zagadka ornitologiczna odslona kolejna.

Koniec z OffTopami - tu moderator bezlitośnie skasuje każdy post nie w temacie

Moderator: JoHn DuMbaR

skora
stażysta
Posty: 100
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 4:56 pm
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: skora »

Linka do stronki niestety nie mam. A jak się ma proporcja wagi naszych jastrzębi do tych syberyjskich? Dużo większe są? Wyglądają rewelacyjnie, naprawdę przyciągają oko...
Awatar użytkownika
Mbartnik
młodszy sokolnik
Posty: 280
Rejestracja: śr sie 27, 2008 9:32 pm
Lokalizacja: Wzgórza Strzelińskie
Kontakt:

Post autor: Mbartnik »

U mnie działają.
Z tego co tam napisali: samice do 1500g, a samce do 1000g to różnicy aż takiej nie ma. Biorąc pod uwagę "maleńką" samicę Pana Smoczyńskiego to te syberyjskie wydają się "polskiej wielkości". :razz:
Patrząc ze strony własnych A.G. to to syberyjskie wychodzą na giganty.
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

Marcin nie wiem czy nie ma az takiej roznicy, te wagi ktore podales to raczej lowcza u imprintwo, choc ja znam i wyzsze. Tak jak jednak piszesz nie sa to wagi wiele wyzsze (usredniajac) od najwyzszych notowanych u finskich jastrzebii (klasyfikowanych jako gentilis). Buteoides rosyjski siega okolo 1850+gram samice i 1200samce, Albidusa najwieksze samice sa rownie duze jak najwieksze bialozory z waga ponad 2 kilo, najwieksze notowane samce to 1200+

kilka fotek jastrzebia "Chinskiego" Schvedowi...najmniejszego jastrzebia Azji, rozmiarami zblizonego do AGG choc nie osiaga gornej wagi tak wysokiej jak polnocne AGG.
http://orientalbirdimages.org/search.ph ... ird_ID=909
Załączniki
jhved1.jpg
jhved1.jpg (36.9 KiB) Przejrzano 7879 razy
W 1 piorze latwo do odroznienia od typowych finnish czy wiekszosci jastrzebi syberyjskich (relatywnie ciemny)
W 1 piorze latwo do odroznienia od typowych finnish czy wiekszosci jastrzebi syberyjskich (relatywnie ciemny)
Ten to dosyc jasny i bardzo urodziwy moim zdaniem osobnik, zdjecie byc moze juz kiedys zamiescilem, a na pewno wiele osob je zna.
Ten to dosyc jasny i bardzo urodziwy moim zdaniem osobnik, zdjecie byc moze juz kiedys zamiescilem, a na pewno wiele osob je zna.
Awatar użytkownika
Mbartnik
młodszy sokolnik
Posty: 280
Rejestracja: śr sie 27, 2008 9:32 pm
Lokalizacja: Wzgórza Strzelińskie
Kontakt:

Post autor: Mbartnik »

Gdzieś mam zdjęcia ptaków Pana Jacka - jak znajdę dłuższą chwilę to poszukam i zamieszczę. Waga podana to oczywiście łowcza i bynajmniej nie u imprinta.
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

Moze z tymi imprintami troche na wyrost napisalem. Srednia masa Syberyjskiego albidusa to 1700g + buteoidesa 1600+. Wiele albidusow wazy jednak grubo powyzej 1800gram czyli wiecej niz najwieksze gentilisy ;). swoja droga chcialbym zobaczyc jastrzebia z polskich linii (bo jak to jakis finnish / emigrant to sprawa jest oczywista) ktory nie bedac imprintem ma lowcza 1500gram...zobacze uwierze :). Dawid cos wspominal o 1400 ale chyba imprincie(?)
Poza tym jest jeszcze kwestia tego ze w finlandii wystepuja buteoidesy rowniez, stad zapewne termin hodowlany finnish to wypracoana krzyzowka finskich ptakow ktore moga miec w sobie geny obu podgatunkow.
Awatar użytkownika
Mbartnik
młodszy sokolnik
Posty: 280
Rejestracja: śr sie 27, 2008 9:32 pm
Lokalizacja: Wzgórza Strzelińskie
Kontakt:

Post autor: Mbartnik »

Wszelkie jastrzębie z jakimi miałem przyjemność obcować miały sporo poniżej owych gabarytów wagowych, niemniej miło je wspominam. A co do gatunków, linii i hodowli to nie mam się co wypowiadać, a co dopiro spierać - za chudy w uszach jestem w tej kwestii.
A jastrzębia P.Smoczyńskiego zawsze podziwiam z zachwytem. Tak jak wyżej - jak znajdę to zamieszczę.
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

Ja w sumie tez nie zmierzam do konfrontacji :) wiec peace...i tak liczy sie tylko cherrug :)
Awatar użytkownika
Jastrząb
młodszy sokolnik
Posty: 303
Rejestracja: śr cze 25, 2008 8:06 pm
Lokalizacja: Północ

Post autor: Jastrząb »

A co powiecie o ... :) Obrazek
Nina
stażysta
Posty: 118
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 10:39 pm
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Nina »

Jacek Smoczyński ma jastrzębie??? Znam go jakieś 10 lat i nigdy nie widziałam, żeby się "strzępielami"parał. Czekam na wspomniane przez kolegę Marcina zdjęcia.
Awatar użytkownika
Mbartnik
młodszy sokolnik
Posty: 280
Rejestracja: śr sie 27, 2008 9:32 pm
Lokalizacja: Wzgórza Strzelińskie
Kontakt:

Post autor: Mbartnik »

Nie wiem czy jastrzębie. Ja widziałem tylko jednego, za to przepięknego (o ptaku oczywiście mowa :razz: )
Załączniki
FOTOPEA SOKOL (930).jpg
Nina
stażysta
Posty: 118
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 10:39 pm
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Nina »

Jeżeli kolega na zdjęciu to Jacek Smoczyński, to zmienił się nie do poznania, ale widziałam go 1,5 roku temu więc wszystko się może zdarzyć...
Nina
stażysta
Posty: 118
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 10:39 pm
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Nina »

Jak na mój gust to Krzysiu Domański, ale na pewno nie Smok
Awatar użytkownika
Mbartnik
młodszy sokolnik
Posty: 280
Rejestracja: śr sie 27, 2008 9:32 pm
Lokalizacja: Wzgórza Strzelińskie
Kontakt:

Post autor: Mbartnik »

:oops: :oops: :oops:
Ale jaja... więc cały czas tytułowałem Pana Krzysztofa per Jacek Smoczyński i ani razu nie zwrócił mi uwagi.
Mam potworną wadę pamięci - często zapominam imiona osób z którymi miałem "przyjemność".
W takim razie pisałem o jastrzębiu Pana Krzysztofa. Swoją drogą Jacek- Krzysiek ze zdjęcia mógłby śmiało uchodzić ze swoim "stadkiem" za polskiego szejka.

:oops: :oops: :oops:
nie mam nic więcej na swoje usprawiedliwienie :razz:
Nina
stażysta
Posty: 118
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 10:39 pm
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Nina »

Nie wiem co aktualnie Krzysiu "lata", ale pamiętam Go jeszcze z kursu sokolniczego...bardzo dawno temu :oops:
A swoją drogą, czy ktoś ma informacje na temat jastrzębi od Krzysia?? Może na forum jest jakiś posiadacz jego przychówku?
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

Jastrząb pisze:A co powiecie o ...
Sam ci to wyslalem chyba ;)
ODPOWIEDZ