Wiec jak to jest z tymi orlami?

Tematy ogólne związane z sokolnictwem.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Raven_Corvus
sokolnik
Posty: 747
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:15 pm
Lokalizacja: Białystok

Wiec jak to jest z tymi orlami?

Post autor: Raven_Corvus »

Mam nadzieje, ze moja niewiedza nie razi nikogo. Mam pytan (nie wiem wiec pytam) jak to jest z tymi orlami ogladalem juz pare razy zdjecia z tych lowo w opocnie. Czy Ci Panowie, ktorzy tam przyjechali i sa na zdjeciach z ta bada orlow? Nie wiem czy dorbze rozszyfrowuje te ptaki ale to chyba orly przednie te z 8 strony, czy cesarskie(tylko sie nie smiejcie ze mnie :P) ciekawi mnie to bo uwielbiam te ptaki :O sa piekne i majestatyczne i tkwi w nich taka moc i sila :P zalatuje to jakism zboczeniem :P heheh (zart) to chyba jednak przednie. Drugie pytanie dotyczy polowania z tymi ptakami na co mzna z nimi polowac i czy w Polsce wogule mozna. Sa to pytania czysto teoretyczne wynikajace z mojej ciekawosci wiec nie psizcie ze zacznij od czegos mniejszego :P (czysta ciekawosc)

ps kiedys ogladalem program o ptakch drapieznych Ameryki Polnocnej zdecydowanie jeden mi sie wbil w pamiec mianowicie Harpia lac HARPIA HARPIA http://pl.wikipedia.org/wiki/Harpia_wielka co wy na to? jako ptak uzytkowy :P ( nie ma nowych postow to porusze jakas dyskusje :])
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

http://www.aila-falcons.cz/EN/index1.htm
Tu masz w "hunting 2001-4" probke mozliwosci orlow Franta Hrpa.
Awatar użytkownika
Raven_Corvus
sokolnik
Posty: 747
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:15 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Raven_Corvus »

Ptakach Ameryki Poludniowej przepraszam :P z rozpedu pomylilem sie :]
Awatar użytkownika
Nisus
sokolnik
Posty: 824
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:28 pm
Lokalizacja: Południe
Kontakt:

Post autor: Nisus »

Slyszalem o jednym przednim w niemczech co z upodobaniem polowal na owczarki niemieckie :shock:

Boze bron nasze wyzly :)
Awatar użytkownika
Raven_Corvus
sokolnik
Posty: 747
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:15 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Raven_Corvus »

hmmm ja lubie owczarki :( wyzly tez oczywiscie ale moj uulubiony pies mysliwski to Dog Argentynski (mieszanka Pointera doga i bulteriera) raczej do Sokolnictwa by sie nie nadawal bo uzywany jest na dziki i drapiezniki w Aregentynie :] kiedys ogladalem program o orlach w Polskich gorach i byl przypadek gdy ozel zaatakowal czlowieka coprawda mial cos ze wzrokiem i lowiacego ryby gorala pomylil z tego co pamietam z owca :P(choc nie wiadomo)

ps nie chcialem nowego posta otwierac wiec w tym napisze ostatnio jechalem samochodem z Swieta Zmarlych i pewne ptaszysko :P malo mi wypadku nie spowodowalo wylecialo mi prawie przed szybe ja w bok i ptaszynka do gory :P nie jestem pewien co to bylo moze ktos b mi pomogl z "odszyfrowaniem" Drapol caly brazowy z bialymi takimi plamami na skrzydlach od spodu szybko bylo to nie zdazylem sie przyjzec :]

ps2 Znalazlem gniazda jakiegos drapola u babci w olszynie czy nie bedzie przestepstwem gdy bede go obserwowal a nawet nagrywal na camere mam pomysl zeby na niecooddalonym drzewie usmiescic kamere nakierowana na gniazdo oczywiscie w odpowieedniej odlegosci i tu mam pytanie jaka to powinna byc odleglosc zeby nie stresowac ptaka! napewno nie na sasiednim drzewie :P wiem :](ubiegam wasza odpowiedz) a i z opowiesci mojej babci wynika ze w tym roku bogato cos blo w gniezdzie :] bo gdy pracowala na polu slyszala malenstawa podono niezle sie darly :P a i zastanwaim sie co to za ptaszek gniazduje w tej olszynie, na drzewie prawie lyslym, wysoko w nie dalekie odleglosci od siedlisk ludzkich(500m) z tego co pamietam i o ile to ten sam ptak to kiedys dawno jak bylem jeszcze gowniarz za stodola mojej babci zabil kure jako dzieciaki lubilismy sie bawic tam za stodola i sploszylem go (niechcacy) z nad kury :( wydal mi sie ogromny i o ile sobie przypominam tez byl brazowy (naprawde wydal mi sie bardzo duzy)

ps3 Czy mogl by mi ktos opisac rodzine jastrzebiowatych mianowicie jak odruznic golebiarz od tego wiekszego jastrzebia, kanie juz umiem krugulca mniej wiecej tez mam problem z tymi jastrzebiami :evil: nie smiejcie sie ze mnie! wiem ze powinienem zoabczyc w interneci i patrzylem ale gdy ktos do mnie pisze badz mowi latwiej mi to zapamietac! z gory dziekuje i pozdrawiam Panow Sokolnikow
ZaP
sokolnik
Posty: 832
Rejestracja: wt sie 23, 2005 8:12 am
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: ZaP »

ad1 - myszołów
ad2 - na 99% myszołów
ad3 - wikipedia.pl lub dowolna ksiazka o ptakach drapieznych - np ptaki drapieżne polski - A. Kruszewicza
ZaP
Awatar użytkownika
Raven_Corvus
sokolnik
Posty: 747
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:15 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Raven_Corvus »

Ahas ten ptak kotrego malo nie rozjechalem to myszolow poszukalem wczoraj zdjec i to chyba on ale ten od mojej babci to nie wimekurcze kiedys wydawal mi sie naprawde duzy wrecz kolosalny ? :? no nie wiem ale moze jakies inne prozopzycje choc nie wykluczone ze to myszak na wiosne bede mial jakis material z tego gniazda w sensie zdjecia i moze jakis film wiec wzuce tutaj foteczki i osadzicie :]
andrzejek
stażysta
Posty: 140
Rejestracja: sob sty 14, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: lodz

Post autor: andrzejek »

Ta, to do zobaczenia wiosną - będziemy czekać!
Awatar użytkownika
Raven_Corvus
sokolnik
Posty: 747
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:15 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Raven_Corvus »

w temacie o ujawnianiu sie Zap napisales ze jestes z miejwiecje polowie trasy z Bialegostoku do Warszaw? mozna wiedziec dokladnie z kad? Bo ja obcnie mieszkam w Bialymstoku ale kiedys mieszkalem w Zambrowie i chetnie poznal bym kogos kto ma drapolka i siedzi w sokolnictwie juz dluzej.
ZaP
sokolnik
Posty: 832
Rejestracja: wt sie 23, 2005 8:12 am
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: ZaP »

Ostrów Mazowiecka :)
ZaPraszam - moje GG 7729383 lub tel na priv
PozdrooFka
ZaP
ODPOWIEDZ