Allegro

Tematy ogólne związane z ptakami drapieżnymi
Awatar użytkownika
Raven_Corvus
sokolnik
Posty: 747
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:15 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Raven_Corvus »

ZaP
sokolnik
Posty: 832
Rejestracja: wt sie 23, 2005 8:12 am
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: ZaP »

ja pier...e
kania ruda !!
Balcer
stażysta
Posty: 123
Rejestracja: wt lut 13, 2007 7:15 pm
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Balcer »

Brak słów :evil:
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

Nie wyglada na zabytek z czasow PRL...
Al co zrobic taksydermia to u nas w kraju proceder jak kazdy inny...restrykcje restrykcjami ale wyprwic mozna tak skore z wydry (swoja droga bardzo ladne) jak i Kanie...Żal.pl
:shock: :???: :evil: :roll:
Awatar użytkownika
Raven_Corvus
sokolnik
Posty: 747
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:15 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Raven_Corvus »

Oto chodzi, ze calkiem swierzo wyglada :( i dlatego wkleilem bo to wlasnie Kania, smutne. Swoja droga kto preparuje te ptaki?
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

Swoja droga zauwazalna jest jedna prawidlowosc.
Obojetne co by6 to nie bylo (najczesciej myszolow ale czasem rowniez orlik czy tak jak tu...kania) wszyscy zawsze pisza, ze to jastrzab..tutaj nawet pojawila sie nazwa lacinska...krew mnie zalewa! :evil:
Balcer
stażysta
Posty: 123
Rejestracja: wt lut 13, 2007 7:15 pm
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Balcer »

Nie dość że wypchany to jeszcze człowiek nie jest w stanie okazać tyle szacunku by wiedzieć co to za ptak ludzie wogule nie chcą wiedzieć a najgorsi są ci którzy udają że wiedzą wszystko
Np. typ twierdzi że interesuje się ptakami drapieżnymi od 3 lat a ja wciskam mu zdjęcie myszaka mówiąc że to kania uwierzył i jeszcze spytał czy to zbożowa czy stawowa wszystko mu się pomieszało. A tak się mądrzył wogule z góry mnie traktował LoL

Ornitolog jak z koziej d... trąba

Właśnie tacy wystawiają takie hmmm zresztą

Ale należy też pamiętać że niektóre wypchane ptaki umarły śmiercią naturalną a ich ciała przeznaczono do wypchania co do takiego sposobu nie mam zarzutów bo zdjęcia nie oddają wszystkiego chociaż nawet najlepiej spreparowany ptasior wygląda sztucznie.
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

nie mam nic przeciwko preparowaniu ptaków choc sam za takimi "ozdobami" nie przepadam. samca sokoła wędrownego którego zabiła mi samica jastrzębia mam zamiar po spreparowaniu oddac jako pomoc dydaktyczną do technikum lesnego w Warcinie. ale nigdy nie pojme jak mozna łapac i wypychac dzike ptaki. Zbydlęcenie i prymitywizm do potęgi...wszystkie te preparaty ptaków z allegro które są rzekomo jastrzębiami są najlepszym dowodem że odstrzał jastrzębia o który tak bardzo walczą niektórzy "myśliwi" to poroniony pomysł. strach pomyślec ile przy okazji poległoby myszołowów, błotniaków, bielików itd. wszakże wszystko co ma szpony i zakrzywiony dziób to jastrząb. niech swoje łowieckie zapędy skierują lepiej na lisa bo mnoży sie na potęge.jeżeli naprawde tak bardzo troszczą sie o drobną zwierzyne to czemu lisa jest tak dużo a chęnych do polowania na rudzielce jak na lekarstwo? obawiam sie że bardziej chodzi tu o to żeby taki nemrod mógł sobie skrzydlatą ozdobę nad kominkiem sprawic a nie o znikającą w oczach populację kuropatwy i zająca:neutral: jest na ten temat kilka opracowań i jasno z nich wynika że drapole mają niewielki wpływ na liczebnośc zwierzyny drobnej w przeciwienstwie do lisa, zdiczałych kotów i psów oraz w niektórych regionach norki amerykanskiej.
ZaP
sokolnik
Posty: 832
Rejestracja: wt sie 23, 2005 8:12 am
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: ZaP »

krukowate to szkodnik... sroka wrona siwa i KRUK!!
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

Mam pytanie odnosnie tych szkodnikow.
To mozna jednak zdobyc pozowlenie na odstrzal, odlow, cokolwiek..w wypadku sroki czy wrony czy nadal jest to w powijakach...pogubilem sie juz w tym :|
Bo chyba wojewodowie nadal maja opory z wydawaniem zezwolen na odstrzal reukcyjny... :roll:
lagger
młodszy sokolnik
Posty: 242
Rejestracja: wt lut 26, 2008 10:44 am

Post autor: lagger »

Zła wiadomość! Niestety znowu na allegro pojawiły się spreparowane drapole. Tym razem trzy aukcje, których przedmiotem są A. gentilisy, zresztą zobaczcie sami:
http://www.allegro.pl/item333696213_pie ... ezcen.html
http://www.allegro.pl/item333793983__sp ... ecam_.html
http://www.allegro.pl/item331273006_per ... rzab_.html
Nie mam pojęcia jak zablokować te aukcje, może ktoś bardziej obyty weźmie sprawę w swoje ręce.
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

Znalazłem jeszcze jedną. "MYSZOŁÓW" Aż mi się wszystko w środku przewraca...
http://www.allegro.pl/item333829450__%5 ... E%5E_.html
Birkut06
młodszy sokolnik
Posty: 404
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 10:11 am

Post autor: Birkut06 »

Zgłosiłem na allegro naruszenie zasad i wysłałem maila do wszystkich sprzedających.. Zobaczymy czy się przestraszą... :mrgreen:
lagger
młodszy sokolnik
Posty: 242
Rejestracja: wt lut 26, 2008 10:44 am

Post autor: lagger »

No miejmy nadzieję! Podejrzewam, że Ci dzisiejsi sprzedający nie będą ponawiać aukcji, no ale nowych i tak nie będzie brakować. Co jakiś czas na allegro pojawiają się takie oferty, a wiele z nich jest finalizowanych. Z tym chyba nie da się wygrać, jeżeli jest ktoś, kto to kupuje, to będą sprzedający.
Awatar użytkownika
Nisus
sokolnik
Posty: 824
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:28 pm
Lokalizacja: Południe
Kontakt:

Post autor: Nisus »

Czy wiekszosc tych ptakow wyglada jak by zebraly z grabi przez kark czy mi sie tylko wydaje ? Maja szyje jak zurawie.
ODPOWIEDZ