WWW.SOKOLNICTWO.PL
Forum Dyskusyjne na tematy sokolnicze

Książki, Filmy i Akcesoria - TABLICA OGŁOSZEŃ - poszukuję pióra

zdesperowany - Sro Cze 25, 2008 9:48 am
Temat postu: poszukuję pióra
Witam,

to forum jest już chyba moją ostatnią szansą.
Potrzebuję kupić pióra 3 ptaków - orła, jastrzębia i sokoła(oczywiście po 1 piórze)
zdaję sobie sprawę,że jest to nietypowy problem,ale może ktoś z tego forum będzie mi w stanie pomóc,bo nie wiem gdzie mógłbym jeszcze szukać.

Oczywiście nie chodzi mi absolutnie o to, aby wyrywać te pióra,ale może ktoś przypadkiem ma takie pióra dostępne i mógłby mi je odsprzedać.

Mam nadzieję,że nie naruszyłem żadnych zasad panujących na tym forum i znajdzie się ktoś, kto będzie mógł mi pomóc.

Pozdrawiam

przemek - Sro Cze 25, 2008 10:01 am

Sam handel piórami jest zabroniony wedle prawa, ale proponuję Ci abyś znalaz jakąś sokolarnie, badż sokolnika w okolicy i wybral się do niego, a na pewno coś Ci poradzi :wink:
jarek - Sro Cze 25, 2008 10:26 am

Handel piórami jest możliwy, jeśli masz na te pióra żółty "CITES" ;)
Birkut06 - Sro Cze 25, 2008 4:01 pm

Złamię prawo. Podaj mi na maila swoj adres to ci te pióra podeśle. Za darmo:-)
zdesperowany - Sro Cze 25, 2008 4:55 pm

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi:)
garbus2 - Sro Cze 25, 2008 6:36 pm

Birkut06 napisał/a:

jak wyslesz za darmo to prawa nie złamiesz

Birkut06 - Czw Cze 26, 2008 1:29 pm

garbus2 napisał/a:

Nie mam takiej pewności, ale będę się tak pocieszał :wink:

Nowogrodzki - Wto Lip 08, 2008 7:31 pm

Birkut06 napisał/a:
Nie mam takiej pewności, ale będę się tak pocieszał

To przy okazji zrób założenie, że Zdesperowany ma zgodę na tworzenie kolekcji piór ptaków chronionych. Bo jak te pióra mu dasz a on nie ma zgody na kolekcję to współdziałasz :mrgreen: - i to jest paranoja.

Birkut06 - Wto Lip 08, 2008 8:07 pm

Za późno. Już dostała (bo to pani była):-)
WRzewuski - Wto Cze 23, 2009 9:00 pm

Witam
dla mnie również to już chyba ostatnie miejsce na szukanie piór ;)
Potrzebuję ok 10-20 piór drapieżnika pochodzenia europejskiego lub azjatyckiego. Pióra ze skrzydeł. Przygotowuję rekonstrukcję kompletu strzał tureckich i bez tego ani rusz.
Biorę pod uwagę zapłate za pióra oczywiście.
Z gory dziękuje za pomoc lub chociaż info gdzie szukać dalej.
pozdrawiam

kaja - Wto Cze 23, 2009 11:21 pm

Birkut-Koleżanke poznales ,ale wrazie jak by co to paczke Ci podesle? :smile: PZ.KOL
kaja - Wto Cze 23, 2009 11:27 pm

-dawno ,dawno :oops:
kaja - Wto Cze 23, 2009 11:29 pm

-dawno ,dawno :oops:
galadriela - Czw Lip 30, 2009 10:45 am

Mam ogromną prośbę...Bardzo pilnie potrzebuję pióro orła,nigdzie nie moge go dostać. Może Ty jesteś w stanie mi pomóc? Serdecznie pozdrawiam.

