Cena

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
pazdzioch_1993
pisklę
Posty: 4
Rejestracja: wt maja 11, 2010 8:55 pm

Cena

Post autor: pazdzioch_1993 »

Siema wszystkim.Dużo przeczytałem na tym forum postów . z większości które były o cenie pisaliście przeczytaj forum lub jakąś książkę o sokolnictwie to ci powiemy. Przeczytałem więc książkę "z sokołami na łowy" i forum. I chce się dowiedzieć ile taki sokół lub jastrząb kosztuje. I proszę was nie piszcie ze to jest jak z autami i maluch kosztuje mało a mercedes dużo. Podajcie średnią cenę najlepiej Harris Hawk(lub jakiegoś innego ptaka drapieżnego).

PS. Nie hoduje ktoś takich ptaków koło pajęczna (woj.łódzkie).
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

bez komentarza
Animal
stażysta
Posty: 161
Rejestracja: wt maja 26, 2009 6:02 pm

Post autor: Animal »

"Siema wszystkim.Dużo przeczytałem na tym forum postów"
"Przeczytałem więc książkę "z sokołami na łowy" i forum"

Ahh, w takim razie to błąd któregoś z sokolników. Zamiast polecić Ci naukę czytania ze zrozumieniem to polecił Ci lekturę.
Pozdrawiam i polecam ponowne przeczytanie tematów w którym były poruszane sprawy ceny ptaka.
kaja
młodszy sokolnik
Posty: 442
Rejestracja: śr mar 26, 2008 2:00 pm
Lokalizacja: z Polski

Post autor: kaja »

witam ,was gdzie i za ile moge nabyc orzelka poludniowego .mnustwo ich podobmo panie Adamie niema pan z 1-nego ........WoW :wink:
dariadaria
stażysta
Posty: 114
Rejestracja: ndz mar 28, 2010 6:20 pm
Lokalizacja: pomorze

Post autor: dariadaria »

dużo to pojęcie względne ...może być 100, 200 lub 300 ... a tematow jest 763 a postow 14308 bodajże.. no przepraszam 14309:)
..a tak swoją drogą wydaje mi się, że przeczytałeś jeszcze za mało postów czy tematów jeżeli sam nie jesteś w stanie odpowiedzieć na tak proste pytanie bo o cenie jest tu naprawdę kilka tematów i nawet konkretny laik nawet po przeczytaniu 1tematu jest w stanie przekopać internet i określić sobie przedział ..
poza tym nie cena jest ważna (ale to już powinieneś wiedzieć) bo do kupna ptaka czeka Cię jeszcze daleka droga ..
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

a wlasnie niedawno rozmawialem z JD ze juz sporo czasu minelo odkad nikt nie wyskoczyl z gdzie i za ile kupic ptaka:) tak to bywa ze o wilku mowa :) Dobrze ze z dostawa do domu jeszcze nie poproszono :P
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

Tak, pamietam jakby to bylo dzisiaj hehe :)
ps Daria skoncz z tym dyplomatycznym podejsciem :) / "ostro jedziemy z koksem"
Ostatnio zmieniony wt maja 11, 2010 9:53 pm przez JoHn DuMbaR, łącznie zmieniany 2 razy.
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Re: Cena

Post autor: garbus2 »

pazdzioch_1993 pisze: I proszę was nie piszcie ze to jest jak z autami i maluch kosztuje mało a mercedes dużo. Podajcie średnią cenę najlepiej Harris Hawk(lub jakiegoś innego ptaka drapieżnego).
zeby nie bylo ze nie udziela sie tu odpowiedzi to srednio harris kosztuje tyle co poltora lannera :)
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

chyba ze lannerowi odstaje 1 noga wtedy tylko 1,4 lannera :)
polikarp
młodszy sokolnik
Posty: 284
Rejestracja: pt mar 09, 2007 8:11 pm
Lokalizacja: pomorze

Post autor: polikarp »

