sokolnictwo w Niemczech

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
ODPOWIEDZ
igorregius
pisklę
Posty: 1
Rejestracja: ndz maja 24, 2015 11:08 pm
Lokalizacja: Lublin

sokolnictwo w Niemczech

Post autor: igorregius »

Witam. Może orientuje się ktoś jak wygląda od strony prawnej posiadanie ptaka drapieżnego w Niemczech? Interesuje mnie czy wystarczą dokumenty z Polski i ich tłumaczenia przysięgłe czy potrzeba coś jeszcze, oraz to czy istnieją jakieś wytyczne co do warunków bytowych dla ptaka- wielkość woliery, wyposażenie, kontrola weterynaryjna. Moim zamiarem jest posiadanie Puchacza więc, może znalazła by się jakaś chętna osoba z rejonu Lubelszczyzny, Podkarpacia posiadająca tę sowę i chętna do rozmowy. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Milada
sympatyk
Posty: 29
Rejestracja: pt cze 01, 2012 3:50 am
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Milada »

Z tego co wiem to niemcy mają wytyczone prawnie minimalne wielkości wolier.
Tomhawk
żółtodziób
Posty: 30
Rejestracja: czw maja 31, 2012 5:38 pm
Lokalizacja: Ratingen/Brusy

Post autor: Tomhawk »

To prawda. Każdy gatunek ma określone prawem wymagania ,co do wielkości woliery. Mam nawet gdzieś te wytyczne. Moim zdaniem , to bardzo ułatwia. Dodam ze nie są to jakieś przesadzone wymiary a raczej rozsądne. I żaden urzedas , nie moze sobie indywidualnie interpretować tych przepisów!
lusaka
żółtodziób
Posty: 31
Rejestracja: wt lip 23, 2013 6:17 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: lusaka »

[quote="Tomhawk"]To prawda. Każdy gatunek ma określone prawem wymagania ,co do wielkości woliery. Mam nawet gdzieś te wytyczne. Moim zdaniem , to bardzo ułatwia. Dodam ze nie są to jakieś przesadzone wymiary a raczej rozsądne. I żaden urzedas , nie moze sobie indywidualnie interpretować tych przepisów![/qu


Czy może pan podzielić się tymi informacjami na forum? Jeśli posiada pan ów wytyczne, dobrze gdyby w celach informacyjnych umieścił je pan na forum.
Tomhawk
żółtodziób
Posty: 30
Rejestracja: czw maja 31, 2012 5:38 pm
Lokalizacja: Ratingen/Brusy

Post autor: Tomhawk »

Postaram sie wstawić w najbliższej wolej chwili.
Tomhawk
żółtodziób
Posty: 30
Rejestracja: czw maja 31, 2012 5:38 pm
Lokalizacja: Ratingen/Brusy

Post autor: Tomhawk »

Mam te dane, znalazłem je. Jest tego kilkanaście stron. Są tam wszystkie szponiaste sklasyfikowane w zakresie wielkości woliery i temperatury w jakiej powinien dany ptak ma byc trzymany. W związku z tym proszę o konkretne pytania , o jakiego szponiastego Wam chodzi. Chętnie odpowiem.
Tutaj kilka przykładów :
Orzeł stepowy (18m2, szeroka 3m, wysoka na 2,5m)
Orzeł przedni( 24m2, szeroka na 3m,wysoka na 3m)
Pustułka (5m2, szeroka na2m,wysoka2m)
Wędrowny (12m2 szeroka na2m,wysoka 2,5m)
To są wymiary gdy sie trzyma pojedynczego ptaka,do tego dochodzą dodatkowe metry w przypadku drugiego drapole w tej samej wolierze.
Jest tego trochę , wiec proszę pytać o konkretne ptaki!
Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