admin - blog | Sokolnictwo dla początkujących

admin - blog

Sokolnictwo - 4 strony Pasji z TV RTK

cz.
16

W ramach programu "Cztery Strony Pasji" realizowanej przez Regionalną Telewizję Kablową w Nowym Sączu powstał odcinek na temat sokolnictwa. Zachęcam do oglądania jeśli macie 45 minut :)

Posted By admin czytaj dalej

Sokolnik na usługi

mrz.
01

Wraz z rozwojem współczesnego sokolnictwa w Polsce rozkwitła gałąź gospodarki zwana usługami sokolniczymi. Istotą działania jest tu wykorzystanie naturalnych zależności między ptakami drapieżnymi a ich ofiarami.
Artykuł autorstwa Kamili i Radosława Milkowskich udostępniony dzięki uprzejmości Braci Łowieckiej

Posted By admin czytaj dalej

Telemetria w sokolnictwie

lt.
03

Telemetria w sokolnictwie
Sokolnictwo zalicza się do najstarszych istniejących form łowiectwa. Choć same sposoby układania ptaków łowczych przez wieki niewiele się zmieniły, to już służące temu pomoce w ostatnich kilkudziesięciu latach pojawiły się zupełnie nowe.
Artykuł autorstwa Adama Mroczka udostępniony dzięki uprzejmości Braci Łowieckiej

Posted By admin czytaj dalej

Satelitarne sokolnictwo

li.
07

Od niedawna mam możliwość testowania ponoć "rewolucyjnej" technologii GPS w wykonaniu jednego z czołowych producentów systemów telemetrycznych. Odczucia mam w sumie pozytwyne choć kilka wad systemu również da się zauważyć - z pewnością jest to jeszcze wina dość świeżej technologii.

Posted By admin czytaj dalej

Pies podsokoli

paź.
10

Ta dziwna nazwa odnosi się do wyszkolonego psa, najczęściej wyżła, który podczas polowania współpracuje nie tylko z człowiekiem, lecz także z ptakiem łowczym – sokołem lub jastrzębiem. Pies jest bowiem od wieków nieodłącznym elementem sokolnictwa.

Artykuł autorstwa Tomasza Wyknera udostępniony dzięki uprzejmości Braci Łowieckiej

Posted By admin czytaj dalej

Początki początkującego sokolnika

wrz.
05

Do napisania tych kilku słów, a w zasadzie małego podsumowania jak obecnie zacząć przygodę z sokolnictwem natchnęła mnie ostatnia historia jaka wydarzyła się całkiem niedawno. Ponieważ już ładnych kilka lat staram się pomagać osobom zaczynającym przygodę z tym jakże niezwykłym zajęciem muszę przyznać, że ostatnie wydarzenia były może nie tyle co zaskakujące ale jednak nie napawające optymizmem w kontekście pomocy przez tzw "bardziej doświadczonych". Choć pociesza fakt, że dotyczy to niewielkiej ilości osób, które nie do końca rozumieją dylematy osób początkujących.

Posted By admin czytaj dalej

Strony

Subskrybuj RSS - admin - blog