WWW.SOKOLNICTWO.PL Strona Główna WWW.SOKOLNICTWO.PL
Forum Dyskusyjne na tematy sokolnicze

FAQFAQ  SzukajSzukaj  Mapa GoogleMapa Google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
sklep sokolniczy

Poprzedni temat «» Następny temat
Witam
Autor Wiadomość
Jachyr 
pisklę

Wysłany: Pią Gru 26, 2014 2:07 am   Witam

Witam. Jak widać jestem tu nowy. Całe moje życie w pewnym sensie jest zwiazane ze zwierzetami glownie nie ,,standardowymi" Przez ponad 10 lat zajmowalem sie Terrarystyką lecz z powodów nie zaleznych ode mnie musialem wyjechac z kraju i sprzedac cala hodowle. W chwili obecnej zostala mi tylko parka boa constrictorów. Ale nie o tym mam pisać. Przeczytalem już kilka informacji dotyczacych aspektów prawnych na terenie kraju. Czy orientuje się moze ktos jak wyglada możliwość posiadania ptaka na terenie Belgii? Chodzi mi głównie o rekreacyjna strone posiadania a nie polowania. Uprzedzajac pytania, Mieszkam w domku wolno stojacym z duzym ogrodem więc z miejscem problemu nie ma. Czy jest jakas roznica w trudnosci chodowli miedzy sokołami a jastrzebiami gdyz te konkretne gatunki najbardziej mnie interesują?? Jezeli tak to jaka i prosze o podanie wszelkich za i przeciw przy kazdym z gatunków. To chyba tyle puki co z gory dziekuje za odpwiedzi. Pozdrawiam.

Stachu 
sokolnik

Wysłany: Sob Gru 27, 2014 3:04 pm   

Jachyr napisał/a:
Witam. Jak widać jestem tu nowy. Całe moje życie w pewnym sensie jest zwiazane ze zwierzetami glownie nie ,,standardowymi" Przez ponad 10 lat zajmowalem sie Terrarystyką lecz z powodów nie zaleznych ode mnie musialem wyjechac z kraju i sprzedac cala hodowle. W chwili obecnej zostala mi tylko parka boa constrictorów. Ale nie o tym mam pisać. Przeczytalem już kilka informacji dotyczacych aspektów prawnych na terenie kraju. Czy orientuje się moze ktos jak wyglada możliwość posiadania ptaka na terenie Belgii? Chodzi mi głównie o rekreacyjna strone posiadania a nie polowania. Uprzedzajac pytania, Mieszkam w domku wolno stojacym z duzym ogrodem więc z miejscem problemu nie ma. Czy jest jakas roznica w trudnosci chodowli miedzy sokołami a jastrzebiami gdyz te konkretne gatunki najbardziej mnie interesują?? Jezeli tak to jaka i prosze o podanie wszelkich za i przeciw przy kazdym z gatunków. To chyba tyle puki co z gory dziekuje za odpwiedzi. Pozdrawiam.

Piszesz do nas z Belgii i wahasz się między sokołem, a jastrzębiem... No więc:
1) Nie musimy wiedzieć, jakie są uregulowania prawne dotyczące sokolnictwa w Belgii. Tam też są sokolnicy, więc tam warto by popytać. Jeśli piszesz tu, to znaczy, że język flamandzki/francuski jest Tobie obcy (albo chociaż angielski, bo można się porozumieć również i w tym języku). Jeśli język lokalny jest Tobie obcy, to znaczy że pojechałeś do pracy, jak wielu Polaków (sam byłem dość długo robolem za granicą więc wiem o czym mówię). Jeśli pojechałeś do pracy, to znaczy, że na sokolnictwo nie masz raczej czasu. Jeśli jest inaczej, niż uważam, to wyprowadź mnie proszę z błędu.

2) Z sokołów mamy: drzemlika, pustułkę, aplomado, lannera, wędrownego, raroga, białozora. Z jastrzębi mamy: gołębiarza, krogulca, harrisa, red taila, myszołowa zwyczajnego. Duże pole do wahań, jeśli rozumiesz, o czym mówię - w końcu wahałeś się między sokołem a jastrzębiem. Rozbieżność między tymi ptakami duża, zarówno rozmiarowa, jak i w charakterze.

Reasumując - liźnij najpierw trochę wiedzy, albo zostań przy wężach...

Jachyr 
pisklę

Wysłany: Sob Gru 27, 2014 11:00 pm   

Stachu napisał/a:
Jachyr napisał/a:

Piszesz do nas z Belgii i wahasz się między sokołem, a jastrzębiem... No więc:
1) Nie musimy wiedzieć, jakie są uregulowania prawne dotyczące sokolnictwa w Belgii. Tam też są sokolnicy, więc tam warto by popytać. Jeśli piszesz tu, to znaczy, że język flamandzki/francuski jest Tobie obcy (albo chociaż angielski, bo można się porozumieć również i w tym języku). Jeśli język lokalny jest Tobie obcy, to znaczy że pojechałeś do pracy, jak wielu Polaków (sam byłem dość długo robolem za granicą więc wiem o czym mówię). Jeśli pojechałeś do pracy, to znaczy, że na sokolnictwo nie masz raczej czasu. Jeśli jest inaczej, niż uważam, to wyprowadź mnie proszę z błędu.