Galadriela

Podaje swojego maila:

indi-wadera@wp.pl

furmon7 - Nie Lip 18, 2010 6:05 pm

Ja również chciałbym zdobyć orle lub jastrzębie pióro, ponieważ gram w orkiestrze góralskiej i nie mam tej ważnej ozdobnej części kapelusza. Najtrudniejsze są kryteria. ponieważ pióro powinno mieć ok. 30 cm długości. Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję.
JoHn DuMbaR - Nie Lip 18, 2010 6:31 pm

a na górecki z ciupaską sie powspinac nie laska ? pomijajac ze zaraz adam wyjedzie z jakims paragrafem :)
Merlin - Nie Lip 18, 2010 7:40 pm

Dokladnie, troche chodzenia, szukania nikomu jeszcze nie zaszkodzilo.
:wink:
Pzdr.

garbus2 - Nie Lip 18, 2010 7:50 pm

JoHn DuMbaR napisał/a:
a na górecki z ciupaską sie powspinac nie laska ? pomijajac ze zaraz adam wyjedzie z jakims paragrafem :)

zlosliwy jak zawsze jestes ale skoro juz o paragrafach to gdzies ostatnio wyczytalem ze pojedyncze piora nie podlegaja zakazom itp
a do goralskiego stroju powinno byc pioro orla przedniego a nie jastrzebia z tego co mi wiadomo. Ostatnio tesciowi takie sprezentowalem :)

JoHn DuMbaR - Pon Lip 19, 2010 8:58 am

i znowu pomowienia i insynuacje...
kochelet - Pon Lip 19, 2010 12:06 pm

garbus2 napisał/a:
a do goralskiego stroju powinno byc pioro orla przedniego a nie jastrzebia z tego co mi wiadomo.

Zgadza się pióro powinno być orle. W dawnych czasach delikwent powinien się wspiąć na wysoką górę na której było gniazdo (czym wyższa i trudniejsza wspinaczka tym był lepiej) i tam wybrać sobie piękne pióro z tego gniazda...
Moim zdaniem w dzisiejszych czasach to może być jakiekolwiek pióro (niekoniecznie orle).
Cytat:
Najtrudniejsze są kryteria. ponieważ pióro powinno mieć ok. 30 cm długości. Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

Indianie do ozdób np. farbowali sobie gęsie pióra. Może to jest rozwiązanie dla Ciebie..

furmon7 - Wto Lip 20, 2010 9:21 pm

Zastanawiałem się nad gęsimi piórami, ale zależy mi na autentyczności.

Chętnie przeszedłbym się w góry poszukać piór, ale niedaleko mojego domu (okolice Łącka) nie ma żadnych siedlisk orłów. Chyba, że mam błędne informacje.

Avalon - Pon Lis 01, 2010 11:55 pm

garbus2 napisał/a:
Birkut06 napisał/a:

handel może być wymienny, nie za pieniądze.pozdróweczka.

garbus2 - Wto Lis 02, 2010 1:22 pm

Avalon napisał/a:
garbus2 napisał/a:
Birkut06 napisał/a:

za darmo zdaje sie oznacza bez wymiany wiec nie ma nic wspolnego z handlem wymiennym - "w zamian" to co innego

Avalon - Wto Lis 02, 2010 4:54 pm

garbus2 napisał/a:
Avalon napisał/a:
garbus2 napisał/a:
Birkut06 napisał/a:

za darmo zdaje sie oznacza bez wymiany wiec nie ma nic wspolnego z handlem wymiennym - "w zamian" to co innego

słusznie, za darmo to bez wymiany,nawet jeśli się wymieniam za coś co mi nie potrzebne

furmon7 - Sro Gru 15, 2010 10:48 pm

Masz może pomysł na rowiązanie tego problemu? Wysłałbym Ci pare sztuk tego :mrgreen: lecz boję się, że może ulec destrukcji w czasie podróży.
rogul1996 - Sob Sty 22, 2011 8:23 pm

Witam wszystkich ! Ja od ok. roku zbieram pióra itp. już posiadam 150 gat. i z milą chęcią przyjmę pióra raroga , raroga górskiego lub białozora ! Mile widziane także pióra kobuza . Każdy kto ma możliwość wysłania kilku piór to proszę o kontakt na gg 9839014 lub e-mail rogal51@vp.pl ! Bym był bardzo wdzięczny :)

Pozdrawiam !

furmon7 - Nie Maj 08, 2011 11:20 pm

Ponawiam prośbę. Naprawdę bardzo mi zależy na piórze orła/bielika, które by miało ok 50 cm i było ciemnej barwy. Proszę o odpowiedź. Jeśli ktoś by znalazł takowe pióro proszę o kontakt na PW. :smile:
furmon7 - Czw Maj 19, 2011 12:09 pm

Czy nikt nie spotkał się z długim piórem orła lub bielika podczas spacerów? Gdyby ktoś natknął się na pióro np. indycze, w dobrym stanie, które mogło by imitować pióro orle to proszę o pomoc.

