Berła i pałąki

Tutaj można umieszczać uwagi na temat tłumaczeń oraz sprzętu dostępnego w sklepiku na stronie oraz ogłoszenia dotyczące kupna / sprzedaży akcesorii sokolniczych
Tomasz Szok
początkujący
Posty: 85
Rejestracja: pn lip 16, 2007 6:09 pm

Berła i pałąki

Post autor: Tomasz Szok »

Berła i pałąki. Zapraszam do odwiedzenia mojej strony.

http://sokolniczeakcesoria.republika.pl/
Ostatnio zmieniony ndz gru 09, 2007 9:52 pm przez Tomasz Szok, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Marcin
młodszy sokolnik
Posty: 256
Rejestracja: śr mar 09, 2005 10:58 am
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Marcin »

Ja od kilku miesięcy używam berła od Tomka i z czystym sumieniem mogę je polecić.
Obrazek
pat
pisklę
Posty: 8
Rejestracja: czw mar 06, 2008 3:08 pm

Post autor: pat »

Podnoszę ogłoszenie z nieco innym pytaniem.

Czy ktoś jeszcze trudni sie wyrobem bereł?
ZaP
sokolnik
Posty: 832
Rejestracja: wt sie 23, 2005 8:12 am
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: ZaP »

ja :)
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

www.stanislavsfalconry.com
bardzo fajne i właściwie niezniszczalne berła. prostota i funkcjonalnośc i cena też ok.mam jedno i już wiem że kupię więcej :wink:
Awatar użytkownika
Raven_Corvus
sokolnik
Posty: 747
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:15 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Raven_Corvus »

Nie lepiej isc do zaprzyjaznionego stolarza? Zrobi Ci berlo na tokarce za owiele mniejsze pieniadze, z gory sztuczna trawe dokleisz na jakis dobry klej zaciagniesz impregnatem do drewna, kawalek prostego preta kupionego w Leroy Merlin czy gdziekolwiek indziej i po krzyku.
lagger
młodszy sokolnik
Posty: 242
Rejestracja: wt lut 26, 2008 10:44 am

Post autor: lagger »

Co fakt, to fakt, ale nie każdy ma na to czas i zaprzyjaźnionego ,dobrego stolarza. No i ten "pręt" też musi jakoś wyglądać, a tu się kłania z kolei zaprzyjaźnieni tokarz i spawacz. W brew pozorom nie jest tak łatwo zrobić samemu DOBRE berło
(chociaż takie też mam), więc najłatwiej kupić coś gotowego.
Awatar użytkownika
Raven_Corvus
sokolnik
Posty: 747
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:15 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Raven_Corvus »

Jestem zwolennikiem robienia rzeczy wlasnorecznie, ale jesli rzeczywiscie ktos nie ma czasu..., powiedzcie a ile kosztuje berlo np od menclika? bo do niego chyba Dawid dal link.
lagger
młodszy sokolnik
Posty: 242
Rejestracja: wt lut 26, 2008 10:44 am

Post autor: lagger »

Ja też jestem zwolennikiem robienia samemu akcesoriów. Dla mnie to wstyd jeżeli ktoś np. nie potrafi sam wyciąć pęt. Niestety niektórych rzeczy nie da się zrobić samemu, w taki sposób, żeby wyglądały one schludnie. Mogę uszyć na mojego ptaka karnal tak, żeby był funkcjonalny i na niego pasował, ale nigdy nie będzie to ładny, dobry karnal. Nie mam po prostu takich zdolności i odpowiedniego sprzętu. Powiem Ci tak Raven, jak zaczynałem sokolniczyć, to zadowalałem się jakimkolwiek akcesorium. Karnale szyłem sam, obszywałem rękawice spawalnicze, a torby to były po prostu zwykłe torby myśliwskie. Z czasem chcesz czegoś więcej, wskakujesz na jakiś poziom (poza tym wydaje mi się, że całe sokolnictwo w naszym kraju osiąga coraz to lepszy poziom ) i nie chcesz już mieć spawalniczej rękawicy, czy koślawego karnala. Wiadomo, że w sokolnictwie nie jest najważniejsze, że masz karnal Ben Longa za 250 $, tylko to jak chodzą Twoje ptaki. Jednak sokolnictwo to też jakaś forma,kultura, tradycja i styl, które należy pielęgnować. Ja sam nie zrobię dobrych akcesoriów, a one takie powinny być i nie tylko mają cieszyć oko, ale muszą być wygodne dla naszych podopiecznych. Poza tym co to za "samodzielne" robienie berła, jak i tak tokarz je toczy, z prętem trzeba iść do spawacza, a Ty tylko składasz to w całość. Ja niestety nie mam ani tokarki, ani spawarki.
Co do bereł Menclika, to o ile sie nie mylę kosztują one 1200 koron. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Raven_Corvus
sokolnik
Posty: 747
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:15 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Raven_Corvus »

