Budowa Woliery

Tematy ogólne związane z ptakami drapieżnymi
tercel
stażysta
Posty: 170
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 8:41 pm
Lokalizacja: słupsk

Post autor: tercel »

Krystiano-dobrze napisałes -woliera jak dla mnie jest wystarczajaca...pytanie czy dla twojego ptaka również? jezeli napisałes rowniez ze osrodki rehabilitacji ptakow maja takie woliery-to zdecydowanie nie masz pojecia o czym piszesz albo mylisz je z ogrodami zoologicznymi!!Oczywiscie nie chce nikogo przekonywac do swoich racji-ale jezeli dobro ptakow nie jest dla ciebie najważniejsze to wogole nie bierz się za ptaki szkoda czasu-zdrowia i życia przyszłych ptakow!!!! ps poszukaj dobrze a znajdziesz zdjecia mojej woliery
kaja
młodszy sokolnik
Posty: 442
Rejestracja: śr mar 26, 2008 2:00 pm
Lokalizacja: z Polski

Post autor: kaja »

:lol:
krystiano186
pisklę
Posty: 5
Rejestracja: wt cze 16, 2009 10:03 am

Post autor: krystiano186 »

tercel pisze:Krystiano-dobrze napisałes -woliera jak dla mnie jest wystarczajaca...pytanie czy dla twojego ptaka również? jezeli napisałes rowniez ze osrodki rehabilitacji ptakow maja takie woliery-to zdecydowanie nie masz pojecia o czym piszesz albo mylisz je z ogrodami zoologicznymi!!Oczywiscie nie chce nikogo przekonywac do swoich racji-ale jezeli dobro ptakow nie jest dla ciebie najważniejsze to wogole nie bierz się za ptaki szkoda czasu-zdrowia i życia przyszłych ptakow!!!! ps poszukaj dobrze a znajdziesz zdjecia mojej woliery
Pisze tak bo jeszcze nie spotkałem się z inną wolierą. A tak w ogóle projektował ją chłopak który ma o tym duże pojęcie (jak sam uważa). Więc niech mnie Pan oświeci i wyśle zdjęcia Pana woliery, oczywiście jeżeli to nie problem (nie chce żeby Pan znowu mnie objechał). Jestem początkujący chciałem zaczerpnąć wiedzy ale większość ludzi na tym forum karci takich jak ja! Dlaczego!?
Pelerin
żółtodziób
Posty: 42
Rejestracja: czw lut 05, 2009 6:05 pm
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: Pelerin »

krystiano186 pisze:Pisze tak bo jeszcze nie spotkałem się z inną wolierą. A tak w ogóle projektował ją chłopak który ma o tym duże pojęcie (jak sam uważa). Więc niech mnie Pan oświeci i wyśle zdjęcia Pana woliery, oczywiście jeżeli to nie problem (nie chce żeby Pan znowu mnie objechał). Jestem początkujący chciałem zaczerpnąć wiedzy ale większość ludzi na tym forum karci takich jak ja! Dlaczego!?
Jakbyś kolego poświęcił 5 min. czasu to znalzał byś to czego szukasz, ale jak jesteś leniwy to Ci ułatwię:
http://sokolnictwo.pl/forum/viewtopic.p ... ht=woliera
Awatar użytkownika
Raven_Corvus
sokolnik
Posty: 747
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:15 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Raven_Corvus »

Ja w sierpniu stawiam woliery jak bede mial chwile czasu to wzuce szkice, wymiary 3 na 4m ciag wolier calkowicie zakrytych z gory siatka 1/3 zadaszone nad pulkami ostatnia robie szczebelkowana, zeby odstawiac ptaki, z ktorymi latam wolier bedzie 6, 7 odkryta od frontu tzn szczebelki, od spodu zabezpieczona siatka z drobnymi oczkami wysypane zwirem korytarz na calej dlugosci z siatki...
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