2) Z sokołów mamy: drzemlika, pustułkę, aplomado, lannera, wędrownego, raroga, białozora. Z jastrzębi mamy: gołębiarza, krogulca, harrisa, red taila, myszołowa zwyczajnego. Duże pole do wahań, jeśli rozumiesz, o czym mówię - w końcu wahałeś się między sokołem a jastrzębiem. Rozbieżność między tymi ptakami duża, zarówno rozmiarowa, jak i w charakterze.

Reasumując - liźnij najpierw trochę wiedzy, albo zostań przy wężach...

Odpowiadajac na pierwszy punkt. Rozumiem ze nie musi nikt wiedzieć jak wyglada od strony prawnej posiadania ptaka z Belgii aczkolwiek zadałem pytanie z nadzieją ze moze jednak ktoś posiada taka wiedze. Mieszkam tu od ponad 5 lat jezyk flamandzki nie jest mi obcy. Nie ukrywam ze wygodniej było mi na poczatek znaleśc polskie forum na temat sokolnictwa i osoby ktore jak myslalem moga mi pomodz. Nie jestem dzieciakiem któremu ubzduralo sie ze fajnie bylo by miec nowe zwierzatko... Kazda decyzje ktora podejmuje przemyslam 3 krotnie. Owszem przyjechalem tu do pracy a w sumie zostalem wyslany z polskiej fili. Pracuje po 8 godzin nie mam dzieci, wiec nie mam problemu z czasem. Widze ze bede musial znalesc odpowiednich ludzi w Be i z nimi porozmawiac bo na Krajowych stronach moge spodziewac sie glownie osadzania badz krytyki.

Co do punktu drugiego. Rozumiem o czym mowisz. Dopiero zaczynam moja przygode z ptakami i i czytam ile moge o gatunkach ktore mnie interesują. Wiem z doswiadczenia ze to co w ksiazkach, opisach czasami ma duze rozbierznosci(bynajmniej tak bylo z terrarystyka w niektorych przypadkach) dlatego wole pytac o opinie doswiadczonych chodowcow.

Dziekuje za probe odpowiedzi na moje pytania, zaglebie sie i poszukam ludzi z be w takim razie. Pozdrawiam

garbus2 
Site Admin

Wysłany: Sob Gru 27, 2014 11:45 pm   

zawsze mi sie myli belgia i holadnia ale jest jakos smiesznie ze w jednym z tych krajow dozwolone jest tylko polowanie i latanie z gatunkami rodzimymi (chyba w Belgii), z kolei w Holandii jest hulaj duszo piekla nie ma. Byłem tam kiedyś na łowach jakie organizowano i poza generalnym brakiem zwierzyny i dość licznymi hodowlami wszelkiego rodzaju ptakow niewiele pamietam przy czym fakt posiadania i trzymania do hodowli a latania/polowania jest tu rozróżniany o ile sie nie myle. Jest tam na pewno klub sokolniczy ktory na jesieni łowy organizuje a poza tym poszukac sokolnikow mozesz w standardowych miejscach gdzie moga pracowac: wysypiska, lotniska i porty.

Jachyr 
pisklę

Wysłany: Nie Gru 28, 2014 2:15 am   

garbus2 napisał/a:
zawsze mi sie myli belgia i holadnia ale jest jakos smiesznie ze w jednym z tych krajow dozwolone jest tylko polowanie i latanie z gatunkami rodzimymi (chyba w Belgii), z kolei w Holandii jest hulaj duszo piekla nie ma. Byłem tam kiedyś na łowach jakie organizowano i poza generalnym brakiem zwierzyny i dość licznymi hodowlami wszelkiego rodzaju ptakow niewiele pamietam przy czym fakt posiadania i trzymania do hodowli a latania/polowania jest tu rozróżniany o ile sie nie myle. Jest tam na pewno klub sokolniczy ktory na jesieni łowy organizuje a poza tym poszukac sokolnikow mozesz w standardowych miejscach gdzie moga pracowac: wysypiska, lotniska i porty.

Dzieki za sensowna odpowiedz. Wiem ze Holandia pod wieloma wzgledami jest duzo bardziej mniej restrekcyjna z roznymi przepisami, poczawszy od motoryzacji a na zwierzetach konczac niz Belgia. Dzieki za jakies naprowadzenie szukam obecnie hodowli aby sie przejechac i porozmawiac jak to wszystko tu wyglada. Pozdrawiam

Pudlak Waldemar 
sokolnik
Drapole

Wysłany: Nie Gru 28, 2014 5:14 pm   

Poszukaj w internecie ofert sprzedaży ptaków - będziesz miał adresy i numery tel do sokolników z okolicy .Raz na czas ,,coś '' się ściąga z tych okolic do Polski . :cool:

Odpowiedz do tematu