W jakiej wadze :)

Tematy ogólne związane z sokolnictwem.
ODPOWIEDZ
kamil1815
pisklę
Posty: 9
Rejestracja: śr kwie 29, 2015 6:41 am
Lokalizacja: Kety

W jakiej wadze :)

Post autor: kamil1815 »

witam .jak w temacie ,w jakiej wadze lataja teraz wasze ptak.?głownie zalezy mi na samcach harrisa.moj karmiowy wczesniej na zmiane kurczaki jednodniowe,krolik ,przepiorka waga byla na poziomie 660 z dobrym apelem.teraz na zimniejsze dni(okolo tygodnia) dostaje przepiorka i krolik bez kurczakow,z przewaga krolika i waga drastycznie w gore wczoraj 740 dzis 750 z doskonałym apelem.wydaje mi sie ze to juz chyba max nie chce go jakos otluscic.wyjscie codzienne na minimum 1 godz i stale latanie.pozdro
Grzegorz
stażysta
Posty: 188
Rejestracja: śr lis 18, 2009 8:54 pm
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Grzegorz »

Wiadomo że jak jest zimniej ptak więcej je i inaczej wpływa na niego zjedzony pokarm, tak jak na nas jak jest gorąco nie chce nam się jeść. W lecie przy temp. 30 stopni trzeba karmić omijając duże temperatury uważając na kwaśne wole.
Wiadomo tez że kurczak jednodniowy a królik czy przepiórka ma inną kaloryczność , kawałek królika działa inaczej jak kurczak jednodniowy nie jest to chyba nowinką dla Ciebie?

Harrisy lubią latać w dużo zawyżonej kondycji i latają do póki motolotniarz nie przeleci mu nad głowa itp. W zimę deczko wyższa waga będzie dobra.

Nie wzoruj się na wagach czyjegoś harrisa bo każda linia ptaka i każdy ptak ma swoją wagę własną . (są to wagi zbliżone ale nie szukaj gotowego wzoru)
kamil1815
pisklę
Posty: 9
Rejestracja: śr kwie 29, 2015 6:41 am
Lokalizacja: Kety

Post autor: kamil1815 »

Kaloryczność rozumiem.chodziło mi bardziej o taki podgląd jak to wygląda z tą waga u innych,nie szukam wyznaczniki tylko chodzi o czysta ciekawość,:-) dodam tylko że ptak 1 pióro .odebrany w sierpniu.
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

kamil1815 pisze:Kaloryczność rozumiem.chodziło mi bardziej o taki podgląd jak to wygląda z tą waga u innych,nie szukam wyznaczniki tylko chodzi o czysta ciekawość,:-)
Chodzi Ci o to iż w tak wysokiej wadze ptak ma jeszcze ochotę z tobą współpracować ?
Tak będzie się zachowywał jeszcze z 2-3 dni ...a później jak wspomnął kolega po wyżej -byle ,,pierdoła '' wyśle go w ,,siną dal '' ,a Ty przez 2-3 dni będziesz się za nim uganiał :mrgreen:
Każdy kto ma harrisy prędzej czy później się o tym przekonuje :razz:
By temu zapobiec to przy najbliższej nie subordynacji ,,ściągasz gagatka'' i odnosisz do woliery nie dając mu pozostałego mięsa które Ci zostało ,zmniejszając ilość karmy w następnym dniu do połowy by jednak nieco zbić mu wagę !
Grzegorz
stażysta
Posty: 188
Rejestracja: śr lis 18, 2009 8:54 pm
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Grzegorz »

Harrisy to super ptaki i robią wszystko byś je kochał ;) ale oczekują od Ciebie tego samego .
Lubią latać w wysokiej wadze, jak zrobisz coś źle i go coś wystraszy to pewnie będzie siedział na drzewie i nie będzie reagował lub oddali się na obok drzewa.
kamil1815
pisklę
Posty: 9
Rejestracja: śr kwie 29, 2015 6:41 am
Lokalizacja: Kety

Post autor: kamil1815 »

Pudlak Waldemar pisze:
kamil1815 pisze:Kaloryczność rozumiem.chodziło mi bardziej o taki podgląd jak to wygląda z tą waga u innych,nie szukam wyznaczniki tylko chodzi o czysta ciekawość,:-)
Chodzi Ci o to iż w tak wysokiej wadze ptak ma jeszcze ochotę z tobą współpracować ?
Tak będzie się zachowywał jeszcze z 2-3 dni ...a później jak wspomnął kolega po wyżej -byle ,,pierdoła '' wyśle go w ,,siną dal '' ,a Ty przez 2-3 dni będziesz się za nim uganiał :mrgreen:
Każdy kto ma harrisy prędzej czy później się o tym przekonuje :razz:
By temu zapobiec to przy najbliższej nie subordynacji ,,ściągasz gagatka'' i odnosisz do woliery nie dając mu pozostałego mięsa które Ci zostało ,zmniejszając ilość karmy w następnym dniu do połowy by jednak nieco zbić mu wagę !
I sie potwierdzilo:)od wczoraj slabsza wspolpraca.dzis dostal polowe miesa tego co wczesniej ,musze mu troche obnizyc kondycje.wsumie dobrze sie stalo bo czegos mnie to nauczylo.to dopiero pierszy sezon wspolpracy wiec jeszce wiele przed nami,przynajmniej teraz wiem w jakiej mniej wiecej wadze prcuje ok.dzis waga byla 760 apel sredni,ptak wystraszony ,caly czas sie rozgladal ,widac bylo strach.Wage obnizyc drastycznie?bo chyba powolne obnizenie nie wplynie zbyt dobrze,nie chcial bym zeby zaczoł krzyczec.moze jest ktos z okolic Bielska Białej zeby sie spotkac i pogadac i cos wiedzy przekazac:) tego nigdy za wiele:)
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Zadzwoń do mnie ....wiadomość na pw. :wink:
A waga ....tak od 700 - 720 g ....łowcza jeżeli to duży ptak i na pewno samiec ,a nie mała samica.
Grzegorz
stażysta
Posty: 188
Rejestracja: śr lis 18, 2009 8:54 pm
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Grzegorz »

Najważniejsze że ptak został z Tobą na rękawicy i wrócił do woliery, a nie został w polu.
Harisy lubia wysoką wagę ale, jak latałeś w wadze 660 g to waga 750 g to już jest trochę wiesz.
Waga w zimie wyższa będzie dobrze tolerowana, ale myślę szybka redukcja czyli dziś nic mu nie trzeba było dawać. chłodno teraz w nocy więc mu zejdzie z wagi i jutro spokojnie by działał.
Staraj się harisa nie karmić tylko na rękawicy a tez na wabidle czy podrzucając mu jedzenie do góry. Wprowadzając wabidło będziesz miał zawsze wyjście z opresji , a i ptak nie będzie się nudził .

W okolicy Bielsko Białej na pewno ktoś jest ;)
ODPOWIEDZ