Witajcie

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
ODPOWIEDZ
piopio97
pisklę
Posty: 1
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 9:03 pm
Lokalizacja: podkarpacie

Witajcie

Post autor: piopio97 »

Witam jestem nowy mam 14 lat i chciałbym sie dowiedziec wiecej na temat sokolnictwa:
1. Jakie sa ceny ptaków
2. Jakie wielkie woliery
3. Jak prawnie wejsc w posiadanie ptaka
4. Czy pustułka jest odpowiednia do mojego wieku(jeśli chodzi o porzywienie to za stoda lata pełno wrubli )
5. Ile kosztuje utrzymanie pustułki na miesiac.
6. Czym go karmic jeśli nie wrublami?
Prosze o konkretne odpowiedzi a nie typu:
Ksiąszki, za malo wiesz,
Chyba to forum jest po to by sie nauczyc!
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Kolego zacznij od tego dobrze Ci radzę ;
http://sokolnictwo.pl/forum/viewtopic.php?t=1097
wojtektkn
młodszy sokolnik
Posty: 214
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 7:42 pm
Lokalizacja: wieś-W-wa

Post autor: wojtektkn »

Nauczyc czytac i myślec.....
O trzech magicznych słowach nie wspomne....
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Re: Witajcie

Post autor: garbus2 »

piopio97 pisze: Chyba to forum jest po to by sie nauczyc!
by sie nauczyc a nie Cię nauczyć wiec zacznij czytac. Omijaj ptaki drapiezne z daleka a przypuszczam ze z twoim nastawieniem na tym forum max dwa dni ci daje
kochelet
stażysta
Posty: 142
Rejestracja: pn paź 27, 2008 11:01 pm

Post autor: kochelet »

umów sie z Johnem Dumb on jest z twojej okolicy i ma kolegów co mu zdjęcia wysyłają chociaż sam nie ma ptaka na pewno pomoże ale już wiele razy się wypowiadał na tym forum jako expert!! tylko że on jest bardzo zajety bo siedzi non stop kolor na forum!
Birkut06
młodszy sokolnik
Posty: 404
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 10:11 am

Post autor: Birkut06 »

Post piopio to czysta prowokacja. Kochelet daruj sobie wreszcie. W każdym poście i w każdym temacie to samo - szukasz tylko zaczepki. Nie znam Cię, nie wiem z jakiej siłowni Cie wyrzucili i jaki doping odstawiłeś, ale Twoje frustracje są zwyczajnie męczące.

ps. wiem, że pewnie mnie zabijesz, przeproszę i będziemy randkować na ubitej ziemii, ale zwyczajnie mam już dość tych wypocin.

ps. 2 administratorzy powinni chyba jakoś reagować na takie ciągłe zaczepki. Zwłaszcza, gdy ich dotyczą.
Ostatnio zmieniony ndz mar 06, 2011 9:11 pm przez Birkut06, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kuba08111994
młodszy sokolnik
Posty: 309
Rejestracja: wt paź 28, 2008 7:05 pm
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: kuba08111994 »

kochelet pisze:umów sie z Johnem Dumb on jest z twojej okolicy i ma kolegów co mu zdjęcia wysyłają chociaż sam nie ma ptaka na pewno pomoże ale już wiele razy się wypowiadał na tym forum jako expert!! tylko że on jest bardzo zajety bo siedzi non stop kolor na forum!
Kochelet nie prowokuj, non stop szukasz zaczepki, wazący 1300 g ,,raróg" nie jest wyznacznikiem wiedzy ..
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Birkut06 pisze:

ps. 2 administratorzy powinni chyba jakoś reagować na takie ciągłe zaczepki. Zwłaszcza, gdy ich dotyczą.
Nie ma specjalnie znaczenia kogo dotyczą ,ale co racja to racja 3 ostrzeżenie już powinno być !
Awatar użytkownika
kuba08111994
młodszy sokolnik
Posty: 309
Rejestracja: wt paź 28, 2008 7:05 pm
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: kuba08111994 »

Pora wrócić do tematu :)
piopio97, a skąd dokładnie jesteś? poczytaj troche jest teraz kilka tematów dla początkujacych założone :smile:

i nie myśl o wróblach :) i tak jest ich coraz mniej :)
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

Birkut06 pisze:oszę i będziemy randkować na ubitej ziemii, ale zwyczajnie mam już dość tych wypocin.

ps. 2 administratorzy powinni chyba jakoś reagować na takie ciągłe zaczepki. Zwłaszcza, gdy ich dotyczą.
zareagowali kazdy dal po 1 ostrzezeniu łącznie ze mna bo faktycznie męczące to jest a ostatnie 2 dni to już jakiś napad frustracji u kocheleta. Poki co a 3 ostrzezenia co jest roznoznaczne z zakazem pisania postow - jak ochlonie z checia usune jedno ostrzezenie by mogł RZECZOWO dyskutować bez personalnych wycieczek w czyjąkolwiek strone
adam zielinski
stażysta
Posty: 143
Rejestracja: czw wrz 01, 2005 10:19 pm
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: adam zielinski »

Piopio97 - WRÓBEL, nie WRUBEL. Każdy nawet początkujący sokolnik musi się tego nauczyć.
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

adam zielinski pisze:Piopio97 - WRÓBEL, nie WRUBEL. Każdy nawet początkujący sokolnik musi się tego nauczyć.
i warto dodać że te wróble nie wruble są pod ochroną ustawową a po co 14 latek ma do poprawczaka trafiać
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

piopio97 pisze:Ksiąszki
widać że czytanie to dla ciebie katorga i niewiele miales z tym do czynienia. problem w tym że posty czyta sie tak samo jak książkę wiec w czym problem? wiekszosc książek to nie recepty a zaledwie okrojony szablon. ty chcesz żeby ci to jeszcze skrócić do minimum? coraz gorzej z tymi ludźmi...
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

piopio97 pisze:Chyba to forum jest po to by sie nauczyc
Ja bym powiedział, że forum jest po to, żeby podzielić się informacjami czy wrażeniami, a nie wiedzą, a już tym bardziej nie służy do nauki, co najwyżej do doskonalenia swej wiedzy, a to już co innego.



piopio97 pisze:Prosze o konkretne odpowiedzi a nie typu:
Ksiąszki, za malo wiesz
1. ceny kształtuje rynek (jak ze wszystkim)
2. http://sokolnictwo.pl/catalog/ksi-ki
3. http://www.gniazdosokolnikow.pl/
4., 5., 6. http://sokolnictwo.pl/catalog/ksi-ki
To tak w nawiązaniu do tego, że forum służy do uczenia. A także przyda się http://sjp.pwn.pl/
ODPOWIEDZ