pzł

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
ODPOWIEDZ
iskra
młodszy sokolnik
Posty: 259
Rejestracja: czw cze 15, 2006 7:09 pm

pzł

Post autor: iskra »

Mam takie pytanie.
Chciałabym w końcu zacząć na poważniej moją przygodę z sokolnictwem bo na razie jestem na etapie poznawania.
Wiem że aby dostać sie do Gniazda trzeba być członkiem PZŁ.
A teraz pytanie główne:
znalazłam na stronce taką informację:
Egzamin składa się z trzech części: testu, egzaminu ustnego i strzelania.
I tu sie rodzi problem bo ja z bronią mam tyle wspólnego co i nic i to mnie jakoś mało interesuje. Więc czy ktoś mógłby mi wyjaśnić co ma ptak wspólnego z bronią?
A co jeśli sie okaże że poprostu brak mi talentu w posługiwaniu sie bronią i nie zdam tej części egzaminu? Bedę na wstępie przekreślona?
Albo życie nie jest sprawiedliwe albo ja tu czegoś nie rozumiem.
Adaś i inni... Pomóżcie znaleźdź odpowiedź. :cry:
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

to jeszcze taka zaszlosc z poprzednich lat kiedy zostanie mysliwym = zostanie mysliwym ze strzelbą. Niestety muszę potwierdzić, że egazmin składa się z 3 części uściślając że piszemy o egzaminie na myśliwego. Egzamin sokolniczy w żadnym wypadku nie zawiera części strzeleckiej:) Prawo jest tak skonstruowane że uprawnienia sokolnicze są dodatkiem do podstawowych uprawnień myśliwskich więc raczej nie możliwości nie zdawania egzaminu na strzelanie - w końcu 99,9% myśliwych poluje właśnie w ten sposób, a jak wiadomo wszem i wobec o 0,1% raczej nie ustala się przepisów:(
iskra
młodszy sokolnik
Posty: 259
Rejestracja: czw cze 15, 2006 7:09 pm

Post autor: iskra »

Adaś... to znaczy że czy chce czy nie chce to i tak będę musiała zdać ten egzamin ze strzelania?
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

nie dam 100% ale raczej tak to wygląda...najlepiej zeby sie upewnić zadzwonić do okręgowego zarządu PZŁ i się zapytać
Awatar użytkownika
Nisus
sokolnik
Posty: 824
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:28 pm
Lokalizacja: Południe
Kontakt:

Post autor: Nisus »

Nie boj sie tego strzeleckiego.

Nic trudnego.

Pozatym jestem prawie pewien, ze mozesz uzgodnic z zarzadem okregowym wykluczenie siebie z egzaminu strzeleckiego. Kosztem oczywiscie niemoznosci wyrobienia pozwolenia na bron. Nie wiem jak potem ew. bylo by jak bys chcial sie wkrecic w bron.

Jak mnie pamiec nie myli to znam przynajmniej 1 sokolnika co tak robil.

Osobiscie polecam, przejscie tego egzaminu. Niezla zabawa.
ODPOWIEDZ