krystiano186 pisze:
tercel pisze:Krystiano-dobrze napisałes -woliera jak dla mnie jest wystarczajaca...pytanie czy dla twojego ptaka również? jezeli napisałes rowniez ze osrodki rehabilitacji ptakow maja takie woliery-to zdecydowanie nie masz pojecia o czym piszesz albo mylisz je z ogrodami zoologicznymi!!Oczywiscie nie chce nikogo przekonywac do swoich racji-ale jezeli dobro ptakow nie jest dla ciebie najważniejsze to wogole nie bierz się za ptaki szkoda czasu-zdrowia i życia przyszłych ptakow!!!! ps poszukaj dobrze a znajdziesz zdjecia mojej woliery
Pisze tak bo jeszcze nie spotkałem się z inną wolierą. A tak w ogóle projektował ją chłopak który ma o tym duże pojęcie (jak sam uważa). Więc niech mnie Pan oświeci i wyśle zdjęcia Pana woliery, oczywiście jeżeli to nie problem (nie chce żeby Pan znowu mnie objechał). Jestem początkujący chciałem zaczerpnąć wiedzy ale większość ludzi na tym forum karci takich jak ja! Dlaczego!?
Już ci piszę dlaczego. skoro jak sam przyznajesz że nie masz zadnego doswiadczenia i nie widziałeś jeszcze innej woliery to po co próbujesz przekonać do niej innych i w dodatku twierdzisz że takie sa w ośrodkach rehabilitacji (tu po raz kolejny widzę niekonsekwencję bo podobno innej woliery nie widziałeś...) Chłopak ktory tą wolierę zaprojektował niewiele wie na temat tego jaka powinna być funkcjonalna i wygodna dla ptaka woliera. spróbuj w czymś takim przepierzyc jastrzębia to sam zobaczysz jaki bedzie efekt. poświęć trochę czasu na naukę i przyswojenie sobie wiedzy bo choć nie wiesz jeszcze nic w temacie zaczynasz karierę na tym forum od pouczania innych. nie piszę tego złośliwie. poprostu wytykam Ci błąd i nieznajomość tematu bo nie chcę żeby ktoś taką woliere postawił sugerując sie Twoją radą a potem klnął na czym świat stoi że Cie posłuchał. woliera ma być dla ptaka enklawą i miejscem odpoczynku w którym czuje sie bezpiecznie i komfortowo. musi również być tak skonstruowana by uniemożliwić zranienie ptaka oraz zniszczenie upierzenia, oraz chronić ptaka przed niekorzystna pogodą. żadnej z tych norm przedstawiona przez ciebie woliera nie spełnia
pustul3
początkujący
Posty: 80
Rejestracja: śr kwie 22, 2009 11:08 am
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: pustul3 »

Po pierwsze: ośrodki rehabilitacji,bynajmniej nasz mają profesjonalne woliery o podwójnych drzwiach i są zabezbieczone po bokach i od góry miekką siatką aby ptaki się nie kaleczyły,a ściany wykonane są z desek,żeby ptaki nie miały za sobą kontaktu,zwłaszcza ornitofagi. :roll:
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

pustul3 pisze:Po pierwsze: ośrodki rehabilitacji,bynajmniej nasz mają profesjonalne woliery o podwójnych drzwiach
alez to zabrzmialo :P skromnoscia to ty chlopcze nie grzeszysz bo stare woliery w warcinie do profesjonalnosci to maja jeszcze kawalek drogi
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

garbus2 pisze:
pustul3 pisze:Po pierwsze: ośrodki rehabilitacji,bynajmniej nasz mają profesjonalne woliery o podwójnych drzwiach
alez to zabrzmialo :P skromnoscia to ty chlopcze nie grzeszysz bo stare woliery w warcinie do profesjonalnosci to maja jeszcze kawalek drogi
za to nowe sa ok. zaś z tego co widziałem ostatnio to szeregówki zostały nieco zaadaptowane (sciany dzielące woliery które były ze szczebelek zostały pokryte plandeką) i tej chwili w zasadzie spełniają wszystkie kryteria. zresztą trudno winić chłopaków za woliery które postawiono prawie 20 lat temu. zapewne gdyby ówcześni sokolnicy wiedzieli to co oni wyglądało by to inaczej.
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

haggard pisze: za to nowe sa ok. zaś z tego co widziałem ostatnio to szeregówki zostały nieco zaadaptowane (sciany dzielące woliery które były ze szczebelek zostały pokryte plandeką) i tej chwili w zasadzie spełniają wszystkie kryteria. zresztą trudno winić chłopaków za woliery które postawiono prawie 20 lat temu. zapewne gdyby ówcześni sokolnicy wiedzieli to co oni wyglądało by to inaczej.
przeciez za woliery ich nikt nie wini - nazywanie ich jednak profesjonalnymi to spora pomylka nawet po powieszeniu plandeki co juz samo w sobie jest dalekie od profesjonalizmu przy budowaniu woliery bo poco stawiac cos co potem trzeba naprawiac ala macgyver i wiem ze byly stawiane 20 lat temu ale niech mi mlody kitu nie wciska o profesjonalizmie wolier warcinskich
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

no. z tym profesjonalizmem rzeczywiście sie zagalopował :wink: niemniej dużo lepsze dla ptaków niż ta wklejona prze Krystiano
rarog1
stażysta
Posty: 170
Rejestracja: pt wrz 05, 2008 8:35 am

Post autor: rarog1 »

witam
oto najprostsze wykonanie woliery
Obrazek
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

ona jeszcze jak widzę nie dokończona jest? jedna wada którą muszę wytknąć na dzień dobry to brak przedsionka. oznacza to że na pierzenie ptak musi być na krótko na siedzisku. w przypadku jastrzębia kiepskie rozwiązanie. jastrzębia najlepiej pierzyć luzem, lub w ostatecznosci na tramwaju
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

no chyba że masz sokołai pierzysz go na berle to nie ma zadnego problemu :wink:
skora
stażysta
Posty: 100
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 4:56 pm
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: skora »

Możesz mi wytłumaczyć co ma przedsionek do pierzenia? Co do pionowych szczebli to był bym pesymistą, może się ptakowi tam zakleszczyć łapa i zawiśnie...
ODPOWIEDZ