karnale

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
ODPOWIEDZ
mifronus
pisklę
Posty: 6
Rejestracja: pn lut 26, 2007 9:20 pm
Lokalizacja: Katowice

karnale

Post autor: mifronus »

Chwal ćwik!
Jestem nowy, więc może początkowo napiszę trochę o sobie;)
Mam na imię Mariusz i jestem szesnastolatkiem z Katowic. Od zawsze interesowałem się zwierzętami, w szczególności gadami (oraz innymi zwierzakami terrariowymi) Ostatnio zainteresowały mnie ptaki drapieżne, a już kompletnie zauroczyły mnie gdy zobaczyłem pokaz lotów w Ustroniu;) Na razie z braku warunków mam zamiar zgłębiać jedynie wiedzę teoretyczną, a w przyszłości- o ile będę miał warunki- to może podejmę się posiadania jakiegoś drapola;)

tymczasem powrócćmy do tematu;) widziałem, że niektóre osoby same wykonują karnale. Jak wygląda proces ich powstawania i czy jest to może gdzieś w internecie opisane? bardzo mnie to zaciekawiło, bo zawsze ma się większą satysfakcję, gdy wykona się coś własnoręcznie, niż gdy kupi się to w sklepie;)
iskra
młodszy sokolnik
Posty: 259
Rejestracja: czw cze 15, 2006 7:09 pm

Post autor: iskra »

Na forum jeden z kolegów chwali się co jakiś czas swoimi nowymi dziełami ( które naprawde podziwiam). A co do procesu powstawania to cóż jeśli chodzi o proste podstawowe karnale to wystarczy dobry wykrój kawałek skóry i troche pracy z nożykiem i igłą A jeśli chodzi o konkretne informacje to w jednej z książek (dostępnych w sklepiku) jest wzór karnala bodajże anglo indyjskiego rozrysowany.
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

w ksiazkach emmy, jemimy i diany jest kilka slow o karnalach. Dokladniejsze opracowanie jest dolaczane do ksiazki pierwsza pomoc oraz raptor nutrition
ODPOWIEDZ