WWW.SOKOLNICTWO.PL Strona Główna WWW.SOKOLNICTWO.PL
Forum Dyskusyjne na tematy sokolnicze

FAQFAQ  SzukajSzukaj  Mapa GoogleMapa Google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
sklep sokolniczy

Poprzedni temat «» Następny temat
Raróg górski czy Harris
Autor Wiadomość
haggard 
sokolnik
haggard

Wysłany: Pon Gru 12, 2011 12:59 pm   

porównywanie jak najczęstszego polowania z ptakiem do miesiarstwa z bronią to chyba gruba przesada. Ptakowi i tak uda sie raz na pięc ataków więc gdzie tu miesiarstwo? upolowanie dwóch kogutów na polowaniu z ptakiem uwazam za duży sukces za to upolowanie 20 kogutów z bronią na jednym polowaniu to norma i zaden wyczyn. W jak najczęstszym polowaniu i lataniu z ptakiem nie chodzi o napełnienie lodówki ale o zmienienia ptaka w wylatanego i skutecznego łowcę. Zaraz sie okaże że to wiocha mieć wylatanego polującego ptaka bo nazwą Cię miesiarzem...

mirek 
młodszy sokolnik

Wysłany: Pon Gru 12, 2011 1:34 pm   

kris
zrozumiałem i czytam od początku wiem co chciałem napisać
nie doczepiam się do wszystkich postów tylko do tego z tych postów co mnie np denerwuje
a co do czułego punktu to ja akurat mam dosyć sporo czasu i latam dosyć często
więc tu nie trafiłeś :)

garbus2 
Site Admin

Wysłany: Pon Gru 12, 2011 8:24 pm   

mirek napisał/a:
bo z wielu postów normalna inteligentna osoba wyciągnie same pozytywy i na pewno zrozumie że z ptakiem trzeba latać jak najczęściej i zajmować się nim jak najlepiej a tylko trzeba by tej osobie pomóc w doborze ptaka pod jej styl życia aby nie męczył się właściciel i podopieczny

popieram w 100% i przypominam ze temat jest o wyborze ptaka. Powyższe w zasadzie wyczerpuje w dużym stopniu temat ponieważ ptaka trzeba dobrać do terenu, preferencji właściciela a więc jego stylu życia

drapieznik11 
sympatyk

Wysłany: Pon Paź 07, 2013 11:02 am   

Witam kolegów.
chciałem zapytać o pewną sprawę. gdybym mial u siebie ptaka drapieżnego po wypadku i on by sie do mnie przyzwyczaił, tzn. niechciał juz odlecieć mimo że ja bym chciał zwrócic mu wolność to co mogę takiego zgłosić do starostwa i zatrzymać go czy nie?

drapieznik11 
sympatyk

Wysłany: Pon Paź 07, 2013 11:14 am   Re: rarog/haris

siemka
ja bym chcetnie zprobowal z jastrzębiem polatac bez polowania.
a chciałem sie dowiedzieć jakiego rzędu są ceny ptaków drapieżnych w chodowlach?

Kuku1985 
stażysta

Wysłany: Pon Paź 07, 2013 11:18 am   Re: rarog/haris

drapieznik11 napisał/a:
siemka
a chciałem sie dowiedzieć jakiego rzędu są ceny ptaków drapieżnych w chodowlach?

Ten temat już był niejednokrotnie poruszany, poszukaj ale jak policzysz wszystkie koszty przed, włożony wysiłek i pracę to niewiele

drapieznik11 napisał/a:
Witam kolegów.
chciałem zapytać o pewną sprawę. gdybym mial u siebie ptaka drapieżnego po wypadku i on by sie do mnie przyzwyczaił, tzn. niechciał juz odlecieć mimo że ja bym chciał zwrócic mu wolność to co mogę takiego zgłosić do starostwa i zatrzymać go czy nie?

Nie można przetrzymywać ptaka pozyskanego ze środowiska naturalnego, trzeba go oddać do ośrodka rehabilitacji- taki post też jest wpisz ważne adresy i numery telefonów

Stachu 
sokolnik

Wysłany: Pon Paź 07, 2013 11:53 am   

drapieznik11 napisał/a:

Przetrzymywanie ptaków drapieżnych pochodzących z natury jest nielegalne. Obowiązkowo musisz z takim ptakiem zgłosić się do jakiejś kompetentnej instytucji. Coś mi się wydaje, że masz coś za uszami i zastanawiasz się, co z tym fantem zrobić. I jak to się stało, że dziki ptak się do Ciebie przyzwyczaił?

drapieznik11 napisał/a:

Temat wałkowany do upadłego przez każdego "świeżaka". Odpowiedź jest jedna: rzędu ceny psa rodowodowego.

Pudlak Waldemar 
sokolnik
Drapole

Wysłany: Pon Paź 07, 2013 12:23 pm   

Ja to nawet na ,,kolegę '' awansowałem dla ,,drapieznik11'' .....chyba 11 -sto latka :mrgreen:
Końcówka lat 90- tych i początek 2000 w natarciu ! :mrgreen: :mrgreen:

drapieznik11 
sympatyk

Wysłany: Wto Paź 15, 2013 12:05 pm   

Witam
Chciałbym dodać że jesteście bardzo dziwnymi ludźmi jak na miłośników przyrody. Przede wszystkim nieuprzejmi. Po to się tutaj człowiek loguje aby uzyskać informacje a słuchać wymądrzania się.
a mój nick nie ma nic wspólnego z moim wiekiem Pudlak.

