SIEMIANOWICE - ZOSTAŁ ZNALEZIONY JASTRZĄB !!!!

Tematy ogólne związane z ptakami drapieżnymi
Awatar użytkownika
Wilq
stażysta
Posty: 199
Rejestracja: pt mar 25, 2011 10:09 pm
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Wilq »

No to sprawa jasna.
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

jesli obraczki nei ma wowczas ptak powinien czym predzej trafic do osrodka rehabilitacji bo oznacza to ze zostal pozyskany nielegalnie i żadnej osobie prywatnej nie wolno takiego ptaka przetrzymywać
Kuku1985
stażysta
Posty: 168
Rejestracja: pn cze 25, 2012 12:06 pm
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kuku1985 »

Jastrzab-samica golebiarza, trafila do osrodka w Mikolowie cala i zdrowa :mrgreen:
Załączniki
zdjecie603.JPG
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

adam k pisze:..
Kuku1985 jeśli jesteś zalogowany na tym forum to dla mnie jesteś jak najbardziej kompetentny podjedz jutro do Siemianowic
Kuku1985 pisze:Jastrzab-samica golebiarza, trafila do osrodka w Mikolowie cala i zdrowa :mrgreen:
Coś te Twoje ,,kompetencje '' ....takie średnie ....To jest samiec :wink:
A do Mikołowa zadzwonię I SPYTAM SIĘ CZY DOTARŁ :!:
Chyba ,ze policja go znajdzie u Ciebie w komórce na stercie śmieci .....
adam k
pisklę
Posty: 5
Rejestracja: ndz paź 21, 2012 7:50 pm
Lokalizacja: siemce

Post autor: adam k »

Pudlak Waldemar pisze:
adam k pisze:..
Kuku1985 jeśli jesteś zalogowany na tym forum to dla mnie jesteś jak najbardziej kompetentny podjedz jutro do Siemianowic
Kuku1985 pisze:Jastrzab-samica golebiarza, trafila do osrodka w Mikolowie cala i zdrowa :mrgreen:
Coś te Twoje ,,kompetencje '' ....takie średnie ....To jest samiec :wink:
A do Mikołowa zadzwonię I SPYTAM SIĘ CZY DOTARŁ :!:
Chyba ,ze policja go znajdzie u Ciebie w komórce na stercie śmieci .....
.. nie no kurde, jakaś dziwna atmosfera na tym forum panuje :roll: , kolega specjalnie z Bytomia podjechał a Ty go policją straszysz :roll: , chyba mało ważne tu jest czy to samica czy samiec

ps. Kuku1985 dzięki że podjechałeś

jeszcze w necie znalazłem taką stronkę, może Chorzów będziesz miał bliżej ?

http://klubciconia.ptaki.info.pl/index.php?id=585
Kuku1985
stażysta
Posty: 168
Rejestracja: pn cze 25, 2012 12:06 pm
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kuku1985 »

Wiesz co nie wiem Ty wnioskujesz to na podstawie zdjecia mi to powiedzial lesnik w mikolowie zeby ulatwic Ci z nim kontakt to:

LEŚNE POGOTOWIE przy Nadleśnictwie Katowice
Schronisko dla Dzikich Zwierząt
Adres: ul. Kościuszki 70, 43-190 Mikołów
Tel.: 0-32 322-07-17
Tel.kom. 0-605-100-179
E-mail: jaceklesnepogotowie@interia.pl

Jesli chodzi o kwalifikacje to fakt nie sa duze ale okazaly sie wystarczajace

PS. Niema za co wazne ze jest w dobrych rekach :grin:
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Kuku1985 pisze:Wiesz co nie wiem Ty wnioskujesz to na podstawie zdjecia mi to powiedzial lesnik w mikolowie :
Na temat tego ,,leśnika z Mikołowa '' to ja nigdy nie miałem najlepszego zdania jeżeli chodzi o podejście do ptaków ......za bardzo ,,hurtowo '' podchodzi do zagadnienia -no i warunki przetrzymywania są tam nie zbyt ,,komfortowe '' /ale cóż prawo to prawo-takie ,,lewe'' ptaki muszą tam trafiać / ,a co do zdjęcia to każdy kto ma choć trochę pojęcia o jastrzębiach to widzi ,że to samiec .
Kuku1985
stażysta
Posty: 168
Rejestracja: pn cze 25, 2012 12:06 pm
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kuku1985 »

nie spieram sie chociaz dobrze by bylo sie dowiedziec po czym to Pan poznaje. Dzwonil juz Pan?
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

http://www.ptaki.biz/ptaki/zajac-jastrzab.jpeg
Samica ma bardziej wydłużoną głowę i masywniejszą osadę dzioba -to tak na pierwszy rzut oka ...
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

