mam pytanie propo dzikich drapoli ;d

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
ODPOWIEDZ
kozak
sympatyk
Posty: 18
Rejestracja: śr gru 22, 2010 6:56 pm
Lokalizacja: kanzas

mam pytanie propo dzikich drapoli ;d

Post autor: kozak »

witam ponownie
mam pytanie do sokolników może mi ktoś uchyli rąbka tajemnicy.jak oswajacie ptaki które są dzikie.rozumiem ze wiekszość sokolników kupuje młodego i oswaja.ale jak to jest w przypadku dzikich ptakow?np.z osrodka pomocy. prosze o wyrozumiałość.; d
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Z ,,ośrodka pomocy '' ptaków się nie oswaja tylko pomaga by wyzdrowiały i wypuszcza na wolność !A na zdrowy rozsądek to każdy ptak czy to na początku układania czy po pierzeniu -jest dziki !A jak się to robi ,jest napisane w książkach które można kupić choćby na tym forum ,z tym że same książki nie wystarczą i trzeba znaleźć jakiegoś praktyka który po prostu pokarze jak to się robi ,a dla nie których i to jest za mało jeżeli nie mają do tego ,,smykałki '' :lol:
Awatar użytkownika
PRO333
sympatyk
Posty: 25
Rejestracja: śr gru 08, 2010 4:41 pm

Post autor: PRO333 »

Gdyby takiego ptaka "oswoić" to mogłoby się okazać, że nie potrafi sobie on poradzić (jeśli się mylę, to poprawcie proszę). Hodowla takich ptaków ogranicza się do doprowadzeniu drapola do stanu "używalności" i wypuszczenie go na wolność. Wydaje mi ise, że takich technik jak oswajanie(rozumiem, że masz na mysli układanie) ptaków z dziczy jako takich nie ma a ajk są to tu się nie dowiesz bo to nie legalne :).
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

No proszę -myślisz.....pogratulować ! :lol:
Może to nie zupełnie tak ,ale ciepło ,ciepło ....
Jak na 13 latka ,,wielkich '' głupot nie wypisujesz -będą z Ciebie ludzie .Ptaki układa się tak samo i nie ma tu znaczenia z kąt pochodzą -tyle że z natury ptaków nie powinno się układać gdyż jest to nie legalne ,natomiast z hodowli jak najbardziej!
Awatar użytkownika
PRO333
sympatyk
Posty: 25
Rejestracja: śr gru 08, 2010 4:41 pm

Post autor: PRO333 »

Widzisz wiele ludzi dopiero po jakimś czasie dowiaduje sie o moim wieku i sa zdziwieni, z czego jestem bardzo dumny, jest mi przykro z powodu tego, iż moje pokolenie jest uznawane za "syf". Przepraszam za offtop i pozdrawiam.
kozak
sympatyk
Posty: 18
Rejestracja: śr gru 22, 2010 6:56 pm
Lokalizacja: kanzas

Post autor: kozak »

dzieki za proste i tresciwe odpowiedzienie na moje pytanie ;d
richie
sympatyk
Posty: 15
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 1:56 pm
Lokalizacja: Lubin

Post autor: richie »

kozak,
Kolego - to pytanie twoje sugeruje ,że masz złapanego dzikiego ptaka lub to planujesz - odpuść sobie, szkoda ptaka zmarnujesz go
kaja
młodszy sokolnik
Posty: 442
Rejestracja: śr mar 26, 2008 2:00 pm
Lokalizacja: z Polski

Post autor: kaja »

sie niemartw o niego przecież wiadomo ze u dziczków podstawowa zasada jest je przed lataniem wpierw nakarmic do pełnedo wola....kazdy amator to przeciez wie...
kozak
sympatyk
Posty: 18
Rejestracja: śr gru 22, 2010 6:56 pm
Lokalizacja: kanzas

Post autor: kozak »

musze cie zasmucić ale nie złapałem ptaka i nie mam zamiaru.chcialbym sie w przyszlosci zajac sokolnictwem.narzie mam 16 lat i naprawde wiele spraw na glowie.lecz jesli budrzet mi pozwoli to moze kiedyś zostane sokolnikiem .a moje pytanie sie wzilo z tad ze przeczytalem w kilku tematach ze niekturzy sokolnicy wzieli ptaka z osrodka rechabilitacji wiec mnie zastanowilo jak go oswajaja bo przecie dorosle zwierze <jakie kolwiek> trudno oswoić.; d
niemartw sie niemam zamiaru swoja niewiedza zabic tak piekne zwierze; d
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

kaja pisze:sie niemartw o niego przecież wiadomo ze u dziczków podstawowa zasada jest je przed lataniem wpierw nakarmic do pełnedo wola....kazdy amator to przeciez wie...
Kaja- Ty figlarzu...... :lol: :lol: :lol:
kozak
sympatyk
Posty: 18
Rejestracja: śr gru 22, 2010 6:56 pm
Lokalizacja: kanzas

Post autor: kozak »

Kaja bardzo smieszne hehehe koń by sie usmiał.skoro zbieram wiedze teoretyczna o sokolnictwie to myslisz ze nie wiem o co ci chodzi.rozumiem was w 100%.powtarzam ja nie mam zamiaru łapać dzikich drapoli. dopuki niebede miał wiedzy teoretycznej i praktycznej niemam zamiaru nabywac ptaka!; d :mrgreen: narzie sie tylko ,,rozgladam,,jak mnie sie wkreci sokolnictwo to bede myslal co dalej :grin:
Awatar użytkownika
PRO333
sympatyk
Posty: 25
Rejestracja: śr gru 08, 2010 4:41 pm

Post autor: PRO333 »

Przeciez kaja ma całkowitą rację :wink: nie wiem o co wam chodzi :razz: . Piszesz, że "jeśli Cię sokolnictwo wkręci" to będziesz myślał co dalej, a wcześniej że jak budŻet pozwoli to kupisz. Mi sie wydaje, że to "wkręcenie" czuje sie od razu, może się zdecyduj czy chcesz sie tym zajmować czy nie, bo jeśli nei to tylko tracisz czas na zdobywanie nie potrzebnej Ci wiedzy.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Alexandra
stażysta
Posty: 101
Rejestracja: sob maja 15, 2010 7:48 pm
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Alexandra »

Kozak mam świetny pomysł, tylko nie wiem czy może już się kiedyś do niego zastosowałeś, ale może postarałbyś się zetknąć z sokolnictwem na żywo? Zawsze to jakieś doświadczenie i wtedy miałbyś lepsze spojrzenie na to i wtedy byś się określił.
kozak
sympatyk
Posty: 18
Rejestracja: śr gru 22, 2010 6:56 pm
Lokalizacja: kanzas

Post autor: kozak »

zakupiłem juz kilka książek i jak skoncze czytac to napewno bede jakiegos sokolnika kolo mnie szukał :mrgreen:
ODPOWIEDZ