Hubercie spoko, masz racje, ladny karnal tylko dodaje szyku, ze sie tak wyraze, jestem zwolennikiem jastrzebi, wiec u mnie w gre wchodzi skrzynia porostu, peta jasna rzecz, berlo no jak juz ktos lubi majsterkowac, palak tez mozna samemu zrobic, wedlug mnie akcesoria powinny byc przedewszystkim funkcjonalne. Jak tam Twoj samczyk? ja mialem u siebie w Bialymstoku jastrzebia pod opieka ale oddalem bo nie mialem czasu dla niego, cos po wakacjach pomysle.
lagger
młodszy sokolnik
Posty: 242
Rejestracja: wt lut 26, 2008 10:44 am

Post autor: lagger »

Prawda jest taka, że jak bardzo chcesz, to się wszystko da. Co do jastrzębi to karnal faktycznie nie bardzo, chociaż powiem Ci, że miałem kiedyś samca który całkiem nieźle się kapturzył. No ale jastrząb w karnalu to jakoś tak nie ma tej prezencji, pewnie się zgodzisz. Mój lanneret odłożony do pierzenia, ale gdzieś za półtorej miesiąca ruszam z samiczką peregrina. Będzie wesoło. Wiadomo czasem czasu brak, no ale mogę tu powtórzyć to co napisałem w pierwszym zdaniu. Trzymam kciuki za Twoje sokolniczenie.
Awatar użytkownika
Raven_Corvus
sokolnik
Posty: 747
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:15 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Raven_Corvus »

No ja tylko czekam na przenosiny na wies, pierwsza rzecz w jaka inwestuje to woliera, albo komplet 3 wolier, machne od razu, potem bede sie w dobudowki bawil. Jesli wybierasz sie an lowy w tym roku, to sie spotkamy, Ja na chwile obecna bede!, a od kogo bedziesz mial Wedrowna?

ps. Jastrzba, ktorym sie zajmowalem odziwo niezle sie kapturzyl, ale wygladu nie mial zadnego w kapturze.
lagger
młodszy sokolnik
Posty: 242
Rejestracja: wt lut 26, 2008 10:44 am

Post autor: lagger »

No jak na wieś się przenosisz, to będziesz miał gdzie ptaki trzymać. Na dzień dzisiejszy myślę, że na łowach będę, ale do tego czasu może się dużo zmienić i trudno mi powiedzieć co będzie za 5 miesięcy, bo gdzieś tak tyle czasu jeszcze do łowów trzeba poczekać. Ptaka biorę z Czech od Jiriego Vesely.
lagger
młodszy sokolnik
Posty: 242
Rejestracja: wt lut 26, 2008 10:44 am

Post autor: lagger »

Chyba zeszliśmy trochę z tematu. Mało tu o berłach i pałąkach :???:
tercel
stażysta
Posty: 170
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 8:41 pm
Lokalizacja: słupsk

Post autor: tercel »

Może powinniśmy podyskutować czym powinno charakteryzować się dobre berło?
Ja osobiście uważam że berło powinno być niskie, pokryte trawką typu astroturf lub szorstkim wypukłym korkiem. Dobrze jest gdy można trafkę czy korek wyjąć i dokładnie umyć-zdezynfekować.
ODPOWIEDZ