nie mysliwy....

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
ODPOWIEDZ
CoreyDuffel
pisklę
Posty: 2
Rejestracja: śr lis 26, 2008 9:20 pm
Lokalizacja: Skałka

nie mysliwy....

Post autor: CoreyDuffel »

czy aby zostac sokolnikiem trzeba nalezec do pzł? prosiłbym równiez o rady jak zaczac...jakie sa tego koszta czego ptak potrzebuje itp....interesuja mnie bardziej jastrzebie niz sokoły...czy sa jakies na ktore nie trzeba miec pozwolenia? a jesli nie to jak załatwic pozwoleni?i wreszcie ile kosztuje taki ptak? wiem ze duzo pytan ale interesuje sie ptakami drapieznymi raczej ornitologicznie i teraz jestem na etapie zbierania za i przeciw mojego wciagniecia sie w sokolnictwo....z góry dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam :]
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

Witam, na forum zarejestrowalas sie nie dzis a ponad rok temu, miales dosc czasu by znalezc tu odpowiedzi na nurtjace Cie pytania jak i dowiedziec sie jakich pytan nie powinienes na dzien dobry zadawac.
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

przeciw to zaraz dostaniesz i to od conajmniej kilku uzytkownikow za taki poczatek :) moze byś zajrzał na strone główna i odszukał np dział pod tytułem "jak zacząć" i "FAQ - najczęściej zadawane pytania"
potem przemysl i napisz czy nadal uwazasz ze dobrze zaczynasz bo na dzien dzisiejszy to na 99% sokolnika z ciebie nie bedzie
CoreyDuffel
pisklę
Posty: 2
Rejestracja: śr lis 26, 2008 9:20 pm
Lokalizacja: Skałka

Post autor: CoreyDuffel »

Panowie bez nerw:D poprostu tego nie przemyslałem i napisałem:] poszukam a jak czegos nie znajde to napisze....a nie ja sie zarejestrowałem rok temu tylko kumpel i on mi odstapił konto bo nie korzysta....
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

my sie nie nerwujemy tyle ze usilujemy ci pokazac ze w taki sposob i z takimi pytaniami to daleko nie dotrzesz - odpowiedzi naprawde sa tu na forum w co drugim watku
kaja
młodszy sokolnik
Posty: 442
Rejestracja: śr mar 26, 2008 2:00 pm
Lokalizacja: z Polski

Post autor: kaja »

proponował bym abyś wzorował się na koledze co Ci udzielił nick,widzisz sam jaki zawzięty nic nie pisał tylko przez cały rok czytał i czytał to for.-wreszcie stwierdził że wie dużo i odstapił Tobie,a jak naprawde mocno chcesz wiedzieć coś szybciej topoprostu z nim pogadaj jak by niebyło kumpel jak piszesz :smile: wytrwałosci życze i witam w gronie zainteresowanych. :wink:
Grzegorz
stażysta
Posty: 188
Rejestracja: śr lis 18, 2009 8:54 pm
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Grzegorz »

witam jak zacząć , jakie akcesoria i ile kosztują znajdziesz na tym forum opisane bardzo dokładnie wystarczy chwilke poszukać napewno dasz rade (nie trzeba się bardzo wytężać ładne i czytelne posty). Pytanie o cene ptaka jest na tym forum nie na miejscu, aż dziwne ze cię tu nie zlinczowali za te pytanie, ale chyba się już adminom znudziło powtarzanie tego ciągle. Ptaka jak za pewne wiesz nie kupisz w zologicznym wiec po co ci cena. Ja też jestem początkującym ale na szczęście poczytałem forum zanim zadałem pytania. Miałem szczęście że udało mi się poznać sokolnika z moich okolic który zgodził się żebym mu głowę pomęczył . I tak go odwiedzam pomagam, poznaje podstawy sokolnictwa jak obchodzić się z drapolami . No i oczywiście literatura od admina strony pana Adama bardzo potrzebna, ja na szczęście pożyczam z biblioteczki miłego pana sokolnika . A jak będę czuł się juz na siłach to dopiero rozejrze się za drapolem napewno (HARRISEM moje marzenie a jak wiemy czasami się spełniają) pozdrawiam
ODPOWIEDZ