Modern Training Method..czyli gdybym mieszkał na ropie...

Tutaj można umieszczać uwagi na temat tłumaczeń oraz sprzętu dostępnego w sklepiku na stronie oraz ogłoszenia dotyczące kupna / sprzedaży akcesorii sokolniczych
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Modern Training Method..czyli gdybym mieszkał na ropie...

Post autor: JoHn DuMbaR »

bogdan67
stażysta
Posty: 167
Rejestracja: sob lis 01, 2008 5:48 pm
Lokalizacja: okolice Ostrołęki

Post autor: bogdan67 »

Ach te Araby mają pjękne konie teraz doszły Bjałozory ,kawał samicy ciekawe ile taka sztuka czysta ciekawość :razz:
polikarp
młodszy sokolnik
Posty: 284
Rejestracja: pt mar 09, 2007 8:11 pm
Lokalizacja: pomorze

Post autor: polikarp »

Konie piękne mają, bo kupują je z najlepszego źródła, czyli na corocznej aukcji koni w Janowie Podlaskim. O ile konie arabskie na mnie wrażenia nie robią, bo poza eksterierem innych zalet nie mają, o tyle sokół z filmu przyprawił mnie o zwiotczenie mięśni żuchwy. Co do wartości ptaka, to jeśli mnie ktoś o to pyta, to moja ulubiona odzywka brzmi:tańszy od nałogowego palenia przez rok fajek, to dopiero drogie hobby.
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

Koń terski i kłusak orłowski...piękne konie z arabskimi genami...
Co do bialozora to maja one niesamowity power....chwila moment i kaczka w szponach.
Ale mi i tak o wiele bardziej odpowiada nieco dluzsze i bardziej emocjonujace polowanie z samica raroga. Białozor jest stanowczo za mocny no i tylko sie meczy..jak ten ptak ciezko oddycha w tym klimacie...
bogdan67
stażysta
Posty: 167
Rejestracja: sob lis 01, 2008 5:48 pm
Lokalizacja: okolice Ostrołęki

Post autor: bogdan67 »

polikarp pisze:Konie piękne mają, bo kupują je z najlepszego źródła, czyli na corocznej aukcji koni w Janowie Podlaskim. O ile konie arabskie na mnie wrażenia nie robią, bo poza eksterierem innych zalet nie mają, o tyle sokół z filmu przyprawił mnie o zwiotczenie mięśni żuchwy. Co do wartości ptaka, to jeśli mnie ktoś o to pyta, to moja ulubiona odzywka brzmi:tańszy od nałogowego palenia przez rok fajek, to dopiero drogie hobby
Zgadzam się z kolegą ale czy tańszy ten sokół od palenia to myśle że nie chyba że kolega chce doliczyć zdrowie ale czy to się da.Swoją drogą dzieki kasie za ropę utrzymują sporo chodowli sokołów na świecie i mjędzy innymi możemy to zobaczyć na filmiku co tu dużo mówić brak słów jak patrze oddałbym za nią pół zdrowia.
Kuba1997
młodszy sokolnik
Posty: 231
Rejestracja: wt lip 22, 2008 10:17 am
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kuba1997 »

Jak oni na pustyni znaleźli kaczke??
bogdan67
stażysta
Posty: 167
Rejestracja: sob lis 01, 2008 5:48 pm
Lokalizacja: okolice Ostrołęki

Post autor: bogdan67 »

Kuba1997 pisze:Jak oni na pustyni znaleźli kaczke??
Pływała po stawie z fatamorgany
polikarp
młodszy sokolnik
Posty: 284
Rejestracja: pt mar 09, 2007 8:11 pm
Lokalizacja: pomorze

Post autor: polikarp »

JoHn DuMbaR pisze:Koń terski i kłusak orłowski...piękne konie z arabskimi genami...
Koń rasy małopolskiej też ma sporą domieszkę araba, a angloaraby to najlepsze konie na rajdy długodystansowe. Większość ras koni gorącokrwistych ma domieszkę krwi arabskiej. Mimo to sam "arab" wyjątkowych wartości użytkowych nie przedstawia.