Pudlak Waldemar 
sokolnik
Drapole

Wysłany: Wto Paź 15, 2013 12:34 pm   

drapieznik11 napisał/a:

a mój nick nie ma nic wspólnego z moim wiekiem Pudlak.

A to przepraszam :lol:
Poczytaj trochę i sam oceń co Ci pasuje .....jest to zależne od wielu czynników ...
A pisząc np do mnie ; to przedstaw się ,napisz coś o sobie ,to może Ci pokażę na żywo jaka jest różnica między sokołem a harrisem .By zacząć się w ,,to bawić '' to jednak trzeba być ,,dorosłym '' ,pracować / by mieć fundusze na to hobby / ....no cóż jak prawie każde hobby jest to dość droga zabawa .....

Stachu 
sokolnik

Wysłany: Wto Paź 15, 2013 12:51 pm   

drapieznik11 napisał/a:
jesteście bardzo dziwnymi ludźmi jak na miłośników przyrody. Przede wszystkim nieuprzejmi. Po to się tutaj człowiek loguje aby uzyskać informacje a słuchać wymądrzania się.

Misiu kolorowy, zadałeś pytanie i otrzymałeś na nie jasną odpowiedź, wystarczy tyko przeczytać. Czy może mam powtórzyć odpowiedzi na Twoje pytania?

CRASH00 
żółtodziób
herbata z cytryną.

Wysłany: Wto Paź 15, 2013 2:37 pm   

drapieznik11,
no z takim nastawieniem to ja nie wiem czy coś z tego będzie, chodzi mi o wsparcie starszych na forum.
poza tym pojawiły się u ciebie powtarzające się pytania
drapieznik11 napisał/a:
chciałem sie dowiedzieć jakiego rzędu są ceny ptaków drapieżnych w chodowlach?

no i też głupie pytania.
drapieznik11 napisał/a:
gdybym mial u siebie ptaka drapieżnego po wypadku i on by sie do mnie przyzwyczaił, tzn. niechciał juz odlecieć mimo że ja bym chciał zwrócic mu wolność to co mogę takiego zgłosić do starostwa i zatrzymać go czy nie?

nie licząc już błędów ortograficznych typu:
CHODOWLA

drapieznik11 
sympatyk

Wysłany: Wto Paź 15, 2013 6:18 pm   

witam
powiem szczerze że zajmowałem się już wieloma ptakami, wiele wyleczyłem i pomogłem wrócić do natury. nie miałem jednak doczynienia z drapieżnikami więc dlatego pytam.
Stachu zwracaj się do starszych od siebie z szacunkiem bo nawet nie wiesz z kim rozmawiasz.
Panie Waldku bardzo bym prosił o jakieś konkretne pozycje do poczytania na temat drapieżników i sposobów ich układania. pozdrawiam

Stachu 
sokolnik

Wysłany: Wto Paź 15, 2013 6:33 pm   

drapieznik11 napisał/a:
Stachu zwracaj się do starszych od siebie z szacunkiem bo nawet nie wiesz z kim rozmawiasz.

Przynajmniej mówię prawdę.

drapieznik11 napisał/a:
bardzo bym prosił o jakieś konkretne pozycje do poczytania na temat drapieżników i sposobów ich układania. pozdrawiam

Nie dam rady... :neutral: http://sokolnictwo.pl/forum/viewtopic.php?t=1410

garbus2 
Site Admin

Wysłany: Wto Paź 15, 2013 8:01 pm   

drapieznik11 napisał/a:
Witam
Chciałbym dodać że jesteście bardzo dziwnymi ludźmi jak na miłośników przyrody. Przede wszystkim nieuprzejmi. Po to się tutaj człowiek loguje aby uzyskać informacje a słuchać wymądrzania się.

uprzejmośc przejawia się na wiele sposobów choćby np w taki sposób, że wykazuję się choćby odrobinę chęci by poczytać co już było a tak się składa że wszystko o co do tej pory pytałeś było już wielokrotnie. Oczywiście prościej jest narzekać że nie podają na talerzu. Zgodzę się z tym że loguje się tu po to by uzyskać informacje ale zaznaczyć trzeba że udzielenie tych informacji jest dobrą wolą użytkowników a nie obowiązkiem. Dlatego też wykazanie choćby odrobiny inicjatywy na pewno pomaga a nastawienie typu jesteście chamy bo mi nie chcecie powiedzieć niestety przeszkadza. Nikt z tu piszących nie dostał gotowej recepty ale pytał, czytał i szukał a nie strzelał focha obrażając innych. Takich jak ty bywa tu regularnie wielu i naprawde jeśli jeden na 50 pociągnie dalej temat zaczynając od ZROZUMIENIA tego co się do niego pisze to jest już nieźle.

Odpowiedz do tematu