WWW.SOKOLNICTWO.PL Strona Główna WWW.SOKOLNICTWO.PL
Forum Dyskusyjne na tematy sokolnicze

FAQFAQ  SzukajSzukaj  Mapa GoogleMapa Google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
sklep sokolniczy

Poprzedni temat «» Następny temat
Seter irlandzki czerwono bialy
Autor Wiadomość
gość
sympatyk

Wysłany: Sro Paź 13, 2010 7:20 pm   

Zamiast pisać kolejną polemikę dodam tylko tyle,że breton polskiego sokolnika dostał dyplom II stopnia z 1 lokatą w baterii na Mistrzostwach Europy Epagneul Breton A.I.C.E.B. Co wraz z dyplomem I stopnia z 1 lokatą startującej w polskich barwach Naike dało Polsce 1 miejsce wśród 8 ekip narodowych. Tylko pogratulować.

Judit 
pisklę

Wysłany: Nie Paź 17, 2010 9:18 pm   

a ja tylko dodam że od miesiąca jest w Polsce import z UK, z hodowli "Dalriach" Margaret Sierakowski.

tercel 
stażysta

Wysłany: Czw Paź 28, 2010 4:36 pm   

Gościu :grin: czy ten breton-to kolegi Kacpra B? jestem ciekaw czy to jego Panda?

tercel 
stażysta

Wysłany: Czw Paź 28, 2010 4:40 pm   

Jeżeli chodzi o zdjęcie-to przestrzegam przed tego typu praktykami-moj pointer przez fakt ze dawałem mu resztki, czyli kawałki niedojedzonego bażanta stał się narzynaczem. Dziś jezeli nie mogę go przywołac to albo wali stójke albo zjada pochwyconego w krzakach bażanta.

Pudlak Waldemar 
sokolnik
Drapole

Wysłany: Czw Paź 28, 2010 11:09 pm   

Kiedyś miałem ten sam problem pies polował na kurczaki u sąsiadki i do tego je zjadał –i teraz napiszę coś co się wielu nie spodoba – oberwał tym niedojedzonym kurczakiem i skończyło się kurczako -rzerstwo . :neutral:

gość
sympatyk

Wysłany: Wto Lis 02, 2010 2:52 pm   

Nie to nie Panda . Chodzi o tego psa http://pointer-setter.pl/

Judit 
pisklę

Wysłany: Sob Sty 22, 2011 3:18 pm   

dla zainteresowanych dodam tylko że ok. 20 lutego u nas przyjdą na świat szczeniaki ze świetnego skojarzenia, matka wspomniana już wcześniej Jarda Rysi Wykrot, a ojciec szczeniąt to czeski użytek po wielu konkursach: M Field Trials (res.CACIT, CACT), N Field Trials (CACT), ZV I.c, PZ I.c, SVP II.c, SVP I.c, LZ II.c, SLZ I.c, KVZ I.c, BZ I.c

tercel 
stażysta

Wysłany: Pon Sty 24, 2011 8:24 pm   

Zupełnie przypadkiem przegladajac psie strony internetowe, trafiłem na coś takiego- http://pointer-setter.pl/wp/?page_id=11 Zastanawiam sie czy to możliwe, żeby w Polsce była druga JARDA Rysi Wykrot-bo wspomniana suczka według tego co przeczytałem juz nie zyje?

tercel 
stażysta

Wysłany: Pon Sty 24, 2011 8:26 pm   

Zobaczcie sami-Judit-o co tu chodzi bo nie kumam :?:

gość
sympatyk

Wysłany: Pon Sty 24, 2011 9:00 pm   

Tak. Są a raczej były 2 Jardy Rysi Wykrot. Rysi Wykrot wypuszcza po kilka miotów w roku i imiona się powtarzają nawet w jednej rasie nie mówiąc o 2 różnych.

Judit 
pisklę

Wysłany: Wto Sty 25, 2011 12:04 am   

już nie jedna rozmowa powstała na temat tych imion.. tak są dwie Jardy Rysi Wykrot
jedna ur. 03.04.1988 Jarda Rysi Wykrot - seter angielski (zmarła 08.05.1999)
druga ur. 02.05.2004 Jarda Rysi Wykrot - seter irlandzki czerwono-biały (to nasza)

JoHn DuMbaR 
sokolnik

Wysłany: Wto Sty 25, 2011 12:19 am   

''zmarla''...ach te zboczenia zawodowe:) (nie moglem sie powstrzymac)

harpia 
sympatyk

Wysłany: Wto Sty 25, 2011 1:16 am   

JoHn DuMbaR napisał/a:

Co w tym dziwnego, moje zwierzęta umierają, to członkowie rodziny i należy się im odrobina szacunku.

Pudlak Waldemar 
sokolnik
Drapole

Wysłany: Wto Sty 25, 2011 10:02 am   

harpia napisał/a:
JoHn DuMbaR napisał/a:

Co w tym dziwnego, moje zwierzęta umierają, to członkowie rodziny i należy się im odrobina szacunku.

Bez względu na to jak nazwiemy śmierć bliskiego nam stworzenia najwalniejsza jest więź jaką z nim mamy i co do niego czujemy .
Nie uważam by harpia napisała coś nie stosownego -często niektórzy ludzie nie zasługują na taki szacunek .Oczywiście wymaganie od nich /czy to pies ,ptak czy inne zwierze / tego samego co od człowieka mija się z celem -każde stworzenie jest inne i to jest w nich najpiękniejsze .

Venator Magnus 
żółtodziób

Wysłany: Wto Sty 25, 2011 10:37 pm   

gość napisał/a:
Zamiast pisać kolejną polemikę dodam tylko tyle,że breton polskiego sokolnika dostał dyplom II stopnia z 1 lokatą w baterii na Mistrzostwach Europy Epagneul Breton A.I.C.E.B. Co wraz z dyplomem I stopnia z 1 lokatą startującej w polskich barwach Naike dało Polsce 1 miejsce wśród 8 ekip narodowych. Tylko pogratulować.

Wprawdzie rzadko tu pisuję, ale....

Gość - twoją informację można określić jako PRAWIE rzetelną ... ale PRAWIE robi wielką różnicę.
Moje zastrzeżenia dotyczą określenia - "breton polskiego sokolnika dostał"
Kilka "suchych" faktów:
- potęgę AXSI stworzył jego wieloletni przewodnik Giuseppe Molinari - 106 dyplomów z tym psem i szereg tytułów robi wrażenie
- AXSI jako 10 letni pies trafił na "emeryturę" do ... polskiego sokolnika
- AXSI na wymienionych Mistrzostwach Europy był prowadzony przez ...MOLINARIEGO - z wymienionym skutkiem. Pies , mimo że już jakiś czas nie mieszkał z Giuseppe, w rękach profesjonalisty pokazał na co go stać.
- "Polski sokolnik" - już później - zapragnął SAM przejechać się "starym, dobrym Ferrari" na 32 Mistrzostwach Św. Huberta - Słowacja 2010...i zajął ostatnie miejsca w swojej grupie

Bez zbędnego komentarza...

Pozdrawiam i Chwal Ćwik

Venator Magnus

Odpowiedz do tematu