mordercy

Tematy ogólne związane z ptakami drapieżnymi
Margon
stażysta
Posty: 121
Rejestracja: czw mar 05, 2009 3:06 am
Lokalizacja: Poznań/Szczecin

mordercy

Post autor: Margon »

JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

Bardzo przykre....zbyt duzo nieodpowiedzialnych osob ma w naszym kraju pozwolenie na bron...choc zeby strzelac do orla 3ba byc juz w ogole stuknietym, niewielu nawet najbardziej zatwardzialych zabojcow golebiarza by sie tego podjelo, wiem bo znam niestety takich, dla nich wroblarz czy sokol na jaskolki (krogulec i kobuz) to niewinne ptaki, jastrzab to wrog golebi...2 odrebne kategorie
Awatar użytkownika
Raven_Corvus
sokolnik
Posty: 747
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:15 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Raven_Corvus »

Najlepiej chodze ostatnio po lotnisku z rarogiem na rekawicy i podchodzi do mnie grupka gosci i pytaja a co to za jastrzab ja tlumacze bla bla bla, a jeden mowi, ze on nie lubi bo on hoduje golebie, i ze jego kolego w jedna zime zlapal 33 golebiarze i "no niestety zaden nie przezyl..." a mnie az zapieklo i mowie mu, ze jego kolega juz powinien w wiezieniu siedziec.... sie zaperzyl i poszedl chcialem go jeszcze wypytac skad jest ale powiedzial zebym spieprzal.
Fable15
żółtodziób
Posty: 30
Rejestracja: ndz kwie 05, 2009 3:00 pm
Lokalizacja: Olsztyn (Stawiguda)

Post autor: Fable15 »

................
Ostatnio zmieniony pn kwie 13, 2009 11:02 pm przez Fable15, łącznie zmieniany 1 raz.
Fable15
żółtodziób
Posty: 30
Rejestracja: ndz kwie 05, 2009 3:00 pm
Lokalizacja: Olsztyn (Stawiguda)

Post autor: Fable15 »

Ale to jest normalne dla nich te gołębie są tak samo ważne jak i wasze drapole dla was.
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

Nikt tego nie neguje...tu nie chodzi o to czyje priorytety sa dla kogo waznejsze, konflikt interesow istnieje wszedzie... debilizm, prymitywizm, zasciankowosc musza byc jednak podwazane, dyskredytowane i duszone w zarodku... dziwi mnie twoja odp taka wyzbyta uczuc, ja nie moge nie zareagowac na to emocjonalnie...kroilbym tych ludzi w plastry...ale ja naleze do tego pokolenia anarchistycznych buntownikow wiec nie dziwota :)
Awatar użytkownika
kuba08111994
młodszy sokolnik
Posty: 309
Rejestracja: wt paź 28, 2008 7:05 pm
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: kuba08111994 »

Niedaleko Przemysla znaleziono niedawno martwe bieliki prawdopodobnie czyms otrute jak znajde artykuł to tu wkleje.
Awatar użytkownika
kuba08111994
młodszy sokolnik
Posty: 309
Rejestracja: wt paź 28, 2008 7:05 pm
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: kuba08111994 »

Margon
stażysta
Posty: 121
Rejestracja: czw mar 05, 2009 3:06 am
Lokalizacja: Poznań/Szczecin

Post autor: Margon »

JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

W ostatnim czasie mialem okazje przebywac na Podkarpaciu wlasnie miedzy Jaroslawiem a Sieniawa. Przez przypadek dowiedzialem sie o sprawie bielikow. Sami mysliwi dosyc ochoczo sie o tym wypowiadali. Nie wiedzieli, ze ja z 2 strony barykady jestem. Ten zabity bielik zostal prawdopodobnie zatruty na stawach rybnych, na ktorych rok w rok odbywa sie otwarcie - 15.08. O bieliku bylo tam na prawde glosno, niemniej sprawa nie wyszla poza naglowki gazet. Ptaki nie byly celem priorytetowym tamtejszych mysliwych. Jeden z mysliwych w tamtejszym kole powiedzial, ze kolega z sasiedniego kola (o ile dobrze pamietam) chyba z przemysla zalatwil jak sami to ujeli ''2ga najbardziej toksyczna trutke dostepna na rynku". Priorytetem byl lis. Metoda zas prosta. Na polach wykladano duza ilosc martwego drobiu naszprycowanego tym specyfikiem. Wszyscy chwala sobie ta metode. Na moje pytanie co z lisem dumnie odpowiadaja, ze go nie widac. Niestety przy okazji mocno oberwalo sie tez drapolom. Slyszalem o relacji prosto z ambony " podlecial jastrzab, dobrze jeszcze sie nie najadl i po chwili lezal juz martwy".
Pozostawie to bez dalszego komentarza.
adam zielinski
stażysta
Posty: 143
Rejestracja: czw wrz 01, 2005 10:19 pm
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: adam zielinski »

Fable 15, to że drapieżniki polują to normalne. Nie jest normalne trucie, nabijanie na zaostrzone szprychy, strzelanie do każdego latającego drapieżnika itp. tylko dlatego, że jest drapieżnikami.
Sprawa nie jest prosta bo np. dzięki człowiekowi jest więcej lisów ( rozrzucane szczepionki ), lis konkuruje w jakimś stopniu o pokarm m.in. z gołębiarzem. Człowiek dostarcza gołębiarzowi łatwego posiłku z gołębników itd. "koło się zamyka".
Jednak są jakieś reguły ( żeby nie powiedzieć prawo) np. jastrząb jest pod ochroną a do lisa wolno strzelać ( ale nia truć).
Nie mam nic przeciwko hodowcom gołębi ale przeszkadza mi ich zaciętość na drapieżniki. To tak jakby właściciele kotów truli psy na osiedlu, też możnabyłoby w tym szukać sensu.
pustul3
początkujący
Posty: 80
Rejestracja: śr kwie 22, 2009 11:08 am
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: pustul3 »

Normalnie nóż się w kieszeni otwiera,tym kamieniem to powinien dostać.... ale on! Ignorancja i głupota nie zna granic
sowek96
żółtodziób
Posty: 34
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 10:03 am
Lokalizacja: Z Polski

Post autor: sowek96 »

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Margon
stażysta
Posty: 121
Rejestracja: czw mar 05, 2009 3:06 am
Lokalizacja: Poznań/Szczecin

Post autor: Margon »

SuperKaczka
pisklę
Posty: 3
Rejestracja: sob lip 03, 2010 11:55 pm

Post autor: SuperKaczka »

Wiecie, czesto sie zastanawialam nad tym co by bylo gdyby jakis drapieznik dorwal mojego psa i za kazdym razem dochodzilam do wniosku, ze zabilabym w jego obronie. To jest naturalne, a czlowiek w takich sytuacjach dziala pod wplywem impulsu. Wedlug mnie to jest prawo dzungli. To tak jakby locha zabila w obronie warchlaka i nie ma w tym nic dziwnego. Pragne zauwazyc ze mowi to osoba, ktorej nawet szkoda skrzywdzic muchy ^^'

Co do linku... W tym przypadku w zupelnosci zawinili ci hodowcy... Hoduja sobie ptaki, to powinni ich nalezycie pilnowac.

ps. ptaka oczywiscie szkoda x( i wszystkich pozostalych.
ODPOWIEDZ