[glow=red]Młody myszołów zwyczajny[/glow]

Tutaj można umieszczać uwagi na temat tłumaczeń oraz sprzętu dostępnego w sklepiku na stronie oraz ogłoszenia dotyczące kupna / sprzedaży akcesorii sokolniczych
Karol777
pisklę
Posty: 5
Rejestracja: pn lip 20, 2009 2:59 pm
Lokalizacja: Beskidy

[glow=red]Młody myszołów zwyczajny[/glow]

Post autor: Karol777 »

[glow=red][/glow]Zostało znalezione piskle myszołowa, prawdopodobnie wypadło z gniazda. Poszukuję osoby chętnej do przygarnięcia znającej się na rzeczy.[/b]
Awatar użytkownika
Mbartnik
młodszy sokolnik
Posty: 280
Rejestracja: śr sie 27, 2008 9:32 pm
Lokalizacja: Wzgórza Strzelińskie
Kontakt:

Post autor: Mbartnik »

Njabliższy azyl lub ogród zoodlogiczny. Pozostałe rozwiązania są nielegalne.
Od biedy - do lekarza powiatowego.
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

Mbartnik pisze:Njabliższy azyl lub ogród zoodlogiczny. Pozostałe rozwiązania są nielegalne.
Od biedy - do lekarza powiatowego.
weterynarii oczywiscie...
Awatar użytkownika
Mbartnik
młodszy sokolnik
Posty: 280
Rejestracja: śr sie 27, 2008 9:32 pm
Lokalizacja: Wzgórza Strzelińskie
Kontakt:

Post autor: Mbartnik »

...nie inaczej.

Dla ułatwienia i przypomnienia http://www.ptaki-polski.pl/azyle.php - powodzenia
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

nie za pozno na piskle myszolowa? masz jakies fotki?
ZaP
sokolnik
Posty: 832
Rejestracja: wt sie 23, 2005 8:12 am
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: ZaP »

znając życie pustulka z powtarzanego lęgu - nic innego o tej porze roku nie może to być .. no ewentualnie młody kobuz alo powtarzany błotniak...
ZaP
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

W kobuza jakos nie uwierze bo by bylo ze ''znalalzem wedrownego'' :) poza tym bylby malutki, pustulki tez malo prawdopodobne, byc moze mlody blotniak, niekoniecznie ''piskle''
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

Michał nam sie zdarzyło dwie pustułki odbierac które miały być orłami więc nic mnie zdziwi
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

No, smieszny zart na dobre rozpoczecie dnia :)
Karol777
pisklę
Posty: 5
Rejestracja: pn lip 20, 2009 2:59 pm
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: Karol777 »

No tak, ale to piskle jeszcze jest białe a już jest wielkości dorosłego pustułki(olbo większe) :grin: Wiem ,że jest to młody myszołow, bo w czasie wycinki lasu drwale przez przypadek wycieli drzewo na którym było gniazdo. Ponadto u mnie pustułka to rzadkość, prędzej można spotkać aquila chrysaetos czy aquila pomarina .
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

Nawet w bieszczadach predzej spotkasz pustulke niz przedniego, troche podkolorowales historie... a co do myszlowa pokaz fotki, sie oceni.
Karol777
pisklę
Posty: 5
Rejestracja: pn lip 20, 2009 2:59 pm
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: Karol777 »

Nie mieszkam w Bieszczadach :grin: , a obok mojego lasu jeśli chodzi o ścisłość jest udokumentowane od 12 lat gniazdo przedniego i co roku wyprowadzają młode, bo je obserwuje. Kilkakrotnie miałem bliskie spotkania z nimi m in. na padlinach sarnich. Są też krzykliwe ale te jak wiadomo odlatują w jesieni , a przednie obserwuję przez cały rok. Mieszkam w gminie , w której jest podobno największe zalesienie w całej Małopolsce to ptaszki te mają dobre warunki do gniazdowania.
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

whateva, nie chcesz pokazac zdjecia nie pokazuj, skoro taki z ciebie znawca to pozostaje jedynie uwierzyc na slowo :) dzialaj z myszolowem :)
Ps gdzie bys nie mieszkal i tak predzej spotkasz pustulke niz orla no chyba ze faktycznie mieszkasz pod jego gniazdem.
pzdr:)
Karol777
pisklę
Posty: 5
Rejestracja: pn lip 20, 2009 2:59 pm
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: Karol777 »

Jak znajdę trochę czasu to zrobię zdjęcie. Tego ptaka ma mój kolega leśniczy a nie ja, więc jak u niego będę to postaram się zrobić. 27 lat temu opiekowałem się myszołowem ale tamten był znaleziony już jako wypierzony. Pamietam jak łapałem mu w potoku pstrągi a czasem żaby. Muszę przyznać ,że miał niezły spust. Ale w jesieni otworzyłem mu klatkę i poleciał. Kilka dni wracał jeszcze w okolice leśniczówki i siedział na slupie telefonicznym ale gdzieś po tygodniu jak nauczył się sam polować to już nie wrócił.
Karol777
pisklę
Posty: 5
Rejestracja: pn lip 20, 2009 2:59 pm
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: Karol777 »

Jak znajdę trochę czasu to zrobię zdjęcie. Tego ptaka ma mój kolega leśniczy a nie ja, więc jak u niego będę to postaram się zrobić. 27 lat temu opiekowałem się myszołowem ale tamten był znaleziony już jako wypierzony. Pamietam jak łapałem mu w potoku pstrągi a czasem żaby. Muszę przyznać ,że miał niezły spust. Ale w jesieni otworzyłem mu klatkę i poleciał. Kilka dni wracał jeszcze w okolice leśniczówki i siedział na slupie telefonicznym ale gdzieś po tygodniu jak nauczył się sam polować to już nie wrócił.
ODPOWIEDZ