początek

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
ODPOWIEDZ
kj111po
sympatyk
Posty: 23
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 7:16 pm

początek

Post autor: kj111po »

no więc poczytałem troche forum i nie tylko to a sokolnictwem interesuje się od jakiś 3-4 lat więc zarys mam , czas też mam więc moją przygode z sokołami to dopiero planuje w przyszłości najpierw zrobie staż a potem planuje zdać egzamin na myśliwego a to troche zajmie no w mojej szkole nie ma tego typu klubu więc nie mam osoby która by mi pokazała co jak i gdzie , a w mojej okolicy jest wiele wspaniałych miejsc łąki ( co niektóre okresowo zalewane ) lasy , no ptaków i małych ssaków jest sporo , czy jest osoba która w Lubuskim jak by zechciała mi pokazać na żywo co i jak to bym był wdzięczny a nawet jak nie to na forum by mi tak wyjaśniła jak od począdku powinna wyglądac woliera bo jedyne co wyczytałem to że ktoś preferuje takie 3x3 m a z wolierami to ja miałem styczność ale takimi dla kuraków , no i jeszcze o innych sprawach o których powinienem wiedzieć jak pujde w kierunku zostania sokolnikiem
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

i znowu to samo tylko w nieco odmienionej formie. Wiele razy bylo:
- FAQ na stronie
- ksiązki i filmy
- potem pytaj o szczegoly bo narazie to nawet nie wiesz o co masz pytac

dwie sprawy extra:
0 nie odbieraj tego jako atak ale jako rade do ktorej jak sie zastosujesz to na pewno ktos ci odpowie i potraktuje powaznie. Po prostu pokaz cos wiecej niz "jestem obeznany" i to wlasnie ta druga sprawa co znaczy ze sie interesujesz 4 lata i masz zarys?
a tak wogole to duzy plus ze nie zaczynasz od pewnego oklepanego pytania:)
kj111po
sympatyk
Posty: 23
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 7:16 pm

Post autor: kj111po »

nie nie mówie o tym że jestem obeznany bo tego nawet nie napisałem i nie jestem , to że interesuje się 4 lata no to gdy poszedłem do szkoły w bibliotece napotkałem artykuł w gazecie o sokolnictwie no i mnie walneło poszukałem troche w internecie co to jest dokładnie sokolnictwo np że ptaka się układa a nie tresuje itp , wiem miniej więcej jaki sprzęt jest potrzebny ale dokładnie jak się go używa np kiedy używamy wabidła a kiedy latawca , czym różni się rękawica dla jastrzębia a czym dle sokoła , dłużec czy dla ptaków jest to obojętne jaki czy co gatunek to inny no i ogulnie o sprzęcie jaki bo wiem że rękawica , werblik , dzwonki , pęta , kaptur , dłużec , siedzisko no i woliera jak ona powinna wyglądać co w niej powinno się znajdować itp o ptaka się nie pytam bo to jak zaczne aby zostać sokolnikiem to na pewno ktoś mi doradzi jaki będzie dla mnie odpowiedni no i o cene się nie pytam :lol: bo pisaliście o tym na forum
Katou
stażysta
Posty: 132
Rejestracja: wt cze 29, 2010 9:02 am
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Katou »

Emma Ford "Falconry, art and practice" bardzo fajna książka na początek. W sumie są tam odpowiedzi na większość Twoich pytań... jak nie na wszystkie :P. Również o wolierze jest trochę powiedziane + szkice. Do tego parę tematów na forum i można sobie nakreślić mniej więcej wygląd swojej przyszłej.
Wolperlira
młodszy sokolnik
Posty: 225
Rejestracja: sob cze 02, 2007 10:32 pm

Post autor: Wolperlira »

a ja sie tak zastanawiam moze powinno sie zniesc watek "pocztlujacy" bo wiekszosc ludzi co tu pisze dostaje linijka po uchu...

czego wy oczekujecie w tym watku? jestem poczatkujacym, mam bialozora, orla i Lammergeier'a, nie potrzbuje niczyjej pomocy tylko wpadlem na sekunde zeby powiedziec "czesc"....???

oczywiscie, ze beda zadawac glupie pytania i oczywiscie, ze dziala to na nezwy, ale to jest oczywiste bo sa poczatkujacymi...
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

Wolperlira pisze:a ja sie tak zastanawiam moze powinno sie zniesc watek "pocztlujacy" bo wiekszosc ludzi co tu pisze dostaje linijka po uchu...
no jak slusznie zauwazylas "wiekszosc" a wiekszosc to nie wszyscy i to ta mniejszosc ktora zadaje sobie choc troche trudu w zdobyciu samodzielnie podstaw i dopytaniu o szczegoly ma realne szasne na powodzenie w osisagnieciu celu. Po to jest ten dzial. Druga sprawa ze po raz nty zadane to samo pytanie czasami kilka dni po sobie bedzie bardziej irytujace a naprawde wiele razy poruszano pewne watki. Problem z forum jest taki ze wiedza nie jest tak usegregowana jak w ksiazce i moze powodowac zamet...
Wolperlira
młodszy sokolnik
Posty: 225
Rejestracja: sob cze 02, 2007 10:32 pm

Post autor: Wolperlira »

moze powinno sie zrobic podtytul do watku...
ja poetka nie jestem ale jakos zgrabie w kilku slowach moze- "bez glupich pytan o ceny i takie tam"..... tylko tak ladniej moze:D
Wolperlira
młodszy sokolnik
Posty: 225
Rejestracja: sob cze 02, 2007 10:32 pm

Post autor: Wolperlira »

a ty kj111po jesli szukasz odpowiedzi na jakies pytanie to moze miej na tyle szacunku zeby sie jakos lepiej przedstawic... ja nie mowie ze ja jestem dobrym przykladem ale ... jakos cie na serio nie moge brac
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

no ja jestem otwarty na sugestie wiec do dziela - bedziesz miala ekstra wklad w pomoc poczatkujacym:)
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

w sumie w dobie dzieci neo jakas selekcja jest wskazana i czasem ta linijką po uchu dać trzeba. Ci którzy potrafią odebrac to jako konstruktywną krytykę i wyciagnać wnioski są dobrym narybkiem. a jak ktos focha strzeli i na tym kończy karierę to moim zdaniem ma zbyt mało pokory i cierpliwosci na sokolnictwo.
kj111po
sympatyk
Posty: 23
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 7:16 pm

Post autor: kj111po »

no to zaczne od przedstawienia się uczęszczam do Technikum leśnego mam 18 lat i w tym roku zaczełem staż w OHZ , jestem zainteresowany zostaniem sokolnikiem , tam jakieś podstawy jak wcześniej pisałem znam więc nie wyskocze z durnymi pytaniami , byłbym wdzięczny gdyby jakiś sokolnik z Lubuskiego zechciał poświętzić mi troche czasu i pokazać co i jak na żywo to niejest zbyt pilne bo zanim zaczne coś działać to upłynie co najmniej rok
kaja
młodszy sokolnik
Posty: 442
Rejestracja: śr mar 26, 2008 2:00 pm
Lokalizacja: z Polski

Post autor: kaja »

zmień nick i to szybko :cool:
ODPOWIEDZ