! Pomoc !

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
ODPOWIEDZ
Ptaszek
pisklę
Posty: 4
Rejestracja: ndz maja 22, 2011 6:43 pm
Lokalizacja: Elbląg

! Pomoc !

Post autor: Ptaszek »

Witam szanownych forumowiczów :wink: Mam pytanie dopiero będe zaczynał przygode z sokolnictwem nie mam zamiaru pytać o żeczy które zostały już poruszone na tym forum ale mam zamiar kupić sobie pare książek poczytać dowiedzieć się czegoś o sokolnictwie. Potem mam problem (przynajmniej tak mi sie zdaje) Ponieważ większość osób pisze że wypadałoby nabyć troche praktyki u jakiegoś Sokolnika pochodze z Elbląga i tu problem że nie znalazłem żadnego Sokolnika na mapie Sokolników (jest jeden Pan z pod Malborka pisałem do niego lecz już tam nie miezkai teraz działa gdzieś indziej). Może wy pomożecie co zroibć z tym fantem albo znacie jakiegoś Sokolnika który działa w tym rejonie z dojazdem nie ma problemu mam samochód. A kupić ptaka i tylko posiadać wiedze teroetyczną i opiekować się nim to bym się bał żeby mu coś złego nie zrobić. Także jak możeie pomoć to prosze pomoć :cry: Licze na wasze wsparcie
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

Moim zdaniem masz papiery na sokolnika... (ort)
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Re: ! Pomoc !

Post autor: garbus2 »

Ptaszek pisze: mam zamiar kupić sobie pare książek poczytać dowiedzieć się czegoś o sokolnictwie.
jak juz zrealizujesz powyższe a zarazem deklarujesz ze
Ptaszek pisze: z dojazdem nie ma problemu mam samochód.
to Gdańsk tak daleko nie jest...
Ptaszek
pisklę
Posty: 4
Rejestracja: ndz maja 22, 2011 6:43 pm
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Ptaszek »

Niby nie jest daleko ale mógłbym maxymalnie raz w tygodniu pojechać już kiedyś tak dojeżdżałem i zawsze czasu mało było a gdzieś tak od Lipca będe miał dużo wolnego czasu to myślałem że gdzieś w okolicach mojego miasta (Elbląga) mógłbym znaleźć kogoś kto mi pomoże. Będe mógł regularnie przychodzić i pobierać nauki. Po za tym paliwo jest strasznie droge to jak już pisałem maxymalnie raz w tygodniu będe mógł jeździć. A ten raz to chyba troche za mało żeby uczyć sie wszystkiego od zera.
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

Ptaszek pisze:. A ten raz to chyba troche za mało żeby uczyć sie wszystkiego od zera.
od zera to na pewno nie - na poczatek teoria - praktyka po teorii. Co do wizyt raz w tygodniu to niepotrzebne. Piszesz jak osoba nastraszona postami ktora ksiazki nie przeczytala. Przeczytaj a zrozumiesz i bedziesz wiedzial ile razy nalezy sie pojawic
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

Po pierwsze Admin dobrze mów, polać mu :mrgreen: A podrugie, jak spojrzysz na mapkę sokolników i zauważysz, jak bardzo sa rozsiani po Polsce, to myślę, że powinienes być zadowolony że Gdańsk masz praktycznie pod nosem, a nie 200 km od siebie. Dla prawdziwych zapaleńców nawet taka odległość nie jest straszna :cool: A Ty? Wskakujesz na "siódemkę" i za chwilę jesteś na miejscu. Powodzenia życzę :wink:
Ptaszek
pisklę
Posty: 4
Rejestracja: ndz maja 22, 2011 6:43 pm
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Ptaszek »

Dobra dzięki za pomoc Panowie myśle że najlepiej będzie działać krok po kroku i zabrać się za literature. Ja lubie mieć wszystko z góry zaplanowane dlatego pytam się na zapas. Ale jak tak to najpierw literatura a potem będe się martwił o Sokolnika
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

No i z grubsza dobrze kombinujesz :wink: Możesz czytać, "przetwarzać" informacje i zadawać pytania na forum (byle z sensem :wink: , a najlepiej użyj wyszukiwarki na forum), a może w międzyczasie coś więcej się "wykluje".
Ptaszek
pisklę
Posty: 4
Rejestracja: ndz maja 22, 2011 6:43 pm
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Ptaszek »

Właśnie wpadłem na taki pomysł może w poszukiwaniu Sokolnika albo wogule pomóc mi może pzł ?? Poszedł bym do nich i sie zapytał oni napewno mają informacje czy jest ktoś kto jeszcze sie nie ujawnił na forum a poluje za pomocą ptaków drapieżnych. Znajomy pracowana lotnisku w Malborku i mówił że kiedyś był jakiś facet z sokołem. Bo mnie intersuje nie tylko latanie ale polowanie też ale to przyjdzie z czasem :D
kowalkem
początkujący
Posty: 61
Rejestracja: czw lut 23, 2006 12:38 pm
Lokalizacja: Kościerzyna

Post autor: kowalkem »

W wakacje będzie u mnie parę ptaszków, a od Elbląga pod Ostródę dość blisko, więc jakby co to PW poproszę ;)
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

Ptaszek pisze:albo wogule pomóc mi może pzł ?? Poszedł bym do nich i sie zapytał oni napewno mają informacje czy jest ktoś kto jeszcze sie nie ujawnił na forum a poluje za pomocą ptaków drapieżnych.
Jak mawiają starzy Indianie "nie sraj ogniem" :mrgreen: . Wziąłeś może pod uwagę, że jakiekolwiek instytucje, związki itp nie mogą ujawniać danych swoich członków ani żadnych informacji o nich? Zajmij się tym, czym możesz i powoli rozwijaj skrzydła, a nie skaczesz w przepaść bez spadochronu :wink:
ODPOWIEDZ