,,Fotelik '' samochodowy dla ptaka

Koniec z OffTopami - tu moderator bezlitośnie skasuje każdy post nie w temacie

Moderator: JoHn DuMbaR

haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

jeden na ileś tak ma i nie ma na to rady. dlatego jeździ w aucie tylko w transportówce lub na rękawicy. Nigdy nie wiesz podczas jazdy co za chwilę ptak zobaczy przez szybę. inna sprawa ze jak jestem w terenie z ptakami to poza jastrzębiem mam jeszcze w furze 2-3 zakapturzone sokoły i latający luzem hh lub jastrząb to proszenie sie o kłopoty.
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Odgrzewam temat - ułożyłem w tym roku młodego jastrzębia ....luzem w wolierze i w samochodzie , a teraz ,,męczę'' się z 4 letnią samicą AG ....luzem w wolierze / po zbiciu wagi i ukruceniu siedzi spokojnie i czeka kiedy otworze drzwi i podam jej rękawice / ....... nawet jazdę w samochodzie LUZEM ! .... też ,,zalicza ''
Kurcze ludzie co wy macie z tym za problem ! :razz:
Młoda jeździ z znajomym sokolnikiem i jedyne co go ,,wkurza '' to to ,że ciągle się chce bawić rożnymi przedmiotami ! :mrgreen:
Ostatnio dzwonił do mnie ,iż jakiś grzybiarz chciał go naśladować / widział jak ptaka przywoływano machaniem rękawicą / ....pomachał czapką i do teraz wisi na gałęzi drzewa bo mu ,,zaraza '' tę czapkę ukradła ...... :mrgreen:
To efekt układania ,, na grilla '' ......jastrząb zaliczył parę imprez integracyjnych do późnej nocy - żeby sobie ktoś nie pomyślał ,że ptaka piekłem na wolnym ogniu ! :mrgreen:
Nie zmienia to faktu iż jastrzębie w porównaniu z Harrisami to ,,tępe żbiki '' ....czas poświęcony na ich układanie to okres w którym Harrisa można by było nauczyć gry na fortepianie , a nie tylko przylatywania na rękawicę i spokojne zachowanie w wolierze czy wśród ludzi !
Ps; Fotelik i specjalnie przerobiony samochód to jednak podstawa !
Awatar użytkownika
Raven_Corvus
sokolnik
Posty: 747
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:15 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Raven_Corvus »

Waldek porownales jastrzebia do harissa, to z zalozenia przegrana sprawa, to ze cos jest latwiejsze do zrobienia nie oznacza, ze jest lepsze. HH jest wolniejszy od jastrzebia i mimo, ze to przyjemny ptak w obchodzeniu sie z nim to do jastrzebia mu brakuje.
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Masz Przemku racje - harrisowi wiele brakuje porównując go z jastrzębiem , a z kolei jastrząb / według mnie / nie dorównuje harrisowi jeżeli chodzi o skuteczność w ekstremalnych warunkach np; miejskich !
Po za tym powiem szczerze ......jastrzębie to najbardziej irytujące ptaki z gatunków które układałem sokoły , myszołowy ,krogulce no i harrisy to łatwizna ......te ,,żółto okie diabły '' zostały przez wieki wyselekcjonowane po przez tępienie na strasznie płochliwe i nie ufne ptaki - nawet teraz jak się trafi jakiś bardziej ufny to ginie pierwszy jako łatwy cel .......
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Jak zobaczycie - samochód mam jak najbardziej ,,anty rodzinny '' kurz bałagan ,ale mimo tego iż worze w nim ptaki to nie jest obs...any !
Fotelik jaki dla nich wymyśliłem przechodził różne ,,metamorfozy '' - ostatnio jednak potrzebowałem zabrać swego brata i zapakowałem siedzisko do tyłu zasłaniając sobie widok za samochodem .
Mój starszy brat doszedł do wniosku ,że można zaradzić tej ,,niedogodności '' i zrobił mi składany ,,fotelik''
Tak aktualnie wygląda to ,,ustrojstwo ''
https://www.youtube.com/watch?v=UqX7o_Z ... e=youtu.be
Awatar użytkownika
Wilq
stażysta
Posty: 199
Rejestracja: pt mar 25, 2011 10:09 pm
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Wilq »

ten ,,fotelik'' ewoluował pamiętam jego pierwotną wersje a nawet miałem :D
fajny bajer
Awatar użytkownika
Milada
sympatyk
Posty: 29
Rejestracja: pt cze 01, 2012 3:50 am
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Milada »

Obrazek
Awatar użytkownika
Wilq
stażysta
Posty: 199
Rejestracja: pt mar 25, 2011 10:09 pm
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Wilq »

czyli czy siedzi tyłem czy przodem to sra po aucie czy jest jakaś folia zabezpieczająca ?
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Marcinku - nie widzisz ? Trzy rodzaje materiałów i rękawica - ta to najmniej zasłania ale dobrze wymierzona kupa się zmieści .Pomysł z rurami / łączenie / bardzo dobry można zrobić coś w rodzaju podwieszonej ,,obręczy '' - wprawdzie wyjdzie prostokątna ....ale podoba mi się ! :wink:
Ps ; jaka średnica rurek fi 40 - 50 ??
Kuku1985
stażysta
Posty: 168
Rejestracja: pn cze 25, 2012 12:06 pm
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kuku1985 »

Panie Waldku ja mam pozgrzewane siedziska z 25 mm i są dobre :)
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Znaczy na rurce doprowadzającej ciepłą wodę do kaloryfera ptaka sadzasz ? :razz:
Awatar użytkownika
Wilq
stażysta
Posty: 199
Rejestracja: pt mar 25, 2011 10:09 pm
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Wilq »

na kaloryferze by nie zmarzł :D taki żarcik
Zrób fotki i wstaw na forum :)
ODPOWIEDZ