Pierwszy post i pytanie o kasę...
Login autora oddaje w pełni subtelność jego wpisu.
Niepozdrawiam
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

pazdzioch_1993 pisze:PS. Nie hoduje ktoś takich ptaków koło pajęczna (woj.łódzkie).
a do ilu kilometrów od Pajęczna? bo jak będzie więcej niż 20 to nie pojedziesz bo za daleko? książka Mazarakiego to żadna instrukcja. jesteś tylko trochę mniej zielony niż byłes. to tak jakbyś po zdaniu egzaminu na kartę rowerową wsiadł na Hondę CBR 900RR. a zresztą co ja tłumaczę.... skoro jak to ująłeś- przeczytałeś forum to powinieneś wiedzieć z jaką reakcją sie spotkasz. pozdrawiam ozięble
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Prawdopodobnie jesteś 17 latkiem więc wytłumaczę CI jak dziecku !
1.Każdy ptak dla miłośnika sokolnictwa jest BEZCENNY!
2.Pokaż że zasługujesz na uwagę ze strony Sokolników /cierpliwie poczytaj całe forum ,i naprawdę nie 1 książkę a co najmniej z 5 /-by nauczyć się terminologii i gatunków ptaków drapieżnych i o co właściwie chodzi w utrzymaniu ,opiece i sposobie postępowania z nimi! http://sokolnictwo.pl/catalog/ksi-ki
3.Nikt Ci z tego egzaminów robić celowo nie będzie ,ale jeżeli nie wykażesz się choć podstawową wiedzą na zadany temat –nie będziesz traktowany poważnie !
4.Ptaki teoretycznie żyją nawet dłużej niż psy –zastanów się czy byłbyś w stanie tak długi okres się nimi zajmować i policz ile TY w tedy będziesz miał lat- to nie chomik ,że po 1,5 roku problem sam się rozwiąże!
5.Zastanów się czy naprawdę możesz wpakować w to 5 -10 tysięcy /budowa woliery ,zakup ptaka ,zakup telemetrii ,karma dla podopiecznego ,akcesoria, /
6.Żecz ważna -czy będziesz mógł mu poświęcić od 2 do 5 godzin dziennie 365 dni w roku
/piątki ,świątki ,czy niedziele /
7.Czy będzie miał kto się nim zająć gdy będziesz chory lub z jakichś innych przyczyn nie będziesz mógł osobiście wykonywać swoje OBOWIĄZKI !!!!!
8.Jeżeli tylko cena Cię interesuje to jest to forum sokolnicze ,a nie supermarket więc nikt Ci jej nie poda !
?9.I zmień ten kretyński NIK !!!!!!!!?
Jeżeli to Cię nie zniechęci to - ŻYCZĘ POWODZENIA ! :lol:
TB
młodszy sokolnik
Posty: 264
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 4:26 pm
Lokalizacja: WM

Post autor: TB »

pazdzioch_1993 pisze:taki sokół lub jastrząb
pazdzioch_1993 pisze:Dużo przeczytałem na tym forum postów
pazdzioch_1993 pisze:Przeczytałem więc książkę "z sokołami na łowy" i forum
To skoro z taką z zaciętością czytałeś forum to dobrze wiesz, ze AG dla początkującego nie jest za dobrym wyborem oraz to, że określenie "sokół" jest bardzo ogólne i tak mówią laiki. Bo mówisz o wędrownym, lanerze czy może pustułce?
Chcesz mieć jakiś konkretny gatunek, który lubisz i Ci się podoba jego "styl polowania/latania" czy może chcesz po prostu miec coś co żyje, żre, kosztuje i czym można sie miedzy kolegami pochwalić? :arrow:

Pozdrawiam
Ps. Adamie - skoro już podajesz takie skomplikowane zadania matematyczne, to podaj chociaż jedną "wiadomą" :wink:
pazdzioch_1993
pisklę
Posty: 4
Rejestracja: wt maja 11, 2010 8:55 pm

Post autor: pazdzioch_1993 »

[quote="Pudlak Waldemar"]Prawdopodobnie jesteś 17 latkiem więc wytłumaczę CI jak dziecku !
1.Każdy ptak dla miłośnika sokolnictwa jest BEZCENNY!

Wiem ale chce sie dowiedzieć czy mnie na niego stać. Co z tego ze np.ty jesteś miłośnikiem sokolnictwa a 1 ptak kosztuje 100.000zł.I że jesteś miłośnikiem sokolnictwa to wydał bys tyle na niego?? Mam 17 lat i dla mnie 2000 zł to duzo a nawet bardzo.dlatego chce się dowiedzieć ile taki ptaszek kosztuje.A o sokoła to chodziło mi o wędrownego ale z tego co wiem dla początkujących najlepsze są Harrisy
pazdzioch_1993
pisklę
Posty: 4
Rejestracja: wt maja 11, 2010 8:55 pm

Post autor: pazdzioch_1993 »

a i jeszcze jedno. O to hodowanie w pajęcznie to chodziło mi żeby od takiej osoby się uczyć. A poza tym w większości na forach narzekacie że jest was mało a jak ktoś zaczyna to nie jesteście za bardzo chętni do pomocy i obrażacie innych
ODPOWIEDZ