WWW.SOKOLNICTWO.PL
Forum Dyskusyjne na tematy sokolnicze

Ogólne - Bielik

Albidus - Sob Lis 13, 2010 4:05 pm
Temat postu: Bielik
Witam. Czy bieliki amerykańskie nadają się do polowania?
JoHn DuMbaR - Sob Lis 13, 2010 5:07 pm

Jeden z popularniejszych ptakow lowczych w kraju Lincolna i Washingtona :)
Przemo14/88 - Sob Lis 13, 2010 5:45 pm

Główny pokarm bielika to ryby i raczej nie jest to ptak dla poczatkujacego ale niech wypowiedzą się fachowcy :wink:
Albidus - Sob Lis 13, 2010 5:46 pm

No właśnie ze względu na te ryby się pytałem ;)
Albidus - Nie Lis 14, 2010 5:04 pm

Jeszcze jedno pytanie: czy istnieją krzyżówki orłów?
JoHn DuMbaR - Nie Lis 14, 2010 8:23 pm

masz taki madry nick a zadajesz tak idiotyczne pytania, tak istnieja, wystarczy poszukac - http://www.flickr.com/photos/jeffdalt/3344228478/
Nowogrodzki - Nie Lis 14, 2010 9:10 pm

JoHn DuMbaR napisał/a:
a zadajesz tak idiotyczne pytania,

Może i masz alergię na 90+, ale nie ma głupich pytań, są głupie odpowiedzi. Hybrydy orłów to raczej specjalistyczna wiedza dla laika. Trochę więcej życzliwości -proszę :wink:

garbus2 - Nie Lis 14, 2010 9:58 pm

popieram - daj choc szanse :P
JoHn DuMbaR - Nie Lis 14, 2010 10:34 pm

Moja alergia na 90+ to wymysl moich adwersarzy:), ok unioslem sie ale nick albidus do czegos w koncu zobowiazuje... :) wybaczcie Moscipanowie ale jak ktos chce sie czegos dowiedziec to pierwsze co robi to szuka na wlasna reke. Informacji na ten temat w sieci jest mnogo :)
Poza tym nie mam pewnosci (nie sprawdzalem) czy kolega albidus kwalifikuje sie jako osoba objeta ta straszna jednostka chorobowa (90+ syndrom), ktorej jak do tej pory nie ulegl jedynie forumowy mod Kuba i kolega Jastrzab (ktorych serdecznie pozdrawiam).
Pozostalych tez pozdrawiam.

Pudlak Waldemar - Nie Lis 14, 2010 10:58 pm

Hm kolega Jastrząb przy Hagardzie nawet jak by chciał ulec jakimś syndromom to nie morze ! :lol:
ps . Również pozdrawiam :wink:

Przemo14/88 - Nie Lis 14, 2010 11:21 pm

Kolego Albidus,proponuję utrzec co niektórym jegomościom zadarte nosy :smile:
kaja - Nie Lis 14, 2010 11:38 pm

niezaczepiaj po nocach. -i tak nie proponuj F1 :cool:
Przemo14/88 - Pon Lis 15, 2010 7:24 pm

to był oczywiście żarcik
Kuku1985 - Pon Lip 16, 2012 6:37 pm

Witam
Mam takie pytanie poniewaz slyszalem o tym ze jednak orzel bielik nie jest dla poczatkujacych jak faktycznie wyglada ulkadanie orla i jastrzebia (tego drugiego wytypowalem po przeczytaniu ksiazki "sokolnictwo") patrzac oczywiscie pod katem poczatkujacego? i czy jest to pytanie do tego tematu??:) pozdrawiam i dzieki za rzeczowa odpowiedz

Stachu - Pon Lip 16, 2012 7:01 pm

Po pierwsze bielik to nie orzeł. Po drugie, skoro przeczytałeś "Sokolnictwo" i nic o orłach nie było, to być może nie jest to ptak dla każdego (w domyśle-nie dla początkujących), więc po co to pytanie odnośnie układania? Pytanie to brzmi, jakby miało sugerować, że początkujący i doświadczony sokolnik układają ptaki w różny sposób. Poza tym "układanie ptaka pod kątem początkującego"? To brzmi jak "tresura psa przewodnika w zależności od stopnia niepełnosprawności pacjenta"...
Pudlak Waldemar - Pon Lip 16, 2012 7:34 pm

Kuku1985 napisał/a:
Witam
Mam takie pytanie poniewaz slyszalem o tym ze jednak orzel bielik nie jest dla poczatkujacych jak faktycznie wyglada ulkadanie orla i jastrzebia (tego drugiego wytypowalem po przeczytaniu ksiazki "sokolnictwo") patrzac oczywiscie pod katem poczatkujacego? i czy jest to pytanie do tego tematu??:) pozdrawiam i dzieki za rzeczowa odpowiedz

Poczytaj sobie przynajmniej to dokładnie bo z tym bielikiem to się ,,motasz '' już od dłuższego czasu - http://sokolnictwo.pl/forum/viewtopic.php?t=1097