Sokolnictwo rekreacyjne

Czyli miejsce gdzie latanie nie jest grzechem a polowanie niczym niezbędnym

Moderator: kuba08111994

janosik76
pisklę
Posty: 2
Rejestracja: sob lut 22, 2014 12:08 pm
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: janosik76 »

Nie przemyślałem mojej wypowiedzi na temat szukania sokoła za pomocą telemetrii, jest to moje subiektywne zdanie laika. Co zaś tyczy się harrisa to myślę że przedział myszołowów, blotniaków stawowych itp jest już za mną, jestem zdecydowany na AG, nie wykluczam w późniejszym czasie stażu ale myślę że na początek żeby jastrząb się nie nudził wystarczy napuszczanie. Czasu mam dużo, a gołębników tu gdzie mieszkam jest jak na lekarstwo. Jeśli ktoś posiada hodowle AG to bardzo proszę o namiar. Przepraszam wszystkie falcony.
Awatar użytkownika
Wilq
stażysta
Posty: 199
Rejestracja: pt mar 25, 2011 10:09 pm
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Wilq »

janosik76 pisze:....żeby jastrząb się nie nudził wystarczy napuszczanie. Czasu mam dużo, a gołębników tu gdzie mieszkam jest jak na lekarstwo.....
Byś nie znalazł kolego później twojej pociechy nabitej na widły za te napuszczanie
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

janosik76 pisze: Co zaś tyczy się harrisa to myślę że przedział myszołowów, blotniaków stawowych itp jest już za mną, jestem zdecydowany na AG,
Jeżeli uważasz ,że harris to taki ,,myszołów lub błotniak '' to się grubo mylisz !
Menu Harrisa -żaby ,jaszczurki , myszy , szczury ,tchórze ,łasice ,króliki , zające , /lubi sarnie lub psu ,,przyłożyć '' zwłaszcza samica / z ptaków ; wróble ,kosy ,drozdy ,sierpówki ,grzywacze ,kawki , gawrony ,wrony , sroki , bażanty , kaczki ,gęsi - zwłaszcza ,,przydybane '' na nie wielkim stawie , jak mu się krogulec nawinie to ma pecha :wink:
Dobrze socjalizowany nie boi się miejskich przestrzeni , ludzi ani wszelakich urządzeń .
W zasadzie to bliżej mu do jastrzębia niż do myszołowa - podstawowa różnica to ; ,,inteligentniejszy'' od AG ,nie ,,bawi'' się w odległe pogonie jeżeli widzi ,że nie ma szans , nie dziczeje i ma Cię za partnera aktywnie będzie Cię szukać - gdy straci z Tobą kontakt wzrokowy / jedyne ptaki polujące w grupie / świetnie rozpoznaje ludzi - wie kto jest obcy .Dla niektórych łatwość układania tych ptaków to wada ! :lol:
Krótko mówiąc wpierw choć jednego ułóż , a potem spróbuj z czymś porównać ! :wink:
wojtektkn
młodszy sokolnik
Posty: 214
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 7:42 pm
Lokalizacja: wieś-W-wa

Post autor: wojtektkn »

Pudlak Waldemar pisze:Dla niektórych łatwość układania tych ptaków to wada !

Waldi, takie teksty to chyba trzeba pisac DUŻYMI LITERAMI..... :wink:
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Wojtek - Twoje ,,lotniskowe'' jastrzębie i tak nic nie ,,pobije'' - bez nich to Okęcie zawiesiło by loty :mrgreen:
Trochę mnie tylko śmieszy jak ludzie nie mający wcześniej kontaktu osobistego z hh porównują go z lekceważeniem do myszołowa .Ten sam błąd popełniła dziś samica myszołowa ....chciała przegonić moją samicę hh / waga łowcza 1000 g / ..... no cóż Mira nie dała się zlekceważyć i po krótkiej pogoni ,,ściągnęła '' przeciwniczkę na ziemię .
,,Myszakowi '' ucierpiała tylko duma !!!!!Chociaż gdyby nie moja interwencja skończyła by jako ,,obiad'' :wink:
Po tym zajściu tak się nakręciła ,że ,,walczyła'' ze swoim odbiciem w szybie samochodowej - ,,bandziorek '' z niej straszny . :mrgreen:
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

pisanie o jastrzebiu w dziale sokolnictwo rekreacyjne to już głęboka pomyłka i niezrozumienie tematu a tekst o napuszczaniu jest sprzeczny z prawem wiec widac ze niektorzy wrecz prosza sie o problemy
Kuku1985
stażysta
Posty: 168
Rejestracja: pn cze 25, 2012 12:06 pm
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kuku1985 »

Hehe ona walczy z odbiciem a mój atakował naklejkę z wizerunkiem HH :-)
ODPOWIEDZ