Z góry dzięki.

JoHn DuMbaR - Czw Maj 19, 2011 2:40 pm

http://www.taimen.com/mt/...roducts_id=2501
to drogi material, trudno dostepny, jak nie jestes az tak wymagajacy to poszukaj lotek czapli siwej, kiedys mialem ich na kilogramy ale w tej chwili brak, najlepiej popytaj mysliwych albo...:)
Z tego oferowanego w taimienie ucho zajaca to zdaje sie kolor naturalny najbardziej zbiezny z tym czego szukasz.

ZaP - Czw Maj 19, 2011 4:21 pm

mam piora orłów - stepowego i cesarskiego - akurat pierzą się w najlepsze :P
mirek - Czw Maj 19, 2011 4:25 pm

Co do łamania prawa to i tak nie ma co się równać
rekonstrukcja tak zwana siedemnastowieczna :) jest w tym mistrzem i chyba mało kto z odtwórców wie co ma na głowie a już na pewno że coś mogło by im za to grozić ale puki co nikt nikogo nie wsadził nikt żadnej kary nie za płacił :)
już nie wspomnę że trafiają się inne smaczki np futra itp ale mniejsza o większość

furmon7 - Czw Maj 19, 2011 10:39 pm

O my God! It's miracle!
Wow!

JoHn DuMbaR, próbowałem załatwić pióra czapli, ale na nic się zdały moje starania. Tymczasem CUD! Jeśli to rzeczywiście jest prawda - o orle cesarskim to jestem w niebie! Od dawna nic mnie tak nie uradowało!

Bądźcie pozdrowieni niebiańscy posłańcy dobrych wieści!

Wolperlira - Pią Maj 20, 2011 9:36 am

co do europejskiego prawa-kazde pioro nie wane czy bum fluff czy sterowka musi miec osobna A10.
mowicie ze jesli podarowane to legalnie nie potrzeba papieru... a prawda jest taka ze jesli pioro to zostanie uzyte np do kostiumu do sztuki teatralnej za ktora ludzie placa zeby obejrzec to jest to juz lamanie prawa... naciagaja ludzi niemilosiernie...

to samo sie tyczy ptaow, bo nie wiem jak wy w polskie idziecie na okolo citesow. oddajecie ptaka za darmo i to niby legalne ale jesli ta osowa uzywa go do pest control czy pokazow czy nawet przyjnie zlotowke od kogokolwiek na ulicy to jest to lamanie prawa...

kazda A10 kosztuje w anglii 25 funtow
na potrzeby edukacyjne ministerstwo czasem robi wyjatki daje jeden A10 na display cabinet np z jajami czy piorami ale trodno o to ostatnimi czasy

a tera z zniesiono semi compleat A10... rozmnazanie ptakow robi sie corac drozsze

kilka miesiecy temu wprowadzono nowe zmiany wraz z semi compleat pewnie cos innego ale jeszcze sie nie doczytalam:/

garbus2 - Pią Maj 20, 2011 4:07 pm

cytujesz prawo brytyjskie. W polskim jest jakis zapis o pojedynczych piorach ktore nie sa objete zakazami (poszperam to znajde i wkleję).

Dla niezorientowanych A10 = zółty cites i generalnie zgadzams ie z tym co napisano powyzej czyli dla komercyjnego użycia cites potrzeba na kazde pioro gatunku z aneksu A. Nie potrzeba citesu np na piora harrisa czy innych gatunkow z aneksu B nawet jesli się nimi handluje.

furmon7 - Pią Maj 20, 2011 6:53 pm

ZaP, czy mógłbym prosić o kontakt?
Pudlak Waldemar - Pią Maj 20, 2011 10:17 pm

furmon7 napisał/a:
ZaP, czy mógłbym prosić o kontakt?

