Budowa Woliery

Tematy ogólne związane z ptakami drapieżnymi
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

co ma do pierzenia?? to że jeśli ptak siedzi luzem to wchodząc do środka może ci przypadkiem przez lukę w drzwiach dać dyla z woliery. a jastrząb w okresie pierzenia dziczeje więc szanse że go ściągniesz są marne. a tak wchodzisz do przedsionka zamykasz za sobą drzwi i dopiero otwierasz drzwi od woliery, to zapobiega przypadkowej ucieczce. w Polsce takich ucieczek było już niemało. warto oszczędzac na przedsionku by ryzykować utrate ptaka? sam pomyśl...
kaja
młodszy sokolnik
Posty: 442
Rejestracja: śr mar 26, 2008 2:00 pm
Lokalizacja: z Polski

Post autor: kaja »

skora-pionowe najbespieczniejsze ,moim zdaniem.
Awatar użytkownika
Slawomir
początkujący
Posty: 62
Rejestracja: ndz sie 03, 2008 6:50 am
Lokalizacja: Wilno

Post autor: Slawomir »

Woljera moim zdaniem musi byc u dolu zabezpieczona od drapierznikow takich jak kuna,3 sciany zamkniete i idealny wariant z korytazem.U mnie prawie wszystkie woljery sa z korytazem!!
Załączniki
Tu jeszcze dobudowuje 1 woljere.
Tu jeszcze dobudowuje 1 woljere.
DSC00396.JPG
adam zielinski
stażysta
Posty: 143
Rejestracja: czw wrz 01, 2005 10:19 pm
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: adam zielinski »

Tak na marginesie i kończąc temat.
W końcu mam wolierę 4m x 3,5 m + przedsionek 2m x 3,5 m, wysokość 2, 8 m.
( czyli wszystko z zewnątrz ma 6 x 3,5 m). Cały przedsionek i pół woliery jest zadaszony.
Każdemu początkującemu radzę jednak zbudować od razu minimum podwójną wolierę ( na dwa ptaki) z jednym, wspólnym przedsionkiem np. w środku między wolierami.

Adam
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

adam zielinski pisze:Tak na marginesie i kończąc temat.
W końcu mam wolierę 4m x 3,5 m + przedsionek 2m x 3,5 m, wysokość 2, 8 m.
( czyli wszystko z zewnątrz ma 6 x 3,5 m). Cały przedsionek i pół woliery jest zadaszony.
Każdemu początkującemu radzę jednak zbudować od razu minimum podwójną wolierę ( na dwa ptaki) z jednym, wspólnym przedsionkiem np. w środku między wolierami.

Adam
zdjecia poprosze to sie w koncu bedzie mozna wypowiedziec na wiadomy temat zwiazany z estetyką
adam zielinski
stażysta
Posty: 143
Rejestracja: czw wrz 01, 2005 10:19 pm
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: adam zielinski »

no jakoś z wiadomego powodu-tematu nie potrafię się zebrać z aparatem :-) ale codziennie patrząc na wolierę gryzie mnie, że nie wrzuciłem jeszcze zdjęcia
TB
młodszy sokolnik
Posty: 264
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 4:26 pm
Lokalizacja: WM

Post autor: TB »

koledzy, a jak ja mam ustawic woliere. Na wschod jest droga, na zachód nic, ale czesto z tamtad wieja wiatry...na północ mam drogę wyjazdową, a na południe leszczyne i sasiadki budynek gospodarczy!

Chchiałbym woliere 1 strona z siatki i czesc dachu.. wiec najlepiej w jakim kierunku powinna byc siatka?! W strone tej sąsiadki?
Awatar użytkownika
Nisus
sokolnik
Posty: 824
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:28 pm
Lokalizacja: Południe
Kontakt:

Post autor: Nisus »

Polecam skierowane na wschod, ptaki bardzo lubia grzac sie we "wznoszacym" sie sloncu. Znika rosa i po nocnym przymrozku tez fajnie sie ogrzac jak najwczesniej.
Droga jest dojazdowka do posesji czy panstwowy asfalt dostepnosci publicznej?
TB
młodszy sokolnik
Posty: 264
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 4:26 pm
Lokalizacja: WM

Post autor: TB »

akurat taka główniejsza...
i czy ptakowi bedzie zle mieszkać w miescie? zle bedzie sie czuł? w moim ogrodzie duzo jest roslin..
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

TB pisze:akurat taka główniejsza...
i czy ptakowi bedzie zle mieszkać w miescie? zle bedzie sie czuł? w moim ogrodzie duzo jest roslin..
ptak pewnie to przezyje - gorzej z sasiadami.... a do tego w miesci z nim nie polatasz wiec i wyjazdy za miasto dolicz. Oczywiscie woliera powinna byc w miare oslonieta i odgrodzona na prywatnej posesji a nie na trawniczku przed blokiem gdzie dzieci dla zabawy beda ogryzkami rzucac.
Ostatnio zmieniony czw sty 01, 1970 1:00 am przez garbus2, łącznie zmieniany 1 raz.
TB
młodszy sokolnik
Posty: 264
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 4:26 pm
Lokalizacja: WM

Post autor: TB »

jedna sasiadka (ta z budynkiem) ma kury, a drugi sasiad lubi ptaki...
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

TB pisze:jedna sasiadka (ta z budynkiem) ma kury, a drugi sasiad lubi ptaki...
pytanie jak dlugo.... :)
TB
młodszy sokolnik
Posty: 264
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 4:26 pm
Lokalizacja: WM

Post autor: TB »

gorzej z sasiedem 2 działki dalej, ktory ma gołebie...i 100m ktory tez ma golebie....i czasem do mnie przylatują....inaczej moj ptak bedzie miał darmowy zer..a jak cos to zapłace dla własciciela za golębie "z góry" ;)
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

TB pisze:gorzej z sasiedem 2 działki dalej, ktory ma gołebie...i 100m ktory tez ma golebie....i czasem do mnie przylatują....inaczej moj ptak bedzie miał darmowy zer..a jak cos to zapłace dla własciciela za golębie "z góry" ;)
darmowo to twoj ptak dostanie widlami w plecy - oj chlopie jeszcze sporo sie musisz nauczyc
TB
młodszy sokolnik
Posty: 264
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 4:26 pm
Lokalizacja: WM

Post autor: TB »

jak jednego zje, to nic, ale jak wiecej, to bede płacic za gołabki.....z góry oczywiscie. najlepiej byo by dac miejskie gołebie...ale sa pod ochrona!
ODPOWIEDZ