Wędrowny w moim miescie?

Tematy ogólne związane z sokolnictwem.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Raven_Corvus
sokolnik
Posty: 747
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:15 pm
Lokalizacja: Białystok

Wędrowny w moim miescie?

Post autor: Raven_Corvus »

Mam pytanie. Jesli chodzi o restytucje sokolowa wedrownego w Polsce. Na jakiej zasadzie jest wybierane miesce do wypuszczenia mlodych osobnikow? Ostatnio tak przechdzalem sie po miesci i pomyslalem, ze pieknie bylo by poogladac je w akcji kolo Katedry w Centrum mojego miasta, mialy by tu sporo pokarmu, golebie, kawki, szpaki, gawrony. Taki raczej post czysto marzycielski i kierowany moja ciekawoscia.
andrzejek
stażysta
Posty: 140
Rejestracja: sob sty 14, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: lodz

Post autor: andrzejek »

...
Ostatnio zmieniony śr kwie 02, 2008 8:53 pm przez andrzejek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
valdi99
młodszy sokolnik
Posty: 208
Rejestracja: sob lut 05, 2005 7:50 am
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: valdi99 »

Tego roku wywiesiłem 8szt. takich budek w terenie rolniczym i w jednej zamieszkała sowa uszata :wink: A skoro sponsorowi zależy na promocji, pogadaj niech jeszcze wyłoży grosz na web-cam (kamerę transmitującą obraz do internetu, max kilkaset zł). Ludzie - w bezpieczny dla ptaków sposób - będą chętnie oglądać sceny z 'życia rodzinnego sokołów' a tym samym logo sponsora. Mogę Ci podać namiary na porządną firmę, niedrogo instalująca i produkującą takie budki.
Ostatnio zmieniony ndz lis 18, 2007 11:03 am przez valdi99, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
valdi99
młodszy sokolnik
Posty: 208
Rejestracja: sob lut 05, 2005 7:50 am
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: valdi99 »

Raven-Corvus, każda legalna reintrodukcja powinna być uzgodniona z władzami ochrony przyrody i generalnie uznaje się, że ma ona sens tylko wtedy, gdy ustąpiły czynniki, które spowodowały zagładę reintrodukowanego gatunku.
ODPOWIEDZ