To specjalnego pozwolenia oczekujesz by na pw napisać ? :shock:
http://drapole.pl/

furmon7 - Pią Maj 20, 2011 10:22 pm

Nie, po prostu ta wizja mnie tak ożywia, że nie mogę się doczekać odpowiedzi. Napisałem na PW, ale chwilowo cisza. Czyżbym obraził ZaP-a?
Pudlak Waldemar - Pią Maj 20, 2011 10:49 pm

Poczekaj do jutra -większość ludzi o tej porze zwykle śpi lub ma ciekawsze zajęcia :wink:
furmon7 - Pią Maj 20, 2011 10:55 pm

no tak, dobranoc :grin:
Wolperlira - Sob Maj 21, 2011 8:31 am

garbus2 napisał/a:
cytujesz prawo brytyjskie.

to nie jest prawo brytyjskie ale europejskie. te prawo jest doslownie tlumaczone dla kazdego kraju

a ja myslalam ze prawo eu obejmuje takze polske

garbus2 - Sob Maj 21, 2011 1:18 pm

Wolperlira napisał/a:

to nie jest prawo brytyjskie ale europejskie. te prawo jest doslownie tlumaczone dla kazdego kraju

a ja myslalam ze prawo eu obejmuje takze polske

jak najbardziej ale akurat zapisy A10 sa stricte brytyjskie, u nas nazywa sie to inaczej. Druga sprawa ze kazdy kraj EU moze miec bardziej restrykcyjne prawo niz EU ale nie łagodniejsze takze extra zakaz w wielkiej brytanii wcale nie oznacza podobnego zakazu w Holandii czy Polsce

Wolperlira - Nie Maj 22, 2011 4:07 pm

tak ale wzmianka o piorach ptakow anexu A jest w prawie europejsim, a przynajmniej tak mi sie wydawalo. duzo czasu minelo od momentu kiedy ostatnio zasnelam czytajac wszystkie wyszczegolnienia :D

masz racje co do zmian odnosnie a10 to scisle brytyjske zmiany.
w zasadzie to juz nie musze sie nimi przejmowac, bo juz sie przeprowadzilam, ale zawsze dobrze wiedzie gdzie, co i jak:)

furmon7 - Wto Maj 24, 2011 1:04 pm

Załóżmy, że ktoś poszedł na spacer i przez przypadek znalazł pióro ptaka podlegającego ochronie. Czy także musi mieć dokumentację, żeby takie pióro zabrać do domu?
Wolperlira - Sro Maj 25, 2011 12:43 pm

wedlug parawa europejskiego- tak:)

mozesz ubiegac sie o (nie znam polsich nazw ale we wszystkich krajach eu harakteryzacja jest podobna) cites na spiecimin z odpowiedniego apendexu i anexu oraz codeu. w tym przypadku bylby to kod U

2 lata temu zmieniono troche cites i ja sie nadal przyzwyczajam. zniesiono purpous code.

nie mam pojecia jak wyglada polski cites
jakby ktos mi przeslal kopie to bym byla wdzieczna. nie musi byc dla ptakow drapierznych- zadowole sie nawet zulwiem czy wezem:) nawet paprotka jakby ktos mial:)

furmon7 - Sro Maj 25, 2011 10:10 pm

Co grozi komuś kto nie miałby takowej dokumentacji?
Wolperlira - Czw Maj 26, 2011 3:11 pm

zakaz trzymania jakichkolwiek zwierzat i kara pieniezna lub wiezienie. to jest calkiem powazna sprawa.
ozcywiscie musialby byc jakis extramalny przypadek zeby sie ktokolwiek jednym piorem zainteresowal ale stragner things happen

Furman - Nie Lut 24, 2013 12:30 pm

Witam.Błagam...ostatnia deska ratunku.!!!!PILNIE poszukuję pióra orlego!!!Pióro potrzebne do rekonstrukcji stroju zbójnickiego.Tworzymy album o zbójnictwie,na terenach Żywiecczyzny,Chodzi o jedno pióro od 30 do 50cm.Bardzo proszę o pomoc. kontakt artprofi@wp.pl lub tel 666 897 588
adi-zerniki - Nie Paź 13, 2013 5:18 pm

