Balgia

Tutaj można umieszczać uwagi na temat tłumaczeń oraz sprzętu dostępnego w sklepiku na stronie oraz ogłoszenia dotyczące kupna / sprzedaży akcesorii sokolniczych
Awatar użytkownika
Raven_Corvus
sokolnik
Posty: 747
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:15 pm
Lokalizacja: Białystok

Balgia

Post autor: Raven_Corvus »

Ma ktos moze jakies namiary do Belgijskich sokolnikow?
M.Kamińska
początkujący
Posty: 97
Rejestracja: śr sty 09, 2008 9:58 am
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: M.Kamińska »

Z ciekawości otworzyłam Twojego posta bo zaintrygował mnie jego tytuł ("bAlgia ;). Ja nie mam żadnych kontaktów, ale myślę że Adam może coś wiedzieć, albo ZaP. Może poczekajmy aż Panowie się odezwą, bo sama jestem bardzo ciekawa :wink:
Awatar użytkownika
Raven_Corvus
sokolnik
Posty: 747
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:15 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Raven_Corvus »

Balgia to taki kraj za 7 giramni za 7 lasami gdzie mozna polowac ze wszystkim i na wszystko hehehe nie szukam jakiegos kontaktu w Belgii cos tam mam ale moze ktos ma cos jeszcze... interesuje mnie RT i HH najlepiej superior.
ZaP
sokolnik
Posty: 832
Rejestracja: wt sie 23, 2005 8:12 am
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: ZaP »

coś mam...
a po Co Ci redtail ?? przecież to "idiota" i jeśli Ty jescze nie masz uprawnień do polowania to on ma to gdzieś i tak będzie polował !! Dla mnie to za szalony ptak ... ale zależy co kto lubi a jak lubis ztakie "szalone" ptaki to może królewski ?? duzo wiekszy i jescze bardziej agresywny.Co do harrisów to bieda w tym roku, ja co prawda 2 dokupiłem ale chciałem pare z anglli przywieźć i naprawde nie było w czym wybierać - to co teraz tam jest to 3ci i 4ty gatunek :mrgreen:
Teraz jak na przysżły rok się ZaPiszesz to może coś dobrego znajdziesz...
Wracając do Belgii to wiekszość ich ptaków pochodzi z Czech :0
ZaP
Awatar użytkownika
przemek
stażysta
Posty: 169
Rejestracja: wt lut 20, 2007 5:50 pm

Post autor: przemek »

nie zgodze sie ze rt to idiota!
po prostu trudny ptak i tyle...
ps: jako sokolnik zadnego ptaka nie nazwalbym "idiota" :???:
ZaP
sokolnik
Posty: 832
Rejestracja: wt sie 23, 2005 8:12 am
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: ZaP »

tam byl cudzyslów "idiota" !!
ZaP
Awatar użytkownika
Raven_Corvus
sokolnik
Posty: 747
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:15 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Raven_Corvus »

Dla mnie RT sie osobisciebardzo podoba i slyszalem z deka odmienne opinie o RT znajomy, ktory byl w stanach mowil, ze to naprawde swietne ptaki i tam prawie kazdy od nich zaczyna, uprawnien jeszcze nie mam, ale pracuje nad tym kurs mial bym juz za soba w tym roku ale niestety "Balgia", takie zycie chcesz miec $ to musisz naginac, kiedy sa lowy w tym roku? ktorego dokladnie? Bo chcial bym sie zalapc i nie wiem kiedy wrocic?
Awatar użytkownika
Nisus
sokolnik
Posty: 824
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:28 pm
Lokalizacja: Południe
Kontakt:

Post autor: Nisus »

Zap nie wiem kto ci takich glupot naopowiadal.

Rudzielce to super ptaki o charakterze o niebo lepszym niz jastrzebie, chetnie gonia, maja te wrodzone zaciecie. Dlatego jak nie poluja zaczynaja robic sie agresywne, ale z tego sobie trzeba zdawac sprawe przed kupnem ptaka, a nie obarczac ptaki bledami w treningu.

Na chlopski rozum to jak bys skrzyzowal myszaka z jastrzebiem i jeszcze go troche powiekszyl.
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

szczeże mówiąc to co widziałem na "Road to Bakersfield" w wykonaniu redtaili zrobiło na mnie niesamowite wrażenie. polowanie na królilki i zajace z tymi ptakami jest moim zdaniem dużo bardziej widowiskowe niż z harrisami. no i z pewnoscia bardziej etyczne niz puszczanie 5 harrisów na jednego królika. Nisus- masz piękny avatar :) pozdrawiam
Awatar użytkownika
Nisus
sokolnik
Posty: 824
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:28 pm
Lokalizacja: Południe
Kontakt:

Post autor: Nisus »

Z bazantami tez dobrze im wychodzi, znajoma na slowacji miala samca i byla to jego glowna zdobycz. Kto byl na lowach w 2004 mogl ogladac samice w akcji, fakt, ze bazanty byly lipne ale natrzaskala wiecej niz niektore jastrzebie. W dodatku byla to samica ktora przez pare lat robila pokazy, wiec mozna sie spodziewac lepszych osiagow po ptakach przeznaczonych do polowania.

Haggard, a na filmie to byla esencja rudzielcow. Ogladajac takie sceny mozna sobie uswiadomic, ze na dobra sprawe gatunek ptaka nie ma znaczenia, bo jesli dopasujesz drapiezce do ofiary i przylozysz sie do polowania to zawsze efektem bedzie zapierajaca dech w piersiach scena. Moze byc to krogulec na wroble, czy orzel na sarny, cwik zawsze da popis.
ODPOWIEDZ