Pomogę.

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

żeby hodowla stala sie dobrze prosperującymym interesem trzeba byloby sie nastawic na odbiorcow z zagranicy.W Polsce w obecnych realiach prawnych i czekaniu prawie rok na wydanie Citesu hodowla na dużą skale nie ma sensu bo odiorca nie bedzie tyle czekal i kupi od kogos innego żeby nie dostac zasiedzianego ptaka ktory zmarnowal najlepszy czas na ukladanie obrastając w tłuszcz w wolierze bo nasze ministerstwo podchodzi do spraw opieszale.
Akhal Teke- czy tak trudno zrozumieć że widocznie sokolnictwo to nie zajęcie dla kazdego? żyjemy w dobie kiedy wieloma dzieciakami (dla mnie 14 latek to dzieciak) kieruje zasada "tato kup mi bo chcę". Niewielu zaprząta sobie glowę nauką i czytaniem bo internet nauczyl dzieciaki ze dostep do wszystkiego mają jednym kliknięciem. ktos kto niczego nie wie i jeszcze ostentacyjnie pokazuje ze wiedziec nie chce w moim odczuciu nie zasluguje na sokolnictwo i tyle. i zawszę będę takim jechal do pieca. bo ja z czystej przyzwoitosci zaczynając w jakiejś dziedzinie najpierw bym poczytal żeby sie ie zbłaźnic totalnie na wejściu. Zacytowałeś w swoim poście jakiś zlepek kilku postow ( w dodatku kilku osób) wyjęty całkowicie z kontekstu. troche wybiórcze podejscie, nie uważasz? napisałem ze ręke sie podaje jak ktos chce sie uczyć i jak sie wykaże normalnym, zdrowym podejsciem (szkoda ze takich jest niewielu). poczytaj troche w dziale dla początkujących to zobaczysz że takich przypadkow tez jest sporo. wielu ludziom ta rękę podalismy. niektorzy z nich są już sokolnikami i mają własne ptaki. naprawdę poczytaj zanim wyciągniesz pochopne wnioski bo Twoje ostatnie posty były bardzo tendencyjne. ja nadal uważam że najlepszą pomocą na stracie jest odesłanie do odpowiedniej literatury a nie mowienie gdzie mozna kupic ptaka i za ile. Najpierw wiedza, potem warunki, sprzęt a na samym końcu dopiero ptak. na pewno nie w odwrotnej kolejnosci i nikt mnie do tego nie przekona. Najlepsi są Ci ktorzy juz nawet nie proszą o post z sokolnictwem w pigulce, oni żądają i wymagają! a jak ich do książek odsyłasz to ci napisza że jesteś buc bo nie chcesz pomóc i każą ci sie gonić. jak taka postawa ma sie spotkać z sympatią? wierz mi ze banów na tym forum nie bylo wiele a ci ktorzy je dostali staneli na głowie żeby je dostac. zostaniesz na forum jeszcze jakis czas to sam to zauważysz ( starsze posty też warto poczytac w tematach z początkującymi bo wiele z nich to niezła komedia a może tragedia?). będziesz tu dłużej to sam zrozumiesz alergę na głupotę. bo mimo wszystko rozróżniam brak doswiadczenia i młodzieńczy zapał od zwyczajnej głupoty i chamstwa. nie będę podawal reki tym którzy na to nie zasługują a wrecz kiedy chcesz pomóc ciskają sie i obrażają. to jest sokolnictwo a nie Caritas.
Awatar użytkownika
kuba08111994
młodszy sokolnik
Posty: 309
Rejestracja: wt paź 28, 2008 7:05 pm
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: kuba08111994 »

Akhal Teke co do twojego postu to widzę ze popierasz stwierdzenie ze nie ma głupich pytań -tylko są głupie odpowiedzi , tak ?- to Czy jak stanę na torach i złapie się za linki to pojadę jak tramwaj?

Większość osób które zostały na forum ,,zjechane „ zaczynały od takich właśnie ( no może aż nie takich ;D) głupich pytań. Niektóre osoby będące już dłuższy czas na forum maja swojego rodzaju alergie na pewnego typu pytania dotyczące najczęściej tego ile to taki ptook ze szponami kosztuje i gdzie go kupić .
AKHAL TEKE
sympatyk
Posty: 18
Rejestracja: pt lut 11, 2011 10:37 pm
Lokalizacja: Stolyca

Post autor: AKHAL TEKE »

kuba08111994 pisze:Czy jak stanę na torach i złapie się za linki to pojadę jak tramwaj?
Jak widzę są i kubie pytania. Kto je wymyśla? Kubtoki :?: :???:
haggard pisze: Akhal Teke- czy tak trudno zrozumieć że widocznie sokolnictwo to nie zajęcie dla kazdego? (...) to jest sokolnictwo a nie Caritas.
Niiiigdy inaczej nie twierdziłem. To się czuje na tym forum. Caaałkowicie się zgadzam że TAK jest!
garbus2 pisze: Jak we wszystkim zdrowy rozsadek i umiarkowanie jest najbardziej wskazane -cos jakby "chcesz pomoge z chęcia ale pod warunkie ze pomoc bedzie na moich a nie twoich warunkach" Tymczasem rownie czesto wyglada to jak "pomoz mi tak jak ja chce a jak nie to spadaj"
F A K T :smile:
Awatar użytkownika
kuba08111994
młodszy sokolnik
Posty: 309
Rejestracja: wt paź 28, 2008 7:05 pm
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: kuba08111994 »