Wracając do sokoła, to też zwróciłem uwagę na jego przyspieszony oddech. Zmęczony raczej nie był przed napuszczeniem, więc biedak męczy się w Dubaju. W mojej wolierze byłby szczęśliwszy :mrgreen:
bogdan67
stażysta
Posty: 167
Rejestracja: sob lis 01, 2008 5:48 pm
Lokalizacja: okolice Ostrołęki

Post autor: bogdan67 »

Konie mjeliśmy najlepsze na świecie w17 wjeku używała ih chusaria i to jast sprawa dyskusyjna czy mjały dolewke krwi arabskej zkłaniał bym się do koni tureckich . Sokół sprawia wrażenie nie do końca uwabjonego może dlatego te nerwy iten oddech.
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

O koniach oczywiście wiem, arab to arab...ja podałem dla przykładu 2 rasy. Stosunkowo młoda, oraz wiekowa, szlachecka...wytyczająca kiedyś standardy.
Co do sokoła to czytałem kiedyś, że w arabskich marketach potrafi z całego transportu (kilkanaście sztuk) w ciągu kilku dni zejść 90%, w dużej mierze właśnie w efekcie kontaktu z gorącym, zapylonym powietrzem. Dzięki klimatyzowanym wolierom te ptaki żyją nieco dłużej. Niemniej i tak kilka sezonów to z reguły max. Szkoda. Ale co zrobić, nie wszędzie hybrydy są preferowane gdzieniegdzie ponoć nawet ich zakazano, a że praktycznie nikt w Europie nie hoduje wysokiej klasy azjatyckich Sakerów ( bo niby jak, gdy wszystkie dziczki idą od razu na rynek arabski) poddawanych oblotowi (tylko takie mają szanse na zbyt w Zatoce Perskie) to dochodzi do takiego kuriozum, w grę wchodzi też typowa dla możnych tego świata tendencja do popisywania się.
Ostatnio zmieniony czw lis 27, 2008 10:04 pm przez JoHn DuMbaR, łącznie zmieniany 1 raz.
bogdan67
stażysta
Posty: 167
Rejestracja: sob lis 01, 2008 5:48 pm
Lokalizacja: okolice Ostrołęki

Post autor: bogdan67 »

Napewno mają inne podejście do ptaków jak my mają ich mase zarabjają na nich co nieusprawiedliwja tych upadków ale zawsze coś możemy zobaczyć i pomażyć. Okonikach tak mi się wymkneło wogóle lata 17 wjeku to bum sokolnictwa w naszym kraju.
Awatar użytkownika
Nowogrodzki
sokolnik
Posty: 662
Rejestracja: śr lis 14, 2007 8:33 pm
Lokalizacja: Tuchola
Kontakt:

Post autor: Nowogrodzki »

JoHn DuMbaR pisze:Sakerów ( bo niby jak, gdy wszystkie dziczki idą od razu na rynek arabski) poddawanych hackingowi (tylko takie mają szanse na zbyt w Zatoce Perskie) to dochodzi do takiego kuriozum, w grę wchodzi też typowy dla możnych tego świata syndrom showing off...
Proszę, pisz po polsku.Chciałbym, ale nie rozumiem przesłania.
Kasa wszystkiego nie tłumaczy( a może odwrotnie-wszystko tłumaczy)
Łatwo się pogubić. Niemniej upadek wielu sokołów traktowanych jak towar może wnerwić każdego przyzwoitego człeka.
Nie dziwię się w tym przypadku "Zielonym".
Awatar użytkownika
Nowogrodzki
sokolnik
Posty: 662
Rejestracja: śr lis 14, 2007 8:33 pm
Lokalizacja: Tuchola
Kontakt:

Post autor: Nowogrodzki »

dziękuję, JoHn DuMbaR
Kuba1997
młodszy sokolnik
Posty: 231
Rejestracja: wt lip 22, 2008 10:17 am
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kuba1997 »

bogdan67 pisze:Kuba1997 napisał/a:
Jak oni na pustyni znaleźli kaczke??
Pływała po stawie z fatamorgany
:lol: :lol: HAHAHAHAHAHAHA nieźle sie uśmiałem!!
a tak na serio??
antar1
początkujący
Posty: 62
Rejestracja: pt lis 14, 2008 12:04 pm
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: antar1 »

to jest kaczka pustynna :wink:
spotkanie z białozorem było pewnie dla tej kaczki duzym relaksem po tym locie helikopterem.
jest to jakaś inna opcja polowania, dla wileu na dziś nie osiagalna - ale czy zamienilibyście to co macie w naszym pieknym kraju na tamta temperaturę, piach i helikopterek???
ODPOWIEDZ