Znaleziono 30 wyników

autor: szadam_
sob wrz 25, 2010 8:21 pm
Forum: Ogólne
Temat: sowy
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 138960

jest też problem z przednimi i cesarskimi :)
autor: szadam_
sob wrz 25, 2010 8:20 pm
Forum: Ogólne
Temat: sowy
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 138960

śmiej się, śmiej, ale jak byś jechał do Krakowa daj znać, może się umówimy i coś podpowiesz :)
autor: szadam_
czw wrz 23, 2010 6:13 pm
Forum: Ogólne
Temat: sowy
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 138960

to ja się zastanawiam co my robimy nie tak, w tym roku żadnych maluchów, żadna para (puchacze, śnieżne, mszarne, puszczyki, uralskie, uszate)
autor: szadam_
czw sty 28, 2010 10:57 pm
Forum: Ogólne
Temat: sowy
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 138960

sowy

mam takie pytanie, czy słyszeliście,że udało się kiedyś, że sowy przystąpiły do lęgów kiedy sąsiadowały(widziały się przez siatkę) z innymi sowami. chodzi mi konkretnie o nasze puchacze i puszczyki i mszarne. jest taka szansa czy musi być przynajmniej stała ściana między nimi?
autor: szadam_
wt lut 26, 2008 10:19 pm
Forum: Początkujący
Temat: bad news
Odpowiedzi: 129
Odsłony: 69919

o koniach i tym środowisku to ja trochę wiem i sprzedanie konia "zawodowcowi" nie zawsze koniowi wychodzi na zdrowie, bo z tymi zawodowcami różnie bywa, ale podobnie jest i z psiarzami i z sokolnikami
autor: szadam_
wt lut 26, 2008 10:03 pm
Forum: Początkujący
Temat: bad news
Odpowiedzi: 129
Odsłony: 69919

Starzy urzędnicy państwowi i prominenci sokolnikami? :roll:[/quote]

a ilu tak faktycznie jest myśliwych "z ulicy" większość to dyrektorzy, prezesi, lekarze (nie pierwszego kontaktu)

a co do śmiertelności na drogach to fakt więcej ginie młodych bo więcej ich jeździ, te 40 lat temu ginęli sami ...
autor: szadam_
wt lut 26, 2008 9:28 pm
Forum: Początkujący
Temat: bad news
Odpowiedzi: 129
Odsłony: 69919

tak czytam i od razu widzę analogię do samochodów w czasach głebokiej komuny, samochody mieli tylko urzędnicy państwowi a potem dorobkiewicze, a każdy z nich miał przynajmniej 50 lat. Potem czasy się zmieniały i kierowcy-właściciele byli coraz młodsi, czego ci pierwsi nie mogli pojąć. Z sokolnictwem ...
autor: szadam_
śr sty 23, 2008 10:50 pm
Forum: Ogólne
Temat: QUO VADIS
Odpowiedzi: 234
Odsłony: 102192

Myślę, że temat "trzymaczy" jest jak najbardziej istotny. Jest ich coraz więcej, a będzie jeszcze więcej. Otwiera się rynek ptaków. Jeżeli tylko ktoś zna język angielski to w zasadzie nie ma problemów ze zanlezieniem ptaka jak i zdobyciem wszystkich akcesoriów. Już niektórzy angole zastanawiają się ...
autor: szadam_
pt sty 11, 2008 3:00 pm
Forum: Ogólne
Temat: JAJKO
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 16224

Rzuciłem temat może trochę bezmyślnie, ale przypomniało mi się jak gość sprzedawał krucze jaja. Gościa zdybali, ale potem była szopka co zrobić z jajami. Podobnie w Krakowie jeden gość sprzedawał tusze łabędzie jako gęsi a drugi tusze młodych bocianów, też jako gęsi. Oszołomów niestety nie brakuje.
autor: szadam_
czw sty 10, 2008 11:14 pm
Forum: Ogólne
Temat: JAJKO
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 16224

Musicie mnie zrozumieć i mieć więcej wyrozumiałości na przyszłość, po 17 latach pracy rozstałem się z firmą i mam kupę wolnego czasu, no i przychodzą mi do głowy różne, czasem nie do końca mądre pomysły, a że w dziedzinie drapoli nie mam praktyki to teretyzuje :)
autor: szadam_
czw sty 10, 2008 10:01 pm
Forum: Ogólne
Temat: JAJKO
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 16224

i już widzę jak policja biegnie zabezpieczać jajka :):):)
autor: szadam_
śr sty 09, 2008 11:59 pm
Forum: Ogólne
Temat: JAJKO
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 16224

wiem, że nie jest to proste, ale inkubator kupujesz bez zezwolenia, a jajko nie podlega ewinecji, ja znowu teoretyzuje. Kupiłem sobie na placu jajko i wykluł mi się drapol, co wtedy ? :)
autor: szadam_
śr sty 09, 2008 10:24 pm
Forum: Ogólne
Temat: JAJKO
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 16224

JAJKO

A ja znowu mam pytanie teoretyczne. Na ptaka trzeba mieć CITES, a jak ja sobie JAJKO kupię i sie mi wykluje drapol co wtedy. Jakie są przepisy odnośnie jajek. TEORETYZUJEMY kupiłem jajko (takie jajko byle jakie) bo miałem takie widzi mi się, i sobie je wyklułem, a tu drapol i co w tedy (teretycznie ...
autor: szadam_
pn sty 07, 2008 11:20 pm
Forum: Książki, Filmy i Akcesoria - TABLICA OGŁOSZEŃ
Temat: koszt ptaszka
Odpowiedzi: 29
Odsłony: 32546

i jeszcze jedno, niestety, na ogół ptaki mają najmniej do powiedzenia
autor: szadam_
pn sty 07, 2008 11:18 pm
Forum: Książki, Filmy i Akcesoria - TABLICA OGŁOSZEŃ
Temat: koszt ptaszka
Odpowiedzi: 29
Odsłony: 32546

zgadzam się że to idiota, ale wolisz żeby taki idiota kupił, nic nie wiedział i eksperymentował, czy kupił i coś tam się nauczył, ja osobiście wolę żeby mimo wszystko coś się dowiedział jak już sobie sprawił ptaka