WWW.SOKOLNICTWO.PL Strona Główna WWW.SOKOLNICTWO.PL
Forum Dyskusyjne na tematy sokolnicze

FAQFAQ  SzukajSzukaj  Mapa GoogleMapa Google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
sklep sokolniczy

Poprzedni temat «» Następny temat
witajcie.
Autor Wiadomość
zac 
żółtodziób

Wysłany: Wto Gru 30, 2014 12:15 pm   witajcie.

Od roku posiadam samice Harrisa.Ptaka kupilem do latania,ale niestety nie wiem czy ja popelnilem błąd podczas układania czy po prostu dlatego,ze to jastrząb ciężko jest z nim latać nawet jak jest trochę przypasiony atakuje wszystko co się porusza nawet koty :-) .Napiszcie czy raróg górski nie był by lepszy?

Nabuhodonozor 
żółtodziób
freedom

Wysłany: Wto Gru 30, 2014 5:59 pm   

Dlaczego wybrałeś samicę jak zakładałeś, że będziesz tylko latał?

zac 
żółtodziób

Wysłany: Wto Gru 30, 2014 6:04 pm   

Dlatego,ze chciałem mieć jak największego ptaka i łatwego do układania.

Nabuhodonozor 
żółtodziób
freedom

Wysłany: Wto Gru 30, 2014 6:21 pm   

Podobno nie ma łatwiejszych i trudniejszych wystarczy tylko poświęcić odpowiednią ilość czasu...

garbus2 
Site Admin

Wysłany: Wto Gru 30, 2014 6:59 pm   

zac napisał/a:
Dlatego,ze chciałem mieć jak największego ptaka i łatwego do układania.

az sie prosi cieta riposta z tym duzym ptakiem:) blad popelniles w podstawowej kwesti to znaczy wlasnie przy wyborze ptaka a konkretnie plci. Samice sa wieksze dlatego ze maja wiecej testosteronu a co za tym idzie maja wyzszy poziom agresji.

Pudlak Waldemar 
sokolnik
Drapole

Wysłany: Wto Gru 30, 2014 7:20 pm   

zac - KOLEGO !!!!Wezmę ją od Ciebie i załatwię Ci jakiegoś samczyka ,,lebiegę '' - nawet nie będziesz musiał dopłacać !!!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Pudlak Waldemar Wto Gru 30, 2014 7:24 pm, w całości zmieniany 2 razy  

ZaP 
sokolnik
www.drapole.pl

Wysłany: Wto Gru 30, 2014 7:21 pm   

samice mają testosteron? och chyba jakaś pomyłka bo testosteron to hormon męski produkowany przez komórki w JĄDRACH !
ZaP

garbus2 
Site Admin

Wysłany: Wto Gru 30, 2014 7:46 pm   

ZaP napisał/a:
samice mają testosteron? och chyba jakaś pomyłka bo testosteron to hormon męski produkowany przez komórki w JĄDRACH !
ZaP

człowiek głupim się rodzi i głupim umiera powiadają :) Gdzies tam kiedyś o tym czytałem że własnie u drapieżnych tak jest że samice tego hormonu mają wyższy poziom - oczywiście jest to spore uproszczenie ale oddaje sedno sprawy.

http://kopalniawiedzy.pl/...g-Goymann,14133

WIKIPEDIA:
Cytat:
Jest produkowany przez komórki śródmiąższowe Leydiga w jądrach pod wpływem hormonu luteinizującego, a także w niewielkich ilościach przez korę nadnerczy, jajniki i łożysko.

i w zwiazku zpowyższym u samic w okresie legowym czesto widać wielokrotne wzrosty poziomu testosteronu:
Cytat:
Despite the gender roles, male Spotted Sandpipers have 10 times the testosterone that females have. However, that’s only in absolute terms. During the breeding season, females see a sevenfold increase in their testosterone levels, perhaps accounting for their aggression and the overall role reversal between male and female.
za http://www.allaboutbirds....er/lifehistory#

zac 
żółtodziób

Wysłany: Wto Gru 30, 2014 7:58 pm   

Waldemar Narazie nie myślę jej oddawać.

Pudlak Waldemar 
sokolnik
Drapole

Wysłany: Wto Gru 30, 2014 9:22 pm   

To dobrze - bo co poniektórzy to by swoje ptaki w kuper całowali byle chciały polować ! :lol:

Wilq 
stażysta
Marcin

Wysłany: Wto Gru 30, 2014 9:25 pm   

A miałeś wcześniej styczność z sokolnikiem jakimś co by ci doradził itp albo nawet od tego hodowcy co ci ją sprzedał zapytać jak postępować z ptakiem ?
Bo taki ,,przypasiony '' ptak nawet nie zapoluje a co dopiero chęć do latania..

zac 
żółtodziób

Wysłany: Wto Gru 30, 2014 10:47 pm   

Przecież w ciemno bym nie kupił.

Nabuhodonozor 
żółtodziób
freedom

Wysłany: Wto Gru 30, 2014 11:43 pm   

zac,a co Ci mówił na temat samicy ów sokolnik/hodowca?

zac 
żółtodziób

Wysłany: Sro Gru 31, 2014 9:06 am   

Na temat płci nie rozmawialiśmy bo ja od razu wychodził em z założenia, że jadę po samice.Pojechalismy tylko w pola i pokazał mi podstawowe rzeczy,które i tak wiedzialem już :-) .

Pudlak Waldemar 
sokolnik
Drapole

Wysłany: Sro Gru 31, 2014 9:11 am   

Przeanalizowałem problem .....wielu jest ,,załamanych '' , że ptaszyska nie wykazują ,żadnej reakcji na zwierzynę - ale takie ,,kuriozum'' .????......chciało by się rzec iż ,,u leniwego chłopa najbardziej plony obrodziły '' - niby się żali , a może się chwali ???? Po za tym zkąd takie zaskoczenie - przecież kanarka kolega sobie nie sprawił ? Narzekanie na to ,iż ptak wszystko goni jest bez sensu - Kolego ....jedyny Twój błąd / jeżeli ptak poluje - a Ty tego nie chcesz / -to ,,dawanie '' mu okazji do polowania. Po prostu dobrze przemyśl gdzie go puszczać by nie było ,,wypadków '' - bo drapieżniki mają to do ,,siebie'' ŻE POLUJĄ - praw przyrody waść nie zmienisz i nie bądź waść głąb / parafrazując kabaret /!!!!!!! :lol:

zac napisał/a:
Pojechaliśmy tylko w pola i pokazał mi podstawowe rzeczy,które i tak wiedziałem już :-) .

Dzisiaj - przyjeżdża do mnie kandydat na ,,posiadacza '' ptaka -również pojedziemy w pola bym ,,mógł mu pokazać podstawowe rzeczy '' ,ale to wszystko mało !!!!!Ten człowiek będzie ,,musiał '' się uczyć jeszcze parę miesięcy wszystkich szczegółów związanych z tym zagadnieniem nim dostanie możliwość otrzymania ptaka - ci co do mnie jeździli - niech się sami wypowiedzą -czy byli źle przygotowani na to co ich spodlało w trakcie ich ,,przygody z ptakami ''Przez tak długi okres nauki jaki przeszli to omawiane są w zasadzie ,,wszystkie przypadki'' które mogą spotkać człowieka i ptaka !Jeżeli nawet coś jest ,,zaskakującego '' to można raczej ,,zwalić na -brak pamięci ''-w końcu nie ma tego aż tak wiele - historie z nimi związane ciągle się powtarzają !

Odpowiedz do tematu