Znaleziono 105 wyników

autor: opiolus
wt paź 22, 2013 6:12 pm
Forum: Początkujący
Temat: Nauka sokolnictwa
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 21464

wtrace jesli można.
można polączyc prace ( 3 zmianowy system parcy w moim przypadku) i polowanie z ptakiem. choc czasem ciezko...
ad. Kuku1985 ale jak sie znajdzie i zarazi druga połówke drapolami swiat staje sie łatwiejszy;)
w każdym razie MOŻNA, trzeba tylko chcieć :wink:
autor: opiolus
sob lis 10, 2012 9:38 pm
Forum: Ogólne
Temat: Znaleziono jastrzębia (łódzkie)
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 7560

nie uzylem nigdzie " odciac peta,puscic wolno".
jesli ma chip, jak najbardziej zycze odnalezienie ptaka
jesli nie osr. reh. jaknajbardziej.
dlaczego tak rzadko wypowiam sie tu..juz wiem
bo trzeba ostroznie dobieracsłowa ,wazyc kazde zdanie
autor: opiolus
sob lis 10, 2012 8:31 pm
Forum: Ogólne
Temat: Znaleziono jastrzębia (łódzkie)
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 7560

no tak..
koledzy z okolic moze pomoga
szkoda ptaszyny
autor: opiolus
sob lis 10, 2012 8:27 pm
Forum: Początkujący
Temat: Płomykówka
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 69531

:grin: i to najlepsza z mozliwych opcji
autor: opiolus
sob lis 10, 2012 7:49 pm
Forum: Ogólne
Temat: Znaleziono jastrzębia (łódzkie)
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 7560

nie ma obraczki- zostal pozyskany nielegalnie, co za tym idzie "własciciel" nie ma do niego praw, prawo ma do niego natura.
od kilku dni.....
wiec musisz go karmic czyms??/ czym??
autor: opiolus
sob lis 10, 2012 7:44 pm
Forum: Początkujący
Temat: Płomykówka
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 69531

czytajac czaem posty, mam wrazenie, ze czasem ktos , kto ma chec posiadania ptaka powinien kupic kanarka ---> nie skrzeczy---> spiewa:)
bez urazy dla kazdego:)
autor: opiolus
czw lis 01, 2012 8:13 am
Forum: Ogólne
Temat: jastrzab niska waga
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 92308

witam, ptak ma sie dobrze... bez snucia zbednych wnioskow.
moje nie odpisywanie absolutnie nie siadczy o smierci ptaka.
odchody czyste...
waga OK
widac rutyna dała mi sie we znaki...przywołany do porzadku ( nie tylko przez brac sokolnicza, ale tez przez zone), nabralaem pokory:)
dziekuje za ...
autor: opiolus
pn paź 29, 2012 4:03 pm
Forum: Ogólne
Temat: jastrzab niska waga
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 92308

wczoraj zmoczyl, nas mokry snieg
moze to byc przyczyna jego dzisiejszego stanu...zostawilem go w domu, zaczal skubac golebia
autor: opiolus
pn paź 29, 2012 3:41 pm
Forum: Ogólne
Temat: jastrzab niska waga
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 92308

jastrzab niska waga

cos mi nie pasuje, moj samczyk jastrzebia w ciagu dwoch dni stacil blyskawicznie wage----> lata w wadze 715g, dzis 570, wczoraj karmoiny, nie dopelna , przed wczoraj do pelan 9kuropatwa, bazant).
dzis ptak skubnol dwa razy, przelecial z dzrwea na dzrzewo...wyraznie otepialy?? podopwiedzcie jak ...
autor: opiolus
czw paź 25, 2012 2:21 pm
Forum: Ogólne
Temat: SIEMIANOWICE - ZOSTAŁ ZNALEZIONY JASTRZĄB !!!!
Odpowiedzi: 45
Odsłony: 210895

cos tw tym jest...pamietam zeszlej jesieni, tez dostalem tel ze moj ptak na sznurku zwisa niedaleko na wysokim drzewie...zajrzalem ale moj akurat spoknjie w woilerze siedzial:)
ptakiem okazal sie samczyk pustułki, wlasnie w pentach tradycyjnych, padł z wycienczenia kiedy strazacy go zdjeli juz byl ...
autor: opiolus
czw paź 25, 2012 10:10 am
Forum: Ogólne
Temat: SIEMIANOWICE - ZOSTAŁ ZNALEZIONY JASTRZĄB !!!!
Odpowiedzi: 45
Odsłony: 210895

zdjecie troche zarno, jakby zrobione aparatem z telefonu kom. ale tez wydaje mi sie, ze to samica AG.
tez nie mam najlepszego zdania o Mikolowie...
w zeszlym roku do mnie na pole zalatywala potezna samica AG, w petach, a własciwie w ich pozostałosciach...
nic dziwnego, ze czasem koledzy reaguja ...
autor: opiolus
pn paź 08, 2012 3:37 pm
Forum: Ogólne
Temat: Nowa strona Gniazda Sokolników (nowa.gniazdosokolnikow.pl)
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 8791

przeszukam
autor: opiolus
sob wrz 29, 2012 8:23 am
Forum: Ogólne
Temat: Nowa strona Gniazda Sokolników (nowa.gniazdosokolnikow.pl)
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 8791

a juz myslalem, ze znoFFu cos nie tak u mnie:)
autor: opiolus
pt wrz 28, 2012 7:28 pm
Forum: Ogólne
Temat: Nowa strona Gniazda Sokolników (nowa.gniazdosokolnikow.pl)
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 8791

podpinam pod temat, niechcac smiecic...nie daje rady sie zalogowac na stronie gniazda...??!! nie mam opcji zaloguj ?? wytłumaczcie??!! dzieki
autor: opiolus
wt wrz 11, 2012 7:03 pm
Forum: Ogólne
Temat: nawiał lanner!!!
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 7547

niesety woiadomosci nie sa dobre.............
po ptaku:(