AKHAL TEKE pisze:,,kubie pytania" ,,Kubtoki"

to coś w stylu takich słownych zabaw na nk? takie lolaśne i słitaśne ?, hmm dla podkreślenia sceneri powinieneś pisać raz wielka a raz mniejsza literka to by wtedy wygladało naprawde słodko i podreślało że Epoka Hanny Montany dopiero się rozpoczyna.A tak szczerze to mało mnie to jara :smile: pewnie dlatego że mam paru znajomych 2000+ w tym jednego w domu i z takimi tekstami jestem zaznajomiony :lol:

A co do tekstu o tramwaju to nie wspomniane wyżej ,,Kubtoki" tylko jakiś ,,Pan" na demotach , pozatym ten tekscik był już na kilku stronach z kawałami .
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

AKHAL TEKE pisze:haggard napisał/a:
Akhal Teke- czy tak trudno zrozumieć że widocznie sokolnictwo to nie zajęcie dla kazdego? (...) to jest sokolnictwo a nie Caritas.

Niiiigdy inaczej nie twierdziłem. To się czuje na tym forum. Caaałkowicie się zgadzam że TAK jest!

garbus2 napisał/a:
Jak we wszystkim zdrowy rozsadek i umiarkowanie jest najbardziej wskazane -cos jakby "chcesz pomoge z chęcia ale pod warunkie ze pomoc bedzie na moich a nie twoich warunkach" Tymczasem rownie czesto wyglada to jak "pomoz mi tak jak ja chce a jak nie to spadaj"


F A K T :smile:
Oczywiście kolega "zrozumiał", a przynajmniej takie mam wrażenie.
AKHAL TEKE
sympatyk
Posty: 18
Rejestracja: pt lut 11, 2011 10:37 pm
Lokalizacja: Stolyca

Post autor: AKHAL TEKE »

kuba08111994 pisze: to coś w stylu takich słownych zabaw na nk?

A co do tekstu o tramwaju to nie wspomniane wyżej ,,Kubtoki" tylko jakiś ,,Pan" na demotach , pozatym ten tekscik był już na kilku stronach z kawałami .
Nie wiem. Nie znam. Tak jak nie zaglądam do wuteków i cewutów. Może dlatego że jestem 2000-.
Cieszę się że masz w otoczeniu 2000+ bo jak widzę znacznie poszerza horyzonty. Tak trzymaj!
dariadaria
stażysta
Posty: 114
Rejestracja: ndz mar 28, 2010 6:20 pm
Lokalizacja: pomorze

Post autor: dariadaria »

AKHAL TEKE pisze: jak widzę znacznie poszerza horyzonty. Tak trzymaj!
..radzę zacznij poszerzać swoje ..bo jak widzę na razie cienooo, oj cieno Cię widzę :)
Awatar użytkownika
kuba08111994
młodszy sokolnik
Posty: 309
Rejestracja: wt paź 28, 2008 7:05 pm
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: kuba08111994 »

AKHAL TEKE pisze:bo jak widzę znacznie poszerza horyzonty. Tak trzymaj!


Uwierz mi kolego że mam z kogo czerpac przykład, a o moje horyzonty sie nie martw są bardzo dobrze rozwiniete i skrupulatnie poszerzane o nowe doświadczenia
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

dalsza kontynuacja przepychanki zaowocuje kolejnymi kasowaniami a moze nawet i ostrzezeniami!
jerzy226
początkujący
Posty: 99
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 7:02 pm

Post autor: jerzy226 »

witam //panowie znowu nalatywanie na goscia co ma zamiar stworzyc hodowle ptakow drapierznych,a ze zadaje pytania ,to do kogo ma sie zwrocic ,chyba to forum do tego jest .ja uwazam ze my POLACY powinnismy sie nawzajem wspierac a nie szkalowac .kazdy co ma wiedze w temacie ,powinien ja przekazywac innym bo ja zabierze ze soba .po ostatnim moim poscie na temat hh dostaje na /pr/ obelgi w stylu ..ze marny hodowca ptaki zaniedbane trzymane na sznurkach itp ,,panowie jestem ciekaw kto z was rozpowszechnia takie bzdury ,nikt u mnie niebyl .kto to napisal jest forumowiczem ,jak poczyta to bedzie wiedzial ze to go dotyczy ,tylko ubolewac ,ja nigdy bym na czjs temat nie napisal bo niewypada nie moralne .nie tylko ja jestem za forum dla wszystkich jesli ktos ma alergie na poczatkujacych to niech sie powstrzyma z docinkami i bedzie dobrze .powazam pana Mroczka i wielu innych co sluza dobra rada .pozdrawiam wszystkich //jerzy .
ODPOWIEDZ