WWW.SOKOLNICTWO.PL Strona Główna WWW.SOKOLNICTWO.PL
Forum Dyskusyjne na tematy sokolnicze

FAQFAQ  SzukajSzukaj  Mapa GoogleMapa Google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
sklep sokolniczy

Poprzedni temat «» Następny temat
Projekt ustawy- Prawo Łowieckie
Autor Wiadomość
Pudlak Waldemar 
sokolnik
Drapole

Wysłany: Wto Gru 29, 2015 12:38 am   Projekt ustawy- Prawo Łowieckie

Obecnie polowanie z ptakiem łowczym wymagało zezwolenia ministra właściwego do spraw środowiska na łowienie zwierzyny przy użyciu ptaka łowczego. Projekt ustawy znosi ten obowiązek. Dotychczasowe rozwiązanie jest rozwiązaniem budzącym wątpliwości konstytucyjne z uwagi na nierówne traktowanie obywateli. Osoba wykonująca polowanie przy użyciu ptaka łowczego musi uzyskać uprawnienia sokolnicze oraz inne wymagane dokumenty. Wymagane dokumenty zależą od gatunku ptaka. Większość ptaków wymaga świadectwa CITES zwalniającego z zakazów dotyczących ich komercyjnego wykorzystania, wydawanego przez ministra właściwego do spraw środowiska. Trzeba także uzyskać zgodę na jego chów od Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska. Należy również zarejestrować ptaka w starostwie powiatowym. Pewnym wyjątkiem w stosunku do dokumentacji cites jest harris (parabuteo unicintus), który będąc gatunkiem z aneksu B (a nie jak większość ptaków sokolniczych z aneksu A) nie wymaga posiadania świadectwa a jedynie dokumentu potwierdzającego jego legalne pochodzenie. Takim dokumentem w wypadku ptaków wyhodowanych w Polsce może być Świadectwo hodowlane. Myśliwy wykonujący polowanie przy użyciu broni palnej jest zobligowany do uzyskania uprawnień podstawowych i pozwolenia na broń. Dodatkowe obciążenie wobec osoby polującej z ptakiem łowczym poprzez uzyskanie zezwolenia na polowanie z tym ptakiem nie znajduje uzasadnienia i budzi wątpliwości co do zgodności takiego rozwiązania z ustawą zasadniczą.

Piotrek Lipski 
żółtodziób
leśny98

Wysłany: Wto Gru 29, 2015 11:25 pm   

A mimo wszystko mśliwi traktują nas jak szkdodniki ;P

Pudlak Waldemar 
sokolnik
Drapole

Wysłany: Sro Gru 30, 2015 3:14 pm   

Bo nie znają prawa !Nie ma zakazu latania ani treningu ptaka zgodnie z artykułem 4 ustawy łowieckiej ....byle nic nie łapać .
Gdzieś już o tym pisałem .

jarobjj 
żółtodziób

Wysłany: Sro Gru 30, 2015 3:33 pm   

Pudlak Waldemar napisał/a:
Bo nie znają prawa !Nie ma zakazu latania ani treningu ptaka zgodnie z artykułem 4 ustawy łowieckiej ....byle nic nie łapać .
Gdzieś już o tym pisałem .

ja pytalem bo zakladalem temat dotyczacy pozwolenia na latanie, mialem prze...bane z mysliwymi w koncu sie wk....lem i napisalem do RDOŚ z zapytaniem i od tamtej pory mysliwi i nadlesnictwo sie odczepili. mam to pismo za kazdym razem gdy wychodze w pole, ale nikogo z nadlesnictwa ani mysliwych od monentu kiedy dostalem pismo nie widzialem ani razu a wczesniej codziennie jezdzili i inwigilowani mnie

Odpowiedz do tematu