Krok drugi w kierunku , mam nadzieje dobrym:)

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
ODPOWIEDZ
kubaw
pisklę
Posty: 9
Rejestracja: sob maja 14, 2011 6:28 pm
Lokalizacja: krakow

Krok drugi w kierunku , mam nadzieje dobrym:)

Post autor: kubaw »

A wiec umiejscowienie kształt woliery mam juz za sobą, dzieki pomocy Waszej na forum. teraz czas na krok drugi i tu zaczyna sie problem co dalej musze sie dowiedziec nauczyc lub zdobyc aby kontynuowac marsz ku marzeniu fascynacji.

Czy zaczac od wyboru gatunku ptaka którego chciałbym posiadac
czy od zakupu oprzyzadowania i akcesoriów.
Czy jeszcze od czegos innego?

Mysle ze powinienem nadmienic iz jestem osobą dojrzałą zdecydowaną nie postepującą pochopnie i doskonale rozumiem ze posiadanie ptaka wiąze sie z licznymi obowiązkami dnia codziennego i sporymi wydatkami. Rozumiem równiez ze ptak drapiezny to nie papużka w klatce w kuchni. Mam nadzieje ze uchroni mnie to przed niekonstruktywną krytyką (konstruktywna mile widziana) :)
jerzy226
początkujący
Posty: 99
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 7:02 pm

witam

Post autor: jerzy226 »

przedewszystkim to powinienes zaczerpnac wiedzy na temat ptakow drapieznych, poszukac jakiegos goscia co ma juz ptaki i zeby cie nauczyl podstaw jak z nimi postepowac .nastepnie okreslic sie co za ptak cie interesuje , ghcesz zeby latal czy zebys go tylko mial , jezeli ma latac to zajzyj do sklepiku tam sa akcesoria ktore sa niezbedne ,uzyskac dostep do pokarmu ,kurczaki ,golebie przepiorki potem woliera i na samym koncu ptak .wiesz wszystko ma cene tak i ptak ale najwazniejsze jest dobro ptaka ,,,mysle ze dasz rady //pozdrawiam .
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

mi sie wydaje ze pominales krok pierwszy czyli zdobycie wiedzy na temat ukladania i trzymania ptakow = ksiażki + internet +praktyka u jakiegos sokolnika (znam nawet kogos z okolic krakowa)
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

A ja myślę, że pominąłeś niezwykle ważny krok, jakim byłoby chociaż symboliczne przejrzenie forum. Znalazłbyś na nim masę informacji przydatnych dla początkującego, zamiast zakładać nie wiadomo który temat z kolei w tej samej sprawie.
kubaw
pisklę
Posty: 9
Rejestracja: sob maja 14, 2011 6:28 pm
Lokalizacja: krakow

Post autor: kubaw »

Panowie co do praktyki u sokolnika doswiadczonego to mysle ze jeszcze daleka droga przedemną , na razie chce zasiegnąć informacji ajkiego ptaka najłatwiej ułozyc do latania , z którym bede miał najmniej problemów czyli ptak dla poczatkujacego.
Łatwiej i chyba dobrą droge obrałem aby wybrac ptaka łatwego i zgłebic wiedze o nim z literatury i forów. wiec pytanie me brzmi jakiego latawca wybrac? czy doswiadczeni koledzy podpowiedza?

co do literatury naprawde wartosciowej jak najbardziej - jestem na etapie zgłębiania wiedzy, co do forum tak SYMBOLICZNIE przegladam wątki na forum:) nawet doskonale juz znam tresc i informacje zawarte na stronie www.stachu_sokolniczy.republika.pl bardzo fachowa moim laickim zdaniem:)
Katou
stażysta
Posty: 132
Rejestracja: wt cze 29, 2010 9:02 am
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Katou »

Przeglądając nawet "symbolicznie" temat ten pojawia się dziesiątki razy i wystarczy tylko skorzystać z opcji szukaj. Poza tym idąc po prostej...

Strona Główna » SOKOLNICTWO » Początkujący » Najczęściej zadawane pytania dla początkujących

http://sokolnictwo.pl/forum/viewtopic.p ... 750f#18722
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

kubaw pisze:co do forum tak SYMBOLICZNIE przegladam wątki na forum:)
To chyba bardzo symbolicznie przeglądasz....


kubaw pisze:nawet doskonale juz znam tresc i informacje zawarte na stronie www.stachu_sokolniczy.republika.pl bardzo fachowa moim laickim zdaniem:)
Czy ja wiem czy fachowa? Do fachowości dużo jej jeszcze brakuje....
kubaw
pisklę
Posty: 9
Rejestracja: sob maja 14, 2011 6:28 pm
Lokalizacja: krakow

Post autor: kubaw »

Mieliscie racje , coś przeoczyłem. dizeki za pomoc
Skrajny
pisklę
Posty: 13
Rejestracja: czw lut 10, 2011 6:36 pm
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Skrajny »

Stachu pisze:
kubaw pisze:nawet doskonale juz znam tresc i informacje zawarte na stronie www.stachu_sokolniczy.republika.pl bardzo fachowa moim laickim zdaniem:)
Czy ja wiem czy fachowa? Do fachowości dużo jej jeszcze brakuje....
Witam, bardzo ładna, ciekawie napisana, szybka lekcja sokolnictwa.
Prosze nie byc skromnym, strona jest ok !
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

kubaw pisze:Panowie co do praktyki u sokolnika doswiadczonego to mysle ze jeszcze daleka droga przedemną , na razie chce zasiegnąć informacji ajkiego ptaka najłatwiej ułozyc do latania , z którym bede miał najmniej problemów czyli ptak dla poczatkujacego.
no tak - to pytanie trzeba zadać po raz 764ty bo przecież nie ma tego w dziale FAQ na stronie....
kubaw pisze:co do literatury naprawde wartosciowej jak najbardziej - jestem na etapie zgłębiania wiedzy
mozna zapytac co czytasz tak z ciekawosci?
kubaw
pisklę
Posty: 9
Rejestracja: sob maja 14, 2011 6:28 pm
Lokalizacja: krakow

Post autor: kubaw »

Marek Cieslikowski sokolnictwo, i buszuje po stronach tematycznych.
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

no to poczatek dobry
kubaw
pisklę
Posty: 9
Rejestracja: sob maja 14, 2011 6:28 pm
Lokalizacja: krakow

Post autor: kubaw »

w miare pchłaniania literatury jestem coraz bardziej przerazony ale rowniez coraz bardziej zainteresowany , wciaga, naprawde wciaga.
ODPOWIEDZ