Trening w wysokiej wadze

Tematy ogólne związane z sokolnictwem.
ramzes
sympatyk
Posty: 26
Rejestracja: wt mar 01, 2005 5:16 pm
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: ramzes »

Droga Nino! Tytułem wyjaśnień: Nie mam jeszcze tego ptaka, a jeśli będe go miał to pood ścisłą opieką i zabespieczeniem prawnym "Osady Leśnej" gdzie znajduje się świetny sokolnik oraz są tam ptaki-rehabilitanci z pośród których będe się zajmował jednym(myszakiem). Sumując Nino bezpodstawnie osądzasz mnie o psełdo-sokolnictwo. Ale dzięki za zainteresowanie. Powodzenia!!!

Chwal Ćwik!!!
Nina
stażysta
Posty: 118
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 10:39 pm
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Nina »

No to mnie trochę uspokoiło. Nie posądzałam Cię o pseudosokolnictwo, ale nadmiar entuzjazmu, co często się zdarza. Mam nadzieję, że nie wziąłeś sobie tego do serca, jeśli tak to przepraszam. Pozdrawiam.
ramzes
sympatyk
Posty: 26
Rejestracja: wt mar 01, 2005 5:16 pm
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: ramzes »

Nie! Nie wziąłem sobie tego za bardzo do serca. Nie masz za co przepraszaćm, też wkurzam się kiedy słyszę o idiotach biegających po polach z ptakiem. Tacy ludzie niedość że kłusują to jeszcze psują wizerunek sokolnictwa w Polsce, które za zasługą ekofiołów i tak ma zszarganą opinię.
Również pozdrawiam i życze sukcesów w układaniu!
Chwal Ćwik!!!!
borki
początkujący
Posty: 88
Rejestracja: czw mar 03, 2005 8:56 am
Lokalizacja: Bełchatów

Re: myszak imprint

Post autor: borki »

garbus2 pisze:uwarunkowanie myszolowa nie ma najmniejszego sensu i szczerze mowiac nie spotkalem sie jeszcze z czyms takim. po co to wogole robic? przy jastrzebiu zrozumiale - ale myszolow? Zdecydowanie nie powinien byc imprintem
może ktos wyjasnic dlaczego uwaunkowanie accipitera jest korzystne i czy lepiej samca czy samice

Chwal Cwik!!!
Awatar użytkownika
Nisus
sokolnik
Posty: 824
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:28 pm
Lokalizacja: Południe
Kontakt:

Post autor: Nisus »

Pytanie jest jak chcesz go uwarunkowac ??

Jedno z najfajniejszych rzeczy w imprintingu pelnym socjalnym, jest to, ze mozesz obserwowac rozwoj ciala jak i psychiki twojego malego drapolka.

Ja swojego np. samczyka trzymalem w pokoju, na stoliku mial gniazdo, caly pokoj wylozony folia malarska. co pare dni zmiana :))

Rano ok godziny 4:00 rozpoczynal sie jego rogrzewkowy trening skrzydel :) halasowal, skakal i atakowal gniazdo. Walil tak gdzies 2-2,5 godziny poki sie nie zmeczyl i nie zasnol. I tak caly czas, karmienie, sen, zabawa, spacery do ogrodu, trening skrzydel i lapek, ukracanie do otoczenia itd.

Suma sumarum cale wakacje w domu, ale bylo warto.

Duzy plus jest taki. Wielu znajomych ptaki czasem sie zacinaja na drzewie i nie chca zejsc. Mojego imprinta moge wolac w pelnym wolu i tak przyleci. Jest tak pazerny, ze jak juz nie moze zjesc wiecej to skubie kurczaka z puchu. Piorko po piorku.

Ciezej jest nauczyc towarzyszenia, a nawet nauczony dobrze, od czasu do czasu dla rozrywki walnie cie w glowe.

Najwiekszym minusem jest to, ze jak sie czegos przestraszy bardzo w dziecinstwie to potem na starosc mu to zostaje. I dlatego uwarunkowac(poprawnie) jastrzebia jest tak strasznie ciezko.
ODPOWIEDZ