Zasady obowiązujące w strefie moderowanej.

Koniec z OffTopami - tu moderator bezlitośnie skasuje każdy post nie w temacie

Moderator: JoHn DuMbaR

JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Zasady obowiązujące w strefie moderowanej.

Post autor: JoHn DuMbaR »

Jak pewnie już zauważyliście na forum pojawił się nowy dział za który będę odpowiadał.
Ogólne zasady i przemyślenia odnośnie tej części forum:
1.Strefa moderowana pozostaje integralną częścią forum sokolniczego, obowiązujące dotychczas zasady również i tutaj są wiążące. Uprasza się więc wszystkich nowych offtoperów o nie zadawanie nużącego pytania odnośnie cen ptaków. Tego typu posty będą usuwane w trybie szybszym niż ustawa przewiduje :).
2. Strefa ta nie jest działem tematycznym tzn. istnieje pewien próg dowolności w zakładaniu tematów i poruszaniu wątków o tematyce sokolniczej i nie tylko.
3. Z uwagi na to, że tu niepodzielnie rządze JA :) zabrania się wypisywania jakichkolwiek uwag odnośnie mojej osoby, pretensje proszę bezpośrednio kierować do mojego zwierzchnika.
4. Mimo iż staram się traktować wszystkich użytkowników forum w jednakowy sposób to pewne preferencje jak każdy mam. Kilka osób może wiec liczyć u mnie na status Vip’a i swoistą „nietykalność” :). Do wyróżnionych należą Nisus, Haggard, Megi, Iskra, Jastrząb (tak Arek nie będę Cię banował ) i jeszcze kilka innych.
5. Istnieje wiele tematów które dotychczas na forum bądź to nie były poruszane bądź też traktowano je pobieżnie. Liczę że w najbliższych latach również im poświęci się tu odrobinę więcej miejsca.
6. Tematyka którą najchętniej widziałbym w tej części forum:
A) kwestie łowieckie ( w końcu Gniazdo to struktura w ramach PZŁ) to jest:
-przepisy prawne*
-zwierzyna łowna (z sokolniczego punktu widzenia)
-dyskusje na temat obwodów łowieckich i ich zagospodarowania pod kątem sokolniczym
- przemyślenia na temat wsiedlania / hodowli, ochrony i dokarmiania zwierzyny drobnej
-Varminting czyli działania zmierzające do ograniczenia ilości szkodników
B) Kwestie czysto przyrodnicze na pograniczu sokolnictwa dotyczące ptaków drapieżnych - siedliska, występowanie, obserwacje w łowisku, szczegółowe opisy gatunków.
C) Ekwipunek sokolniczy. Najróżniejsze tematy począwszy od wykonywania i użytkowania przyrządów (berła, pałąki, karnale, dzwoneczki, akcesoria skórzane, latawce)
D)Chyba najbardziej pożądana przez wszystkich część - zdjęcia / filmiki ptaków, „dziennik” układania / polowania (może za przykładem innych forów i tu się kiedyś doczekamy)

To chyba wszystko. Zapraszam do pisania.
Michał Szypuła

PS. Niektóre z wyżej wymienionych zasad (zwłaszcza tą tyczącą się mojej osoby jak i nierównego statusu użytkowników) proszę traktować z MOCNYM przymrużeniem oka :cool: .
ODPOWIEDZ