Witam serdecznie forumowiczów.
Przeraziłem się gdy przeczytałem ten temat. Nigdy nie zgłębiałem się w aspekty prawne posiadania pióra.
Od dłuższego czasu szukam na alledrogo i tabliczce pióra bo chciałem ozdobić nim (orlim) kapelusz kowbojski (taki mały indiański akcent mu nadać) i dopiero ten temat mnie oświecił :idea: dlaczego nie można niczego znaleźć.
Tutaj mam pytanie. Czyje pióra możecie polecić (aby być w zgodzie z prawem :wink: ).
A może jakaś dobra dusza ma coś ładnego "na zbyciu" że tak powiem, najlepiej w jakiejś rozsądnej odległości od Gliwic to bym się jakąś karmą dla ptaka odwdzięczył...
Pozdrawiam.

garbus2 - Nie Paź 13, 2013 6:22 pm

adi-zerniki napisał/a:

Tutaj mam pytanie. Czyje pióra możecie polecić (aby być w zgodzie z prawem :wink: ).

bez przymrużania oka mozna bez problemu posiadać wszelkie piora gatunkow w Polsce nie objętych ochroną gatunkową np: harrisa lub puchacza bengalskiego.

adi-zerniki - Wto Paź 15, 2013 6:37 pm

Dzięki za odpowiedź.
A co do drugiego mojego pytania:
Cytat:

A może jakaś dobra dusza ma coś ładnego "na zbyciu" że tak powiem, najlepiej w jakiejś rozsądnej odległości od Gliwic to bym się jakąś karmą dla ptaka odwdzięczył...

jak najbardziej harrisowe mogą być - a i puchaczowe by się ślicznie prezentowały.
Pozdrawiam. Adrian.

logpp - Czw Paź 24, 2013 7:05 pm

Witam.
Poszukuję piór do skrzydeł husarskich (jestem pasjonatem-zbroję i skrzydła robię wyłącznie dla siebie) i stąd moje pytanie- czy miałby ktoś takowe? (kupię, mogę zrewanżować się rysunkami, obrazkami sokołów np. etc (jestem artystą)

Pudlak Waldemar - Pią Paź 25, 2013 9:19 am

logpp napisał/a:
Witam.
Poszukuję piór do skrzydeł husarskich (jestem pasjonatem-zbroję i skrzydła robię wyłącznie dla siebie) i stąd moje pytanie- czy miałby ktoś takowe? (kupię, mogę zrewanżować się rysunkami, obrazkami sokołów np. etc (jestem artystą)

Na ,,moje oko '' pióra większości ptaków drapieżnych które są w naszych wolierach będą za małe ....orlich to tyle nie nazbierasz .....
Proponuję fermę drobiarską ....gęsi lub indyki .

makalena - Pon Kwi 28, 2014 5:31 pm

Piora pelne mocy.
Prosze o pomoc. Potrzebuje malych pior (ok. 5-7 cm lub mniejszych)sokola lub orla. Chce podarowac prezent wyjatkowemu gosciu z wysp hawajskich, ktory kocha nature, matke ziemie i sza, slowianska kulture. Bardzo prosze o pomoc. Gosc przyjezdza w czerwcu. Mam malo czasu.
W zeszlym roku puszczy bialowieskiej podarowal misterna obrecz z pior swietych ptakow hawajskich. W tym roku chcialabym sie mu odwdzieczyc naszymi szlachetnymi piorami.
Prosze o pomoc ludziska, pasjonaci, milosnicy :) )))

Wilq - Pon Lip 28, 2014 4:53 pm

Miałby ktoś do odstąpienia kilka sterówek do samicy raroga ?
Stachu - Pon Lip 28, 2014 8:09 pm

Może być samiec? :mrgreen:
Wilq - Pon Lip 28, 2014 8:11 pm

moze byc :D
apes91 - Sob Sie 16, 2014 2:49 pm

Jeśli ktoś ma orle pióro i chciałby je na coś wymienić bądź zwyczajnie sprzedać to czekam na pw. Pióro chcę dla siebie do kapelusza góralskiego ;)
hexer - Wto Wrz 08, 2015 9:31 am

