Polowanie na bekasy

Tematy ogólne związane z sokolnictwem.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

Taki to pożyje :mrgreen:
irek
młodszy sokolnik
Posty: 370
Rejestracja: sob paź 22, 2005 11:00 pm
Lokalizacja: irlandia

Post autor: irek »

Witam
Dziś byłem sprawdzić moje gniazdo sokoła wedrownego z którego chcę wybrać ptaka.
Jest dopiero pierwsze jajko zniesione, bardzo późno w tym roku, ale długo zimno było.
Obrazek

A tu film jak para lata nad gniazdem, widać w połowie jak samiec zaatakował chyba grzywacza który się wyrwał spośród drzew poniżej. Samica bardzo mała, niewiele większa od samca.

http://www.youtube.com/watch?v=TjYqalRslE0

pozdrawiam
Irek
mirek1
stażysta
Posty: 110
Rejestracja: wt gru 28, 2010 11:05 am
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Post autor: mirek1 »

Witam
W Polsce za takie zdjęcie to by już jazda była hahaha ,że ktoś się zbliża do gniazda sokoła wędrownego ,że on taki fajny ptaszek i tak nie wolno - a najwięcej by mieli do powiedzenia ludzie którzy nie mają o tym zielonego pojęcia(już nie mówię o pozwoleniu na wybranie małego z gniazda hahaha śmiech na sali)
pozdrawiam
irek
młodszy sokolnik
Posty: 370
Rejestracja: sob paź 22, 2005 11:00 pm
Lokalizacja: irlandia

Post autor: irek »

W polsce gdzie jest kilka gniazd sokoła takie zakazy maja sens jak najbardziej.
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

irek pisze:W polsce gdzie jest kilka gniazd sokoła takie zakazy maja sens jak najbardziej.
dokładnie. obyśmy kiedyś doczekali czasów kiedy będą wydawane zezwolenia na pozyskanie sokoła z przyrody :)
mirek1
stażysta
Posty: 110
Rejestracja: wt gru 28, 2010 11:05 am
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Post autor: mirek1 »

Witam
nie chodzi już o sokoły wędrowne ale o inne drapole : jastrzębie czy myszołowy akurat tych jest pod dostatkiem a i tak nic z tego by nie wyszło hahahah.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wilq
stażysta
Posty: 199
Rejestracja: pt mar 25, 2011 10:09 pm
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Wilq »

garbus2 pisze:
irek pisze:W polsce gdzie jest kilka gniazd sokoła takie zakazy maja sens jak najbardziej.
dokładnie. obyśmy kiedyś doczekali czasów kiedy będą wydawane zezwolenia na pozyskanie sokoła z przyrody :)
Ciekawe czy tych czasów dożyją dzieci moich dzieci :P
irek
młodszy sokolnik
Posty: 370
Rejestracja: sob paź 22, 2005 11:00 pm
Lokalizacja: irlandia

Post autor: irek »

Ja złudzeń co do normalności tego kraju się dawno wyzbyłem, i dlatego mnie już dawno tam nie ma.
mirek1
stażysta
Posty: 110
Rejestracja: wt gru 28, 2010 11:05 am
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Post autor: mirek1 »

Witam
Można i tak jak Pan zrobił spakować się i pojechać sobie albo zostać i coś próbować zmienić-tylko jak zmienić coś jak nawet w swoim gronie są kłótnie i przechwalanie,zazdrość i inne dziwne takie tego też nie rozumie.albo traktowanie nowych jak by gorszych - w całym łowiectwie niestety tak jest !!!
Ale za 10 lat jak już nikt nie będzie się tym interesować to będą się prosić by przyjść do koła bo nie można planów wykonać a szkody są ogromne bo dziki będą wszystko pożerać.
Taki problem mają nasi sąsiedzi (zainteresowanie łowiectwem spada)a dziki to masakrę robią.
pozdrawiam
Nikt nie wyciąga wniosków .
Irek76pleb
sympatyk
Posty: 21
Rejestracja: ndz lut 10, 2013 5:15 pm
Lokalizacja: Gąsawy-Plebańskie

Post autor: Irek76pleb »

ja mam całkiem inne odczucia gdzie nie zapukałem spotykałem się z fajnym przyjęciem a myślę że będzie jeszcze lepiej a przeszkody jakie się napotyka to naturalne sito bo przecież kto powiedział że będzie łatwo
Kuku1985
stażysta
Posty: 168
Rejestracja: pn cze 25, 2012 12:06 pm
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kuku1985 »

Nikt nie mówił, że będzie łatwo ale po co utrudniać? przykład z życia wzięty- próba załapania się na staż łowiecki, na wszystkie zapytania z regionu udało się w jednym czegokolwiek dowiedzieć i ruszyć sprawę. Po co tworzyć sztuczne przeszkody dla ludzi, którym zależy na załatwieniu wszystkiego tak jak trzeba?
Awatar użytkownika
Lotion
sympatyk
Posty: 26
Rejestracja: sob maja 15, 2010 6:24 pm
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Lotion »

no a istnieje możliwość ściągnięcia takiego wybranego ptaka u Ciebie do Polski? czy to wiąże się kilkunastoma wcześniejszymi podaniami o podanie:)))

ja żeby się zapisać na staż łowiecki to tamten rok musiałem w nagonce chodzić no i obecny będzie to samo tylko ten rok będę już na stażu formalnie
Awatar użytkownika
Wilq
stażysta
Posty: 199
Rejestracja: pt mar 25, 2011 10:09 pm
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Wilq »

Kuku1985 pisze:Nikt nie mówił, że będzie łatwo ale po co utrudniać? przykład z życia wzięty- próba załapania się na staż łowiecki, na wszystkie zapytania z regionu udało się w jednym czegokolwiek dowiedzieć i ruszyć sprawę. Po co tworzyć sztuczne przeszkody dla ludzi, którym zależy na załatwieniu wszystkiego tak jak trzeba?
Myślałem że już się dawno domyśliłeś że łowiectwo to grupa zamknięta i staż odbyć to pikuś z tym że nigdzie cie później do koła nie przyjmą... sokolnictwo to też grupa zamknięta ale nie aż tak jak łowiectwo.
irek
młodszy sokolnik
Posty: 370
Rejestracja: sob paź 22, 2005 11:00 pm
Lokalizacja: irlandia

Post autor: irek »

ok Panowie, to nie jest miejsce na te dyskusje
Kuku1985
stażysta
Posty: 168
Rejestracja: pn cze 25, 2012 12:06 pm
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kuku1985 »

Domyślić się domyśliłem, sam pracuje w hermetycznym środowisku i dlatego denerwują mnie podobne układy
ODPOWIEDZ