Pudlak Waldemar pisze:http://www.ptaki.biz/ptaki/zajac-jastrzab.jpeg
Samica ma bardziej wydłużoną głowę i masywniejszą osadę dzioba -to tak na pierwszy rzut oka ...
wyjdę na hejtera ale trudno... Powiedz mi Waldek skąd ty bierzesz takie teorie? bo ja podstawie tego zdjecia nie znając wagi pewnosci bym nie miał żadnej choć i tak bardziej wyglada mi na samicę. I własnie głowa ptaka na zdjęciu wygląda mocno "samicowo". I tak na marginesie- najpierw zadzwoń do azylu i sie dowiedz czy ptak do nich trafił a potem strasz Policją bo trochę w złym tonie to było delikatnie rzecz ujmując
opiolus
stażysta
Posty: 105
Rejestracja: wt paź 30, 2007 10:47 pm
Lokalizacja: śląsk

Post autor: opiolus »

zdjecie troche zarno, jakby zrobione aparatem z telefonu kom. ale tez wydaje mi sie, ze to samica AG.
tez nie mam najlepszego zdania o Mikolowie...
w zeszlym roku do mnie na pole zalatywala potezna samica AG, w petach, a własciwie w ich pozostałosciach...
nic dziwnego, ze czasem koledzy reaguja zloscia kiedy ktos zadaje pytania nie calkiem madre
czekac az zda ktos, jak złapac jastrzebia i go oswoic:P
mialem w tym roku okazje zobaczyc "fachowca", przylazl do mnie twierdzac, ze ma samice jastrzebia, "ktos mu podfrzucil na podworko"...!!
okazał sie samica myszolowa, ze zlez zrosnieta noga, wrecz wykrecona w druga strone, ptak wycienczony, dziw ze przezyl, karmony skorami kurczakow....!!
"panie niechce mic klopotow" !!!!!
Ostatnio zmieniony czw paź 25, 2012 2:17 pm przez opiolus, łącznie zmieniany 1 raz.
Kuku1985
stażysta
Posty: 168
Rejestracja: pn cze 25, 2012 12:06 pm
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kuku1985 »

Fakt zdjecie bylo robione telefonem (mam jeszcze dwa zdjecia tego jastrzebia jak ktos bedzie chcial zobaczyc to moge je przeslac ma maila bez zmniejszania ale i tak wszystkie z przodu). Mi mikolow polecila pani dr z Chorzowskiego ZOO poza tym jest to jedyny osrodek rehabilitacji w moim rejonie
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

Pomijając spór o płeć i opinię o rzekomym ośrodku rehabilitacji, zauważcie że jastrząb przebywał najprawdopodobniej u kogoś, kto się trochę znał na rzeczy. Może mi się tylko wydaje, ale chyba są to pęta klasyczne i wyglądają na założone w miarę poprawnie. Aczkolwiek to tylko moje zdanie i mogę się mylić. Dawno nie widziałem pęt klasycznych :wink:
Kuku1985
stażysta
Posty: 168
Rejestracja: pn cze 25, 2012 12:06 pm
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kuku1985 »

To fakt peta klasyczne chociaz skora byla juz bardzo sztywna kawalek przedluzacza byl syntetyczny. Ale z tego co powiedzial mi ten lesnik to jastrzab musial juz dluzej przebywac na wolnosci bo byl zdziczaly
Grzegorz
stażysta
Posty: 188
Rejestracja: śr lis 18, 2009 8:54 pm
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Grzegorz »

Może nie to że długo przebywał na wolności , to może wina nie do końca ukróconego ptaka , oraz próby nielegalnego przetrzymywania go przez osobę nie do końca obeznaną z tym . Może uda się go przywrócić naturze
ODPOWIEDZ