronicznej.np. ptasznik 1852, hodowla ptaków 1861, o sokolnictwie i ptakach drapierznych 1858, ptaki drapieżne 1925 i kilka pozycji w których sokolnictwo czy ukladanie ptaków to tylko rozdział czy dwa. mozna wyczytac wiele ciekawostek np. pierwszy raz przeczytalem iz kruki jak papugi ucono mówić. ameryki nie odkryłem ale jak ktoś jest chętny to wyślę.
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

niech ktos da znac czy jest tam rozdzial o rozmnazaniu imprintow (AI).
Awatar użytkownika
vertragus
pisklę
Posty: 14
Rejestracja: pt lip 22, 2011 11:54 am
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: vertragus »

przeczytałem tą pozycje parę miesięcy temu i nie przypominam sobie aby było tam coś na temat rozmnażania imprintów
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

Michał jak chcesz żetelne źródło o rozmnażaniu imprintów to "Falcon Propagation" polecam. W swojej książce Piotr opisuje rozmnażanie w naturalnych parach
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

dzieki Dave'o
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Trochę czasu upłynęło nim w końcu dostałem dziś książkę ,,Ptaki drapieżne hodowla wolierowa ''
Pana Piotra Adamiaka -hm ....trochę przez przekorę ,a może by wywołać ,,dyskusję '' opiszę ,,wrażenia '' po przeczytaniu tej pozycji .Ma 160 stron -to jest 82 kartki wraz z okładkami :lol:
Konkretne wiadomości z zakresu rozmnażania ptaków drapieżnych można by było opisać na 5 stronach i to wszystko .......tyle to można dowiedzieć się od Adama przez telefon jak by chciał się swoją wiedzą podzielić /myślę tu o temperaturach i wilgotności powietrza w inkubatorze/
Reszta to eh....nic nowego .Jako pozycja do kolekcji bardzo polecam i nic po za tym . :wink:
Ps .
Nie ujmując nic z wiedzy i doświadczenia autora to mógł się bardziej postarać .....
hunter73
pisklę
Posty: 13
Rejestracja: sob lut 05, 2011 8:49 pm
Lokalizacja: Chełm

Post autor: hunter73 »

Na podstawie treści książki można odnieść wrażenie, że autorowi wiedzy i doświadczenia nie brakuje, ale jakby ich czytelnikowi niestety nieco poskąpił w wydanej przez siebie pozycji.
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

Pudlak Waldemar pisze:Konkretne wiadomości z zakresu rozmnażania ptaków drapieżnych można by było opisać na 5 stronach i to wszystko .......tyle to można dowiedzieć się od Adama przez telefon
Hmm... Napisałbym "a nie mówiłem", gdybym coś wcześniej napisał :mrgreen: Książeczki nie posiadam, niemniej jednak spodziewałem się czegoś takiego. Więcej nie będę się wywnętrzał na ten temat, bo jeszcze zostanę zbanowany :wink:
ODPOWIEDZ