Cos dla Harrisiarzy

Tutaj można umieszczać uwagi na temat tłumaczeń oraz sprzętu dostępnego w sklepiku na stronie oraz ogłoszenia dotyczące kupna / sprzedaży akcesorii sokolniczych
Awatar użytkownika
Nisus
sokolnik
Posty: 824
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:28 pm
Lokalizacja: Południe
Kontakt:

Cos dla Harrisiarzy

Post autor: Nisus »

Dostepna jest barrdzo ciekawa ksiazka, nie czytalem jej ale sam autor Harry McElroy gwarantuje wysoki poziom.

http://www.mikesfalconry.com/product.asp?specific=1296

Pierwsze 8 z 16 rozdzialow sa poswiecone Harrisa i polowaniu z nimi na kilka gatunkow przepiorek. Nie spodziewal bym sie stricte recepty ukladania ptakow hodowlanych gdyz, bazuja na dziczkach, a dziczki harrisow to maszynki jakich malo. Podobna sytuacja jak z dziczkami lanerow ktore wala wszystko co sie rusza, a z hodowlanymi niewielu potrafi (chce?) cokolwiek zdzialac. Nie mniej jednak sam fakt napisania takiej ksiazki swiadczy o tym ze, harris moze byc rewelacyjnie skuteczny na zdobycz o niebo trudniejsza niz bazanty. Osobiscie mialem przyjemnosc polowac kilka miesiecy z samcem na californijskie przepiorki i jedyne z czym mogl bym wiecej nalapac to samczyk coopera, tylko ze cooper to latajaca jaszczurka a harris to pies.

Druga czesc ksiazki poswiecone rowniez polowaniu na przepiorki ale z femorialisem. Zapowiada sie jeszcze ciekawszy rozdzial. Mysle ze, jest to bardzo dobra pozycja do sokolniczej biblioteki.
Awatar użytkownika
Mamut
stażysta
Posty: 127
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 10:39 am
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Mamut »

Pozycja wydaje się ciekawa a cena raczej nie powala, po przeliczeniu na nasze to niecałe 200zł. Problemem jak zwykle pozostaje język. W prawdzie wielu z nas go zna (wczoraj musiałem to udowadniać na pewnym egzaminie) to jakoś mnie nie ciągnie do przeczytania ponad 300 stron po angielsku. Poczekam na tłumaczenie i wtedy jeszcze raz porządnie się zastanowię. (Chyba, że coś mnie najdzie i zacznę tłumaczyć samemu)
Pozdrawiam.
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

Tematyka ktora nie do konca mnie kreci ale dla mnie kazda pozycja sokolnicza w zrozumialym dla mnie jezyku jest godna odnotowania. Na tlumaczenie bym nie liczyl :)
Awatar użytkownika
Nisus
sokolnik
Posty: 824
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:28 pm
Lokalizacja: Południe
Kontakt:

Post autor: Nisus »

Czekajac na tlumaczenie, predzej doczekasz sie siwych wlosow pod pachami, a w tym czasie wyjda juz nowe patenty i bedziesz do tylu :) i tak ksiazka jest dosyc stara. Specjalistycznie potraktowane zagadnienia naprawde czyta sie bardzo przyjemnie i zawsze podszlifujesz jezyk. A bez angielskiego to tak troche jak niedorozwiniety w dzisiejszych czasach.
Awatar użytkownika
Mamut
stażysta
Posty: 127
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 10:39 am
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Mamut »

Spoko Nisus, matura z angielskiego zdana ;-P Może jak wpadnie trochę grosza to zainwestuję w książkę.
M.Kamińska
początkujący
Posty: 97
Rejestracja: śr sty 09, 2008 9:58 am
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: M.Kamińska »

Ja ostatnio dorwałam "Raptors in Captivity" Lori R. Arent. z 2007 roku
Książka napisana w USA i co za tym idzie dla "tamtejszych" i nieco laikowata może sie wydawać, ale wiele rzeczy przydatnych też w niej można znaleźć. Chociażby rozdział o chorobach i nagłych wypadkach. Wiem że mnóstwo publikacji można na ten temat znaleźć ale nigdy nie zaszkodzi mieć kilka stron wiecej na ten właśnie temat :wink: Jeżeli są jacyś chętni to mogę parę stron potłumaczyć, albo wrzucić gdzieś kilka zdjeć w oryginale.
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

jakby ktoś miał ochotę potłumaczyć bo ja niestety nie mam kompletnie nie mam na to czasu chętnie użyczę książkę "Complete Falconer" Franka Beebe. jest tam sporo na temat metod polowania z sokołem na rozmaite rodzaje zwierzyny. książka cieszy sie za oceanem dużym uznaniem. jeśli ktoś by sie podjął mogę mu podesłać orginał książki.sądzę że z pożytkiem dla wszystkich
Awatar użytkownika
Mamut
stażysta
Posty: 127
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 10:39 am
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Mamut »

Dawidzie, jeśli nie oczekujesz wyników w ciągu miesiąca to mogę się podjąć, przy okazji wzbogacę własną biblioteczkę...
kaja
młodszy sokolnik
Posty: 442
Rejestracja: śr mar 26, 2008 2:00 pm
Lokalizacja: z Polski

Post autor: kaja »

No widze ,że h zaczynają coraz bardziej budzic zainteresowanie. Nadal sadze ze nima wdzieczniejszych i pozytywnie wspulpracujacych z czlowiekem ptaków .PZ.kolegów.
ODPOWIEDZ