Ciekawe wykroje karnali

Tutaj można umieszczać uwagi na temat tłumaczeń oraz sprzętu dostępnego w sklepiku na stronie oraz ogłoszenia dotyczące kupna / sprzedaży akcesorii sokolniczych
Awatar użytkownika
Megi
żółtodziób
Posty: 42
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 2:22 pm
Lokalizacja: Katowice

Ciekawe wykroje karnali

Post autor: Megi »

Korzystał ktoś z takich dziwacznych wykrojów, który waszym zdaniem jest najlepszy ? Może ktoś wie jak się wykreśla tego typu wykroje ?

http://astur.hp.infoseek.co.jp/info/hoodtype.htm
iskra
młodszy sokolnik
Posty: 259
Rejestracja: czw cze 15, 2006 7:09 pm

Post autor: iskra »

Wykroje jak wykroje, chociaż przyznam, że kilka mnie zaciekawiło choćby ten ostatni.
aż spróbuję coś z tego zrobić w wolnym czasie.
Najlepszy.. hmmm... no cóż to zależy na jakiego ptaka i kto go będzie robił.
Wydaje mi się że najłatwiejsze są do wykonania indyjskie i angloindyjskie. Nieskomplikowany wykrój, mało elementów do szycia, no i przede wszystkim nie ma ryzyka uszkodzenia oka nawet jak się coś schrzani za przeproszeniem :wink:
irek
młodszy sokolnik
Posty: 370
Rejestracja: sob paź 22, 2005 11:00 pm
Lokalizacja: irlandia

Post autor: irek »

Ja kiedyś próbowałem coś z tym wykrojami zrobić, ale niektóre nie są kompletne, albo nie nadają się do założenia na głowę. Zresztą na tej stronie jest gdzieś napisane że nie są to wykroje, które można stosować do wykrojenia karnala, tylko orientacyjne ich kształty. Ale dla spróbowania jak się szyje kaptur, jak najbardziej.
Irek
Awatar użytkownika
Megi
żółtodziób
Posty: 42
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 2:22 pm
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Megi »

Spróbowałam dzisiaj uszyć karnal z jednego z tych wykrojów (Damascus-Dutch Hood), wystarczyło powiększyć go w jakimś programie graficznym, wydrukować i przenieść na skórę, generalnie tylko w jednym miejscu nie chciał spasować przy szyi, ale wystarczyło podciąć i się wyrównało, niestety nie mam form a ten wykrój aż się o nie prosi dlatego też uwypuklenia nie są takie jak być powinny, ale w końcu to mój pierwszy próbny karnal :)

Oto efekty:

Obrazek
Obrazek
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

Ja juz swojego dostawce znalazlem...;)
ZaP
sokolnik
Posty: 832
Rejestracja: wt sie 23, 2005 8:12 am
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: ZaP »

dawaj je do sklepu :) to i ja zamówie
bogdan67
stażysta
Posty: 167
Rejestracja: sob lis 01, 2008 5:48 pm
Lokalizacja: okolice Ostrołęki

Post autor: bogdan67 »

Mówiłem że masz talent do skóry troszke praktyki pogadaj z kolegami na forum a nuż jakiś ciekawy wzór dostaniesz no MEG zadziwiasz swoim zapałem
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

Megi nieprawidłowo załorzyłas rzemyki ale poza tym całkiem nieźle jak na początek :) gratuluję. jesli opanujesz jeszcze ukryty scieg i kupisz bloki to będziesz wkrótce naprawde niezly hood maker :) ale jeśli dopiero zaczynasz radzę porobic kaptury anglo-indyjske. nie wymagają formowania na blokach i są bardzo funkcjonalne. w przeciwieństwie do holendrów i arabów ptak może w nich bez przeszkód zrzucic wypluwkę. moim zdaniem jastrzębie i harrisy znacznie ładniej wyglądają właśnie w indusach. podobnie wędrowne.
bogdan67
stażysta
Posty: 167
Rejestracja: sob lis 01, 2008 5:48 pm
Lokalizacja: okolice Ostrołęki

Post autor: bogdan67 »

Wspierajmy dziewczontką ona ma naprawde talent do skury jesli sie zgodzi to zamieszcze jej fotke jesli nie to trudno sam się będe tym widokem cieszył
Awatar użytkownika
Megi
żółtodziób
Posty: 42
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 2:22 pm
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Megi »

Dziękuję, ale naprawdę nie ma się czym chwalić. Z karnalami zobaczę jak będzie bo póki co brakuje mi wprawy, ten ma wiele niedoróbek, spróbuje wykonać anglo-indyjski jak wyjdzie to wrzucę fotki.
irek
młodszy sokolnik
Posty: 370
Rejestracja: sob paź 22, 2005 11:00 pm
Lokalizacja: irlandia

Post autor: irek »

Megi, całkiem nieźle jak na początek, ale droga jeszcze długa i daleka.
Haggard, jak trzyma się kaptur odemnie? Mam nadzieję, że wszystko w porządku :roll:
Pozdrawiam
Irek
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

kaptury trzymają sie bez zarzutu ale wymieniłem w nich rzemyki na gore-texowe bo niestety szybko sie wyrobiły i rozsuwały sie same na tyle lużno że gdy ptak kilka razy potrzepał glową kaptur sam spadał. myślę że problem rozwiążą mniejsze nacięcia na rzemyki w kapturze tak aby wszystko chodziło ciaśniej. kundera zamiast rozcięcia w jednym z rzemyków robi niewielki okrągly otwór dziurkaczem i patent sprawdza się doskonale. sam też go wypróbowałem przy kilku kapturach i jest ok. poza tym kaptury od irka są naprawdę bardzo dobre i gorąco polecam zwłaszcza że cena jest rozsądna a jakośc wykonania i wyglad na najwyższym poziomie. Menclikowe hełmofony sie chowają :)
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

apropos kaptura każdy sokolnik na pewno ma jakąs anegdotkę na temat reakcji laików na widok tego akcesorium :) najzabawniejszy tekt jaki słyszałem padł gdy obok nas przechodziło dwóch wiejskich Al Capone w ortalionowych dresikach i jeden z nich na widok zakapturzonego jastrzębia mówi do drugiego- "Patrz k...a jaką ma obudowę na banię" :))) sorry za off top. to bardziej pasuje do tematu humor
Awatar użytkownika
Nisus
sokolnik
Posty: 824
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:28 pm
Lokalizacja: Południe
Kontakt:

Post autor: Nisus »

Menclikowe prawie nigdy nie pasuja do woskowki i zajadow ptaka, on wycina je za nisko. Mam od Irka dwa karnale kupione pare lat temu i sa naprawde swietne, nie mialem problemu z rzemykami.
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

menclikowe kaptury trzeba przerabiac i docinać. w przeciwnym razie kaleczą zajady i nasadę woskówki do krwi a potem robią sie paskudne strupy. Menclik skupia sie na wypacykowanym wyglądzie pomijając komfort ptaka. nie polecam
ODPOWIEDZ