poczatkujący

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
ODPOWIEDZ
andrzej ziarko
pisklę
Posty: 2
Rejestracja: śr lip 07, 2010 2:39 pm

poczatkujący

Post autor: andrzej ziarko »

Dzień dobry Państwu
mieszkam na stale w polnocnych stepach patagoni, mam swoje konie i chcialbym zajac sie powaznie sokolnictwem, tak bym mógł z konia polować z ptakiem drapieżnym. w mojej okolicy żyje dosc licznie Águila Mora (Geranoaetus melanoleucus), może ktoś zna tego orła i wie czy nadaje się do sokolnictwa. chciałbym nawiązac kontakt z fachowcem od układania ptaków, bardzo prosze o pomoc
z góry dziękuje
Andrzej Ziarko
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

Aguje mają w gdańskim ogrodzie zoologicznym - fajny ptaszek ale nie mam pojecia czy jest uzywany w sokolnictwie bo w pokazach to niewątpliwie.
Niezależnie od tego korespondencyjny kurs sokolnictwa to raczej kiepski pomysl. Do znudzenia bede powtarzal najpierw troche ogolnej teorii a pozniej pytac o szczegoly...
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

Patagonii ale ktorej? Chile czy Argentyny?
Na pewno w twoim regionie z rodzimych ptakow to nadaje sie fp cassini o jego jasnej odmianie tzw pallid falocn nie wspominajac, problem w tym ze prawie na pewno nie wolno ich odlawiac. Z tego co wiem tundriusy docieraja rowniez do argentyny. Ale na co mialbys polowac to nie wiem, chyba ze na sloniemorskie :)..bez urazy:)
andrzej ziarko
pisklę
Posty: 2
Rejestracja: śr lip 07, 2010 2:39 pm

Post autor: andrzej ziarko »

W części argentynskiej, okolice san carlos de bariloche. Mam konie i stepy na pogórzu andów brakuje mi do kompletu sokoła na ręce. brzmi infantylnie, ale gdzie wieksza zasadność sokolnictwa, jak nie na stepach.
pozdrawiam
wiecej informacji na mojej stronie www.tatraextreme.pl
Krog
stażysta
Posty: 116
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 3:10 pm
Lokalizacja: Tuchola

Post autor: Krog »

nie jestem pewien czy dobrze Cię kojarzę z Projektem X. Jeśli tak to jest mi miło poznać, jeśli nie to też. Co prawda nie czuję się, aż tak mocny w temacie by ''prowadzić" z rękę, ale chyba zaczął bym od poznania przepisów w Argentynie. Może nie ma to znaczenia, a może mieć wpływ.
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

najlepiej zobaczyć z czym polują tatmtejsi sokolnicy. na bank znaleźli już ptaki idealne na tamte warunki. jesli konno i sokół to poszukałbym hodowli Aplomado. spektrum zdobyczy tegto ptaka jest niesamowicie wielkie więc nie bedziesz się nudził.
wojtektkn
młodszy sokolnik
Posty: 214
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 7:42 pm
Lokalizacja: wieś-W-wa

Post autor: wojtektkn »

Jak chcesz się bawic w sokolnictwo w Argentynie to zajrzyj tu
www.cetreria.com.ar
Pozd. WW
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

widac ze jednak wedrowne, no i tak jak mowilem jest pallid :) ladne ptaki, mysle ze powinien sie Pan zainteresowac wedrusami albo jak wspomnial Dawid Aplomado, zreszta na zdjeciach jest rowniez. Na zachodzie wielu chcialoby miec mozliwosc latac chociaz z ciemna odmiana cassini takze tylko pozazdroscic :)
ODPOWIEDZ