WWW.SOKOLNICTWO.PL Strona Główna WWW.SOKOLNICTWO.PL
Forum Dyskusyjne na tematy sokolnicze

FAQFAQ  SzukajSzukaj  Mapa GoogleMapa Google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
sklep sokolniczy

Poprzedni temat «» Następny temat
POINTER
Autor Wiadomość
SHAHEEN 
pisklę
SHAHEEN

Wysłany: Sro Mar 05, 2008 1:49 pm   POINTER

Prosiłbym o opinie kolegów na temat "pointer jako pies podsokoli" i kto waszym zdaniem wśród sokolników posiada dobre pointery?

haggard 
sokolnik
haggard

Wysłany: Sro Mar 05, 2008 3:51 pm   

najlepszym pointerem w gnieździe jest Abel Pawła Muzyki. tyle ze pies jest juz niepłodny bo z powodu raka usunięto mu jądra.
psa należy dobrac odpowiednio do łowiska. pointer i seter jest idealny psem na dużym otwartym terenie np. polowanie na pardwy lub kuropatwy.przy bażanciej robocie jest zbyt szybki przez co traci na dokładności. jeśli chcesz polowac na bażanty które siedzą w zaroślach lepszy będzie któryś z wyżłów niemieckich, mały munsterlander, lub breton. psem który jest idealnym kompromisem i chyba najbardziej wszechstronnym jest wyżeł niemiecki gładki.

SHAHEEN 
pisklę
SHAHEEN

Wysłany: Sro Mar 05, 2008 4:26 pm   

ZGADZAM SIE,ŻE ABEL JEST Z JEDNYM Z NAJLEPSZYCH POINTERÓW "GS"BO SLYSZAŁEM O JEGO PRACY W POLU,ALE WIDZAŁEM PRACE INNYCH PSÓW PODSOKOLICH TAKICH JAK ALII I KRETA TOMKA WYKNERA,BURIA I CARLOS SYLWKA T. ALBO ALGE I SONIE ROBERTA Z I MOIM ZDANIEM TO CZOŁOWKA POINTERÓW JAKO PSÓW PODSOKOLICH NIEUJMUJAC NIC ABLOWI MUZYKA

haggard 
sokolnik
haggard

Wysłany: Sro Mar 05, 2008 11:17 pm   

muszę sie zgodzic. jeśli chodzi o pointery wymieniłes czołówke z gniazda :)

lagger 
młodszy sokolnik

Wysłany: Pią Mar 07, 2008 11:07 pm   

Słyszałem że psy Sylwka Tułodzieckiego są na prawdę dobre. Carlos zdobywa zacne wyróżnienia.

SHAHEEN 
pisklę
SHAHEEN

Wysłany: Sob Mar 08, 2008 9:13 am   

CARLOS SYLWKA WYGRYWAŁ WIELOSTRONNE KONKURSY KRAJOWE I ZAJMOWAŁ CZOŁOWE LOKATY NA KRAJOWYCH I MIEDZYNARODOWYCH FIELD-TRIALSACH WYŻŁÓW BRYTYJSKICH. NATOMIAST KRETA TOMKA WYKNERA WYGRAŁA RANKING PSOW MYSLIWSKICH W 2006 r.ALGA I SONIA KOL. ROBERTA ZAJMOWAŁY 1-LOKATY NA PRÓBACH WYŻŁÓW W SEZONIE 1998-1999.PAMIĘTAM PRÓBY TORUŃSKIE W 99r GDZIE ALGA BYŁA 1 A NASTEPNE 3 MIEJSCA ZAJEŁO JEJ RODZENSTWO.JAKO CIEKAWOSTKE POWIEM,ŻE ALGA POCHODZI Z HODOWLII SYLWKA("OD RAROGA")A WSZYSTKIE PSY TOMKA(OPRÓCZ KRETY),SYLWKA I ROBERTA POCHODZĄ Z LINI HODOWLANEJ M.PINKOWSKIEGO,TAK JAK ABEL MUZIKA.

haggard 
sokolnik
haggard

Wysłany: Pon Mar 10, 2008 7:42 pm   

warto byłoby sprowadzic jakąs świerzą krew z Hiszpanii lub Włoch.

Balcerek 
pisklę
Balcerek

Wysłany: Pon Mar 10, 2008 7:54 pm   

ad. SHAHEEN. KARLOS nie wygrał nigdy krajówki (nic nie ujmując temu psu - w końcu to "rodzina") tego CPC brakuje mu do chmpionatu pracy. KRETA to też linia powiedzmy Pinkowskiego. A tak naprawdę to von Kurhessen nieżyjacego prezesa niemieckiego pointer clubu Karla Wolfa.
ad.haggard. Włoskich psów w Polsce jest dość sporo. Trzeba tylko poszukać. To u nas w kraju rodzą suki w jednej z czołowych włoskich hodowli. Trzeba zadać sobie tylko pytanie po co i dla kogo? Sam wiesz jak wygląda polowanie z anglikiem i sam szukasz szorstka. Pozdrawiam Tomek W.

haggard 
sokolnik
haggard

Wysłany: Wto Mar 11, 2008 9:30 am   

ano wiem i prawdę mówiąc uwazam że nie ma piękniejszego widoku niż pointer w polu lub angol ze swoją miękką płynną pracą. chcę szorska lub fouska ze względów praktycznych. zbyt mało mam otwartej przestrzeni żeby pointer mógł sie wykazac z właściwej strony.potrzebuję dokładniejczego szperacza do krzakowej,bażanciej roboty. decydują względy praktyczne.w tym sezonie raczej zabraknie mi czasu na psa bo dojdą mi trzy ptaki ale w kolejnym na 100%

Odpowiedz do tematu