Witam wszystkich.
Jak w temacie posta ja również poszukuje orlego pióra. Może znajdzie się dobra dusza która obdaruje mnie takowym.
Z góry dziękuje za pomoc
pozdrawiam
Krzysiek

Kira191 - Pią Lut 12, 2016 10:51 pm

Witam serdecznie,

trafiłam na to forum, ponieważ również poszukuję pióra orła, które ciężko jest zdobyć, ale może ktoś tutaj na forum będzie mógł pomóc, a widziałam chętne osoby.

Potrzebuję 1-2 szt piór - około 25 cm (tych twardych i szerokich) do wachlarza, który jest robiony w tradycji indiańskiej. Oczywiście bez szkody dla ptaków :-) Będę wdzięczna, gdyby ktoś się odezwał i mógł pomóc w zdobyciu. Dziekuję !

Leiraliel - Pon Lut 15, 2016 10:48 pm

Dobry wieczór. ; -)

Również przybywam z prośbą i pytaniem o możliwość zdobycia piór. Z jakich ptaków będę pochodzić - obojętne, każde przyjmę z chęcią. Od jakiegoś czasu zaczęłam pióra kolekcjonować, a ptaki drapieżne i ich upierzenie interesują mnie szczególnie. Dlatego jeśli ktokolwiek z Was mógłby mi pomóc, byłabym niezmiernie wdzięczna za pomoc. Jeśli ktoś byłby chętny, zapraszam na PW.

Pozdrawiam serdecznie! : -)

MrKurczak - Nie Kwi 10, 2016 10:07 pm

Dzień dobry!

Niedawno przejąłem drużynę wędrowniczą(harcerską) w mojej miejscowości.
Bardzo zależałoby mi na pozyskaniu piór sokoła wędrownego, w celu odznaczenia niektórych harcerzy za ich poświęcenie i czas włożony w rozwój drużyny.
Byłoby to jednocześnie niezwykłe wyróżnienie dla harcerzy, ponieważ znakiem naszej drużyny jest sokół, a sami jesteśmy drużyną wędrowniczą co jeszcze bardziej podkreśli wymowę podarowanego pióra.

Oczywiście zaznajomiłem się z aktami prawnymi odnośnie przechowywania piór ptaków drapieżnych, ale wykorzystanie w ten sposób piór wydaje się niekomercyjne.

Gdyby ktoś posiadał takowe pióra i chciałby się podzielić kilkoma, chętnie wezmę.
Nie jestem wybredny, wezmę każde pióro należące kiedyś do sokoła wędrownego.

Z wyrazami szacunku
Mateusz

wojtirz - Wto Kwi 25, 2017 1:07 pm

Witam serdecznie. Piszę jak większość tutaj zgromadzonych. Otóż bardzo ale to bardzo potrzebuję orle pióro, długie. Gdyby ktoś takowe posiadał prosiłbym o kontakt. Z góry ogromnie dziękuję.
benyofireland - Sro Mar 21, 2018 8:28 pm

Witam wszystkich forumowiczów. :wink:
Podobnie jak poprzednicy proszę o pomoc w uzyskaniu pióra orlego. Otóż piszę w imieniu grupy rekonstrukcji historycznej pułku z Galicji Wschodniej z 1859r. Formacja ta posiadała kapelusze góralskie z takowymi piórami. Ponieważ wiemy jak ciężko je znaleźć, postanowiliśmy wyposażyć kapelusze szeregowych w lotki indycze. natomiast chcielibyśmy w jakiś sposób wyróżnić oficera i do tego potrzebne nam owe pióro. Oczywiście zrewanżujemy się :lol:
Pozdrawiam serdecznie.

pozytywista - Wto Maj 29, 2018 9:27 am

Odezwij się do mnie na priv, coś poradzę :)
wojtirz - Pon Sie 05, 2019 1:19 pm

Panowie, Panie próbuję jeszcze raz :) może znajdzie się ktoś kto